Také máte občas špatný pocit, když si fénujete, nebo jakkoli jinak „tepelně“ upravujete vlasy? Myslím, že každý ví, že umělé foukání, žehlení či natáčení našim kadeřím nikterak neprospívá. Ale co s tím, vlasy si prostě musíme fénovat, nedá se nic dělat. A když si je jednou za čas chceme natočit, taky to nejde udělat jinak než za pomoci kulmy.

To je sice pravda, ale jde to i šetrněji. Není totiž nutné zapnout fén na nejvyšší rychlost s nejvyšší teplotou, ať je to co nejdřív hotové a můžeme jít konečně spát. Řešení je jednodušší, než by se mohlo zdát. Stačí dbát na správnou péči o vlasy a dopřát jim potřebnou a důležitou ochranu před tepelnými úpravami.

A tou může být ochranný sprej nejrychlejší, nejjednodušší na aplikaci a asi i nejefektivnější pomocník, díky kterému hodíte za hlavu veškeré obavy spojené s možným poničením vlasů. Tento veganský Quick Dry Heat Spray od švédské firmy Maria Nila je skutečným pokladem, který po prvním použití budete pečlivě střežit a s vděkem používat, kdykoliv bude třeba.

Ocean Spray a ochranný Quick Dry Heat Spray

Ocean Spray a ochranný Quick Dry Heat Spray

Sprej, který se aplikuje na ještě vlhké vlasy, vlasy nejen chrání a posiluje, ale také zkracuje dobu sušení. Vlasy jsou rychleji usušené, ale zároveň nejsou vysušené či jinak poškozené od tepla. Sprej mě celkově velmi mile překvapil – jak svou účinností, tak i čistě veganským složením, které je navíc bez parabenů.

Pokud by vás výše zmíněný sprej svými vlastnostmi oslovil, ale nějakým způsobem pro něj nenajdete využití (tedy fénování a žehlení vlasů není vaše parketa), nezoufejte. Mám pro vás jiný, avšak neméně zajímavý tip. Tím je Ocean Spray, který se taktéž rozpráší na vlhké vlasy, ale oproti předchozímu Quick Dry Heat spreji tento primárně dodává vlasům pevnost a snaží se o vytvoření přirozeného efektu jemně zvlněných vlasů.

Fixační Ocean Spray pro efekt jemných vln

Fixační Ocean Spray pro efekt jemných vln

Ještě bych chtěla dodat, že jsem si moc dobře vědoma toho, že oba spreje nepatří mezi nejlevnější výrobky, které si pořídíte bez větších úvah. A ano, ačkoliv spreje ochrání vlasy, zlepší jejich kvalitu, dodají lesk a „podrží“ je (a abych nezapomněla, také úžasně voní!!!), rozhodně se bez nich všichni obejdeme. Ale pokud někdy budete mít chuť si pořídit kvalitní přípravek navržený profesionály, nebo budete chtít udělat někomu radost originálním a užitečným dárkem, jsem si jistá, že výběrem například jednoho ze sprejů nemůžete udělat špatně.

A čím jiným završit článek o kvalitní vlasové péči než proslavenými hřebeny Tangle Teezer? Tuto britskou firmu netřeba do detailů představovat, věřím, že jejich světoznámé barevné kartáče, navržené tak, aby co nejméně lámaly vlasová vlákna, zná snad každý. Proč proto nezkusit jejich horkou novinku Wet Detangler, který byl vyvinutý speciálně pro bezproblémové rozčesání mokrých vlasů.

Hřebeny Tangle Teezer a vlasové pečující spreje Maria Nila

Hřebeny Tangle Teezer a vlasové pečující spreje Maria Nila

Jak už je u společnosti Tangle Teezer zvykem, ani tentokrát svou novinkou nezklamali. Sama vlastním několik jejich kartáčů a už několik let si vlastně vlasy nerozčesávám ničím jiným než právě jejich produkty, které jsem si zamilovala. Vlasy opravdu téměř vůbec necuchají, ale přitom je jemně a šetrně rozčesají, a to za pár sekund, s vynaložením minimální síly. Doporučuji všemi deseti!

Jedinečný Tangle Teezer

Jedinečný Tangle Teezer

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..