Nepoddajné, suché, krepaté, elektrizující, polétavé a těžko upravitelné vlasy jsou problémem, který dokáže znepříjemnit tvorbu vlasového stylingu. Pokud máte pocit, že jste jediní, kteří se snaží zkrotit nepoddajné vlasy, rozhodně tomu tak není. Dle výzkumů kosmetických společností trápí krepatost vlasů až 31 % žen. Krepatost vlasů lze eliminovat s přípravky vlasové kosmetiky s obsahem arganového oleje a kašmíru, a zejména pak správným přístupem k vlasové péči.

Arganový olej

Každý, kdo se trochu o vlasovou péči zajímá, již určitě slyšel o skvělých účincích arganového oleje. Ne nadarmo se arganový olej (argania spinosa kernel oil) označuje za tekuté zlato. Arganový olej se získává lisováním semen arganie trnité, která roste výhradě v Maroku. Arganový olej obsahuje mimo jiné i vitamín E, který vlasy ochrání před oxidací způsobenou volnými radikály. Vlasy tak nechřadnou a nejsou ohroženy každodenními agresemi, které na vlasy působí.

Benefity arganového oleje: Eliminuje tvorbu lupů a suchost vlasové pokožky. Odstraňuje krepatost, polétavost a opravuje konečky vlasů. Chrání vlasy před teplem vysoušečů, kulem nebo vlasových žehliček. Ošetřuje suché a křehké vlasy. Chrání vlasy před chlórem z bazénů nebo mořskou vodou. Působí proti vypadávání vlasů. Definuje vlny a kadeře. Dodává vlasům lesklý vzhled. Chrání před slunečním zářením.

Kašmír

Kašmír (hydrolyzed wool) používaný ve vlasové kosmetice se vyrábí hydrolýzou vlny. Hydrolýza v podstatě zmenší vlnu na úroveň o velmi nízké molekulové hmotnosti, která se dokáže vstřebat do vlasů. Kašmír je hygroskopický a dokáže absorbovat okolní vlhkost, kterou následně předá vlasům. Vlasy jsou tak neustále hydratovány, což pozitivně působí proti krepacení vlasů.

Young Argan & Cashmere pro poškozené vlasy

Young Argan & Cashmere pro poškozené vlasy

Vyhlazující řada Young Argan & Cashmere

Značka Young pochází z Itálie a je vyráběna rodinnou společností Edelstein. Značka Young se vyznačuje velmi dobrým poměrem kvality a ceny. Jedná o profesionální vlasovou kosmetiku určenou speciálně do kadeřnických salónů. Produktové portfolio společnosti Edelstein zahrnuje velmi široký sortiment šamponů, masek, balzámů, sér, ampulí, fluidů, krémů, laků, gelů, a dalších stylingových produktů. Mezi velmi oblíbený produkt této společnosti patří placentové ampule LongBeauty Evolution proti vypadávání vlasů nebo tekuté krystaly Young JAM Crystal Fluid pro intenzivní regeneraci a lesk vlasů.

Vyhlazující řada Young Argan & Cashmere dokáže zkrotit a uhladit i velmi neposlušné vlasy. Jak již název této řady napovídá, přípravky obsahují arganový olej a kašmír, dvě složky, které nejenže vlasy vyživí, ale dodají jim hladkost a disciplínu. Kompletní program zahrnuje arganový a kašmírový šampón, masku a bezoplachový fluid.

Young Argan & Cashmere pro poškozené vlasy

Young Argan & Cashmere pro poškozené vlasy

Tipy a triky proti krepatým vlasům

Vyhněte se příliš dlouhým a horkým koupelím. Čím teplejší a delší sprcha, tím více vlasy ztrácí přírodní vlasové oleje, které drží krepacení vlasů na uzdě. Navíc je vhodné zvážit, zda šampón, který používáte je skutečně vhodný pro krepaté vlasy. Rozhodně se vyhněte čistícím šampónům určeným proti lupům nebo na mastné vlasy. Doporučujeme šampón Young Argan & Cashmere, který díky čistícím tenzidům zbaví vlasy nečistot, ale zároveň jim zpátky dodá potřebnou vláhu pro zamezení krepacení vlasů.

Vlasy před mytím kartáčujte. Na nerozčesané vlasy nikdy rovnoměrně nenanesete šampón a mytí vlasů pak postrádá smysl. Zejména pak, pokud šampón obsahuje hydratační a vyživující složky, které by se měly dostat do všech částí vlasů. Rozčesání vlasů pomocí kartáče s kančími štětinami navíc rovnoměrně distribuuje maz do celých vlasových délek, což vlasy přirozeně ochrání před agresí čistících tenzidů. Pro usnadnění rozčesání vlasů je možné před mytím použít pár kapek fluidu Young Argan & Cashmere.

Příliš časté mytí vlasů škodí. Šampón je přeci jen určen pro důkladnou očistu vlasů. A i zde platí pravidlo, že všeho moc škodí. Je prokázáno, že mytí vlasů maximálně dvakrát až třikrát týdně výrazně snižuje krepacení vlasů. Pokud je zapotřebí vlasy mýt častěji, je vhodné používat šampóny, které jsou k častému mytí určeny, a jejich složení je k tomu přizpůsobeno.

Správné vysoušení vlasů, neboli není fén jako fén. U krepatých a elektrizujících vlasů je vhodné vlasy vysoušet fénem, který je vybaven generátorem záporných iontů. Záporný náboj zplošťuje a vyhlazuje kutikulu, což pozitivně působí proti krepacení vlasů. Vysoušení vlasů je přeci jen tepelný zásah a je velmi vhodné používat ochranné fluidy. Pár kapek fluidu Young Argan & Cashmere vytvoří ve vlasech bariéru, která eliminuje nepříznivé tepelné zásahy na kvalitu vlasů.

Krepaté vlasy postrádají vlhkost. Hydratace vlasů je u krepatých a nepoddajných vlasů klíčová. Správnou úroveň hydratace vlasů zajistí maska Young Argan & Cashmere s obsahem arganového oleje a hydrolyzovaného kašmíru.

Chemické a tepelné zásahy jsou dalším důvodem vzniku krepatých vlasů. Žehlení vlasů, kulmování vlasů, barvení vlasů, zesvětlování vlasů, melírovaní vlasů, trvalá a další chemické zásahy narušují buněčnou soudržnost vlasových vláken. Vlasy ztrácejí vlhkost, schnou a třepí se. Pokud jsou tepelný styling a chemické procedury nezbytností, je na místě začít používat profesionální přípravky, které zajistí správnou hydrataci, výživu, regeneraci a ochranu vlasů. Pro barvené a chemicky narušené vlasy doporučujeme program vlasové péče Young Macadamia & Keratin.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..