Lidské tělo tvoří až 1,8 m2 kůže na které vegetí mikroorganismy v podobě bakterií, hub, virů nebo roztočů. Mnoho z nich žije na naší kůži v rovnováze a symbióze s organismem. Některé typy mikroorganismů jsou pro nás prospěšné, protože pomáhají chránit a posilovat náš imunitní systém před externími agresemi. Pokud dojde k narušení rovnováhy, dochází k propuknutí různých druhů kožních nemocí v podobě dermatitidy, zánětů, akné a pupínků. A naopak, pokud je pleť v rovnováze, pak mikrobiom pokožky podporuje zdravě vzhlížející pokožku celého těla.  

Používání prebiotik v kosmetickém průmyslu zaznamenává v současné době velký boom. Stále více a více výrobců začíná na trh uvádět produkty s obsahem prebiotik. Řada předních výrobců a kosmetických lídrů si totiž  prospěšnost prebiotik velmi dobře uvědomuje a vidí v nich velký potenciál. Je velmi pravděpodobné, že prebiotika se postupem času stanou samozřejmou součástí všech produktů určených pro péči o pleť.

Rozdíl mezi probiotiky a prebiotiky

Typickým příkladem probiotika je jogurt. Mléčné bakterie jsou prospěšné bakterie, které pomáhají vytvořit dobrou mikroflóru v zažívacím ústrojí. Prebiotika jsou pak substance, které v podstatě krmí probiotika. Prebiotika tak dávají živiny prospěšným bakteriím, které zajišťují správné fungování našeho organismu.

Podstata prebiotik a probiotik analogicky funguje i v případě naší kůže. Rovnováha mikrobiomu pleti pomocí podpory prospěšných bakterií (a jejich výživy) a redukce škodlivých bakterií, představuje optimální prostředí pro znovuzrození pleti. Pleť je bez typických nedokonalostí v podobě akné, pupínků, zčervenání, růžovky, povadlosti a předčasných známek stárnutí.

Mléčné kultury

Mléčné kultury

Aktivní prebiotické substance

V kosmetickém průmyslu se využívá velkého množství ingrediencí s obsahem prebiotických složek. Níže uvádíme jen velmi strohý výčet z širokého spektra aktivních složek a směsí s prebiotiky.

ProRenew Complex CLR

Jedná se o probiotické bakterie, které pomáhají posilovat přirozenou bariéru pokožky a její samo-regenerační funkci. Je ideální pro pokožku středního věku pro posílení její obnovy. Zajišťuje hustotu pokožky a soudržnost keratinocytů. Podporuje ochrannou bariéru pokožky a její regeneraci.

Relipidium (BASF)

Jedná se o hydrolyzovaný protein droždí, který podporuje obnovu rovnováhy prospěšných bakterií, obnovuje mikrobiom pleti, podporuje produkci lipidů včetně ceramidů k zajištění ochranné funkce pokožky. Také podporuje obranyschopný mechanismus pleti, zlepšuje hydrataci a zabraňuje vypařování vody z pokožky.

ProBio Balance CLR NP

Probiotická bifido kultura v biologicky aktivním mléčném médiu. Obnovuje unavenou a stresovanou pleť.

Yogurtene Balance

Prebiotický mix a jogurtový prášek jako zdroj nehydrolyzovaných proteinů, vitamínů, minerálů, laktózy. Klinicky dokázáno, že redukuje Staphylococcus aureus, posiluje prospěšné bakterie a napomáhá hydrataci. Podporuje zdravý mikrobiom a obecně zdraví pleti. Speciálně vhodný proti akné a citlivé pokožce.

PreBio Defense

Aktivní směs s polysacharidy, která je silným doplňkem stravy a kondiční složkou. Vyživuje prospěšné bakterie na naší kůži a brání množení těch škodlivých. Kombinuje inulin, beta-glukan droždí a extrakty z hnědých mořských řas. Stimuluje imunitní systém kůže.

Lendan Essential Reload

Kompletní program pro ošetření pokožky celého těla s prebiotiky. V laboratořích Lendan Cosmetics vytvořili Essential Reload, pokročilé ošetření pokožky celého těla s aktivními prebiotiky, které pomáhá přeskládat mikrobiom pleti a poskytnout ji novou energii v podobě nezbytných živin ke zlepšení rovnováhy a obnovy zdravého vzhledu.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..