Velmi často se nás ptáte na zkušenosti s pleťovou kosmetikou americké značky Kiehl’s. Proto jsme se rozhodli nakoupit pár produktů této značky a přinést vám co nejvíce možnou objektivní odpověď. Přípravky jsme si zakoupili a garantujeme vám, že se nejedná o žádnou formu placeného článku. Postupně vás seznámíme s dalšími produkty této značky, ale nejdříve se zaměříme na velmi populární regenerační noční olej (elixír, nebo chcete-li sérum), který testovala nejedna blogerka.
Noční regenerační olej Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate
Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate je noční regenerační olej, jehož úkolem je regenerace a zpevnění kožní bariéry. Slibuje zdravější a mladistvě vzhlížející pokožku obličeje a dekoltu. Jedná se o výhradně noční péči, která podporuje přirozené regenerační procesy, které jsou během spánku nejvíce intenzivní. Z oficiálního textu distributora jednoznačně vyplývá, že se jedná z 99,8 % o přírodní elixír. Pojďme se tedy nejdříve podívat na deklarované složení produktu.
Složení regeneračního elixíru
Regenerační olej je založen z drtivé většiny na extraktech a olejích přírodního charakteru. Velmi potěšující zprávou je, že olej neobsahuje silikony ani parabeny, které by mohly pleť dráždit. Námi testovaná šarže regeneračního séra obsahuje 10 přírodních olejů, 4 přírodní extrakty a 9 ingrediencí, který by mohly být vyrobeny jak přírodní, tak syntetickou cestou. Vzhledem k filozofii značky Kiehl’s lze ovšem předpokládat, že zmíněných 99,8 % složek bude skutečně přírodních. Nicméně je důležité mít na paměti, že ne vše přírodní může být vždy dobré a skvělé. Některé esenciální oleje můžou být silnými alergeny.
10 přírodních olejů z: růže šípkové, pupalky dvouleté, jojoby, koriandru, levandule lékařské, pelargónie, rozmarýnu, levandule hybridní, růže a slunečnice.
4 přírodní extrakty z: okurky, kurkumy a jasmínu a skvalen. Skvalen (Squalane) je přírodní organická sloučenina, která se získává z rostlinných nebo živočišných olejů. Skvalen chrání pokožku před UV zářením, má antioxidační účinky, pokožku hydratuje, zjemňuje a chrání před působením negativních okolních vlivů. Skvalen se rychle vstřebává a jeho chemický vzorec se velmi podobá přirozenému mazu kůže.
9 ostatních složek:
Caprylic/Capric Triglyceride – původ této složky může být jak přírodní, tak také syntetický. Nicméně se jedná o schválenou složku vhodnou pro certifikovanou přírodní kosmetiku. Úkolem této ingredience je rozpouštět další složky, zjemnit a vyhladit pleť.
Dicaprylyl Carbonate je syntetická složka, která zvyšuje schopnost ostatních složek proniknout do pokožky a tím pozitivně podpořit jejich účinnost. Tato složka je sama o sobě neškodná. Problém může nastat pouze v případě, kdy produkt obsahuje jiné nebezpečné složky, které tak mohou proniknout hluboko do pleti.
Tocopherol, neboli vitamín E, který byl získaný z přírodních zdrojů, například z oleje pšeničných klíčků. Vitamín E je možné získat také synteticky, v tomto případě by ovšem ve složení nesl označení Tocopherol Acetate, což v případě regeneračního séra Kiehl’s není.
Linalool je přírodní alkohol, který se vyskytuje v mnoha rostlinách. Má zklidňující a protizánětlivé účinky. Používá se zejména pro parfemaci přípravků a pro potlačení zápachu základních složek širokého spektra produktů. Vyrábí se zejména syntetickou cestou.
Citronellol se používá zejména pro dodání vůně podobné citrusům, jahodám nebo dalším sladkým tónům. Jeho původ může být jak přírodní, tak také syntetický.
Geraniol je opět další vonná přísada, která navíc působí jako přírodní antioxidant s antiseptickými účinky. Je hlavní složkou růžového oleje. Může být vyroben jak přírodní cestou, tak také synteticky.
Limonene je další vonnou složkou s typicky charakteristickou sladkou citrónovou vůní. Může být opět vyroben z přírodních zdrojů, nebo naopak získán uměle. Limonene také zvyšuje schopnost ostatních složek lépe proniknout do pokožky.
Citral je další aromatická přísada, která se vyskytuje v éterických olejích. Tato složka může být vyrobena jak z přírodních zdrojů, tak také synteticky.
Sclareolide je opět vonnou přísadou a opět může být vyrobena jak přírodní, tak syntetickou cestou.
Jak se elixír Midnight Recovery Concentrate používá?
Jednoduše a rychle. Olej se aplikuje před spaním na vyčištěnou pokožku obličeje a dekoltu. Požadavek na čistou pokožku je velmi důležitý. Elixír totiž obsahuje složky, které umožňují proniknout látkám hluboko dovnitř pokožky. Pokud by nám na pokožce zůstaly nečistoty nebo jiné polutanty, mohly by společně s blahodárnými oleji a extrakty proniknout do pokožky. Proto je čistá pleť základ.
Vršek séra s aplikačním tlačítkem je zakončen pipetou, což umožňuje přesné dávkování. Séra se používá velmi malé množství o objemu 2 – 3 kapek rozetřených v konečcích prstů a nanesených na pleť poklepáváním. Sérum do pleti agresivně neroztírejte. Vhodná je masáž poklepáním konečků prstů, která zajistí maximální vstřebání oleje do pokožky.
Po aplikaci séra je v případě potřeby možné použít váš oblíbený noční krém, u kterého máte jistotu, že opět obsahuje pouze bezpečné a blahodárné látky.Během aplikace doporučujeme se vyhnout očnímu okolí a okolí rtů. Elixír skutečně obsahuje velké množství olejů a esencí, které mohou dráždit oči.
Na jaké pleti sérum testujeme?
Noční olej Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate jsme se rozhodli testovat na mužské pleti, která je na obdiv světa vystavována již přes třicet let. Za tuto dobu pleť typicky prošla stavy od krásné zářivé minkovské, přes strupaté a pupínkové pubertální až do současného uvadajícího a pomalu rozvíjejícího se vrásčitého zjevu. Pleť je v současnosti smíšená, tj. lícní oblast mírně sušší s problematickou T-zónou. Na pleti se občas vyskytnou nedokonalosti v podobě pupínků. Pleť nikdy nebyla nikterak výrazně ošetřována nočními nebo dennímu krémy, a ani nebyla, není a nebude opečovávaná v kosmetických salónech.
Během testování séra Midnight Recovery Concentrate nebude použit žádný produkt jiné značky, ovšem s výjimkou čistění pleti. Pro čištění pleti jsme rozhodli použít čistící gel Garnier, což se v prvních dnech testování ukázalo jako velká chyba. V průběhu testování bude také použit oční krém Kiehl’s Age Defender Eye Repair a denní krém Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream.
První dojmy během 14 dní testování
Jak již bylo zmíněno, pro čistění pleti jsme se rozhodli využít běžně dostupného gelu pro problematickou pleť značky Garnier Pure Active. Po prvních třech dnech testování jsme zaznamenali skutečně velké změny. Pleť doopravdy viditelně omládla a vrátila se do stavu typického pro pubertální jednice. Na pleti se vyskytl dostatek začervenalých a docela bolestivých pupínků.
Proto jsme se rozhodli z našeho testování vypustit výše zmíněný čistící gel. Pleť jsme začali čistit ověřeným mycím gelem značky MySalon Shower gel 4v1, případě šampónem Salerm Biokera proti lupům nebo Luxina Daily, a to zejména během mytí vlasů.
Po týdnu se pleť vrátila do svého původního stavu před používáním čistícího gelu značky Garnier. Z tohoto důvodu jsme usoudili, že pubertální zjev pleti nebyl naštěstí způsoben regeneračním nočním elixírem značky Kiehl’s nebo krémem Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream.
14 dní je relativně krátká doba na to, abychom vyvodili konkrétní závěry. Nicméně pleť působí sjednoceně, sušší místa nejsou až tak suchá a problematická T-zóna nevykazuje nadměrnější tvorbu mazu. Vrásky ovšem stále zůstávají a uvidíme, jestli se postupem času něco změní.
Poznámka redakce: Pokud Vás zajímají výsledky po 30 dnech a po 3 měsících používání, tak nás sledujte. Výsledky testování a recenze na další produkt Kiehl’s přineseme v pokračujícím článku.
Dobrý den,
jak dopadlo testování po 14 dnech? 🙂