Mytí, fénování, žehlení vlasů, styling a konečné úpravy účesů bývají pro mnohé z nás velmi časově náročné, což vede ke ztrátě drahocenného času. A co teprve, když zaspíte nebo kempujete? V tomto případě máte velmi omezené zdroje. Pro tyto případy je vhodné vlastnit tzv. suchý šampón.

Jak již název napovídá, suché šampóny nepotřebují k efektivnímu mytí vlasů vodu. Obsahují aktivní látky, které na sebe vážou mastnotu a nečistoty. Ty jsou z vlasů následně odstraněny kartáčováním. Suché šampóny je ovšem vhodné používat pouze v nouzových situacích, není obvyklé jejich běžné používání. Výhodou suchých šampónu je jejich snadnost a rychlost použití. Vlasy nejsou zatěžovány vodou, chlórem, popř. vodním kamenem. Na druhou stranu kartáčování suchých vlasů se sebou přináší riziko zvýšeného vytrhávání vlasů.

Na trhu existují dva základní typy suchých šampónů. První typ se prodává ve formě prášku v sáčku, který se na vlasy „sype“. Používání těchto typů šampónů je poněkud těžkopádné, zejména v případě, kdy potřebujete přípravek aplikovat na určité zóny. Druhý typ šampónů je poněkud praktičtější, protože je prodáván v natlakované nádobě, podobně jako laky na vlasy. Aplikace je efektivnější, suchý šampón lépe nanesete na jednotlivé zóny hlavy.

Samotná aplikace suchého šampónu je v podstatě jednoduchá. V případě spreje přípravek nanesete na vlasy, jemně masírujte, aby se aktivní složky dostaly i do obtížných, schovaných míst. Poté necháte zpravidla působit několik vteřin a kartáčem vyčešete mastnotou a špínou nasáklé aktivní složky suchého šampónu. Před aplikací suchého šampónu vlasy v žádném případě nevlhčete. Aktivní složky by z vlasů odstranily vlhkost, nikoliv mastnotu! Před aplikací je ovšem vhodné vlasy rozčesat, aby samotné vyčesávání zbytků suchého šampónů bylo po aplikaci snadnější, opět se nedoporučuje používat přípravky vlasové kosmetiky pro usnadnění rozčesávání, neboť i ty obsahují vodu.

Častým nešfarem při používání suchých šampónu je jejich přehnaná aplikace (to se týká především suchých šampónu ve formě spreje, šampóny v prášku jsou zpravidla předem nadávkované v sáčcích). Uživatelé suchých šampónů mají často pocit, že suchý šampón musí nanášet stejným způsobem jako lak na vlasy. To je ovšem chyba! Suchý šampón je třeba aplikovat krátkými střiky v malém množství, a to zejména na problémové oblasti, zejména na rychle se mastící zóny. Do ostatních zón hlavy se přípravek dostane následnou masáží. Dlouhé střiky vedou k velkému plýtvání šampónu a ke zvýšenému riziku zaschnutí aplikační trysky. Suchý šampón je dobrou volbou pro případy, kdy máte na spěch nebo nemáte přístup k vodovodnímu řádu. Suché šampóny efektivně odstraňují mastnotu a eliminují nežádoucí zápach.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..