Najít ten správný kadeřnických salón či hair studio je téměř nadlidský výkon. Každá z nás touží po krásných vlasech a dokonale padnoucím střihu. Nicméně najít ten správný kadeřnický salón, kde se budeme cítit jako doma, je jako hledat jehlu v kupce sena. Zde je několik tipů, kterými bychom se při výběru kadeřnictví měli držet. 

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

Čistota

Vlasy na podlaze jsou běžným znakem každodenního kadeřnického řemesla.  Profesionální a především svědomitý kadeřník si ovšem udržuje čistotu kolem svého křesla. Po každém klientovi důkladně vlasy z podlahy zamete. Taktéž na svém stolku má pořádek. Pomůcky a produkty vlasové kosmetiky určené pro konečný styling hezky si mezi klienty vždy urovná, tak aby je měl vždy při ruce. Vyvarujte se kadeřnictví, kde se na podlaze povalů chuchvalce vlasů různých barev a délek.

Cena

Příliš nízké ceny jsou sice lákavé, ve většině případů se ovšem jedná o kadeřnictví, která nepomohou konkurovat sortimentem nabízených služeb okolních salónů. Samozřejmě existují výjimky. Honosný salón s přemrštěnými cenami není jistou zárukou kvality a dobře odvedené práce. Odstrašujícím příkladem jsou kadeřnictví nabízejí své služby na slevových portál s neskonalou slevou. V 99 % těchto případů se jedná o kadeřnictví, která nemají stálé klienty a jsou před samotným krachem. Ať již z důvodu nepříliš přátelského prostředí nebo z důvodu absence zkušeností a zručnosti kadeřníků. Výjimkou tvoří nově otevřené kadeřnické salóny, které se akční slevou chtějí zviditelnit a získat prestiž.

V případě, že jste se střih a konečným účesem spokojeni, nezapomínejte na spropitné. Spropitné by mělo být pravidlem, pokud jste s odvedenou prací spokojeni. Optimální výše se pohybuje mezi 5 až 10 %. Spropitné kadeřníka potěší a jistě si dá při příští návštěvě ještě více záležet.

Lokalita

Neméně důležitým bodem při výběru správného kadeřnictví je jeho lokalita. Kadeřnické salóny umístěné na frekventovaných místech v obchodních centrech ve většině případů nevynikají svou zručností a umem. Kadeřnictví v obchodních střediscích jsou vhodné především pouze pro rychlé zkrácení vlasů. Díky značné frekvenci klientů neočekávejte žádnou pozornost a servis. Taktéž se vyhněte kadeřnictvím v chátrajících objektech s výlohou připomínající doby dávno minulé. Zaměstnanci těchto salónů jsou většinou nedotknutí nejnovějšími trendy a moderními střihy.

MedaVita: Školení rituálů pro vlasovou pokožku a vlasové délky

Služby

Renomované kadeřnictví je si plně vědomo, že svým klientům musí nabídnout prestižní servis a nadstandardní služby. Přátelský servis a nadstandardní služby jsou známkou kvality. Také svědčí o znalosti kadeřníků o nejnovějších trendech a postupech.

V dnešní době je zcela nepřijatelné, aby klient s působící barvou či melírem na vlasy byl posazen do rohu, kde má čekat bez patřičné péče a pozornosti. Tento čas je možný využít pro peeling či masáž rukou. Pouze ti nejlepší vlasoví stylisti jsou si vědomi, že musí klientům věnovat patřičnou péči a pozornost. Kromě dokonalého střihu odchází klient z kadeřnictví s pocitem výjimečnosti a jedinečnosti.

Doporučení

Nejlepší možností je navštívit kadeřnických salón na doporučení některého z vašich blízkých přátel. Taktéž je možné sledovat internetové diskuze či profily kadeřnických salónů na Facebooku či jiné sociální síti.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..