Vlasy jsou již celá staletí považovány za korunu krásy, ale víte o nich vše? Dnes Vám přinášíme 8 faktů o vlasech, které jste pravděpodobně nevěděli.

1 Na každé vlasové pokožce se 4 – 5 miliónů vlasových folikul. Muži jich mohou mít až o několik set více než ženy. Nicméně pouze ze 100 000 – 150 000 tisíc těchto folikul rostou vlasy.

2 V průměru mají nejvíce vlasů světlovlasí jedinci. Lidí s blond vlasy mají až 140 000 vlasů. Hnědovlasí lidí mají v průměru kolem 100 000 vlasů. Nejméně vlasů, kolem 80 000, mají rusovlasí jedinci.

3 V průběhu celého života je celková délka vyrostlých vlasů více než 1 000 km. Vlasy vyrostou v průměru o 15 mm za měsíc, tj. 0,18 m ročně. Při průměrném počtu 100 000 vlasů a délce života 80 let, tj. 1 440 km.

4 Vlasy jsou pevnější než si myslíte. Jediné vlasové vlákno dokáže udržet 100 gramové závaží. Všechny vlasy by tak teoreticky unesly závaží o hmotnosti více než 10 tun. Pevnost vlasů ovšem v žádném případě nedoporučujeme zkoušet doma.

Vlasy

5 Vlasy jsou nejen pevné, ale také pružné. Obzvláště pokud jsou mokré. Mokré vlasy jsou schopny se prodloužit až o 30 % své délky bez jakéhokoliv poškození vlasové struktury a poté se opět vrátí zpět do své původní délky.

6Vlasy jsou tvořeny koktejlem látek zahrnující vápník, meď zinek, rtuť, olovo, železo, křemík a dokonce i stopové množství arsenu.

 

7 Muži produkují až 6 krát více hormonů zodpovědných za vypadávání vlasů.

 

8 Ve Viktoriánských dobách (19. století) bylo běžné si vyrábět brože a přívěsky z lidských vlasů svých milovaných protějšků. Velmi oblíbené byly smuteční medailony s portrétní fotografií a kadeří vlasů po smrti svého milovaného.

Vlasy

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..