Epidermis, nejvrchnější vrstva kožních buněk, je nejdůležitější pro ochranu našeho těla. Ochranná funkce našeho ekosystému zvaná mikrobiom může být účinná za předpokladu, kdy v našem těle existuje společenství mikroorganismů v perfektní symbióze a koexistenci.

Mikrobiom (dříve mikroflóra) je neviditelná a velmi složitá komunita prospěšných bakterií, virů, kvasinek, hub, roztočů…, která vytváří a vyrovnává ekosystém našeho těla a zajišťuje tak nezbytné činnosti pro správné fungování našeho organismu a pokožky.

Krása naší pleti je úzce  spojena s mikrobiální rovnováhou 

Ekosystém našeho těla je den co den ovlivňován životním prostředním a stylem našeho života. Nicméně i genetické predispozice sehrávají důležitou roli ve fungování našeho ekosystému.

Narušení mikrobiální rovnováhy může mít neblahý vliv na kvalitu naší pleti a pokožky. Projevy v podobě předčasného stárnutí, podráždění, svědění, zarudnutí, suchostí pleti… nás mohou upozornit na možný problém se správným fungováním našeho ekosystému. Důsledkem mikrobiální nerovnováhy může být závažné narušení pleti a pokožky, což lze zpětně vysledovat změnami mikrobioty.

Organismus v číslech

 

 • Až 2 kg bakterií žije vnašem těle
 • Máme až 10x více bakteriálních buněk než těch lidských
 • Na zdravé kůži bylo zaznamenáno až 10000 různých druhů mikroorganismů
 • Až bilion bakterií koexistuje na našem těle

V laboratořích Lendan Cosmetics vytvořili Essential Reload, pokročilé ošetření pokožky celého těla s aktivními prebiotiky, které pomáhá přeskládat mikrobiom pleti a poskytnout ji novou energii v podobě nezbytných živin ke zlepšení rovnováhy a obnovy zdravého vzhledu. Prebiotika v produktech Essential Reload jsou aktivní složkou, která stimuluje produkci zdravých mikroorganismů přirozeně se nacházejících na naší pokožce, a zároveň jsou také složkou, která omezuje proliferaci, tj. rychlému rozmnožování škodlivých bakterií. Tímto způsobem můžeme obnovit a pečovat o rovnováhu pleti, která je každý den vystavována všudypřítomným nástrahám (životní prostředí, životní styl, individuální genetické faktory).

První profesionální prebiotická řada produktů, která připravuje, opravuje a chrání. Salónní a domácí péče se stává skutečným rituálem pro obnovu rovnováhy pokožky celého těla.

Příprava: Důsledná hygiena pleti je základním a výchozím bodem pro správné fungování následné péče, která může zajistit její mladistvý a vitální vzhled. Odstraňovače make-upu a čisticí produkty Essential Reload je pro správné a efektivní fungování vždy nutné použít. Čisticí produkty Essential Reload pleť oproti jiným agresivním produktům velmi jemně, ale důsledně (bez dopadu na dobré vyčištění pleti a narušení mikrobioty) zbaví pleť nečistot a případného make-upu.

Obnova: Restrukturalizační působení je posíleno kombinací složek, které stimulují epidermální růstový faktor, podporují buněčnou obnovu a revitalizaci pleti. Cílem je zajistit rovnováhu, opravu a reaktivaci pro dosažení komfortu a zdravé pokožky.

Ochrana: Aktivní látky pleť nejen chrání před poškozením, které může způsobit každodenní agrese útočící na naší pleť, ale zároveň také podporují a posilují její obranyschopnost.

PŘÍPRAVA A HYGIENA

 • Lendan Essential Reload prebiotické čisticí mléko
 • Lendan Essential Reload prebiotický micelární olej
 • Lendan Essential Reload prebiotická micelární voda

OBNOVA

 • Lendan Essential Reload prebiotický enzymatický scrub

SJEDNOCENÍ A PŘÍPRAVA

 • Lendan Essential Reload prebiotická maska

NOVÁ ENERGIE A NASTOLENÍ ROVNOVÁHY

 • Lendan Essential Reload prebiotický Booster (posilovač)

OCHRANA A HYDRATACE

 • Lendan Essential Reload prebiotický denní krém + nezbytná masáž

Lendan Essential Reload prebiotické čisticí mléko

Prebiotické čisticí mléko s hydratačními a zjemňujícími vlastnostmi je vhodné pro všechny typy pleti. Mléko pleť vyčistí velmi jemně, s respektem k přirozené hydrataci pro maximální komfort. Toto prebiotické mléko je vhodné pro citlivou a suchou pleť. Odstraní make-up a velmi jemně zachází také s nejsušší pletí. Nezanechává mastné zbytky. Doporučeno pro: Vyčištění obličeje a krku. Mléko je vhodné pro všechny typy pleti. Ideální je pro dehydratovanou a křehkou pleť

Lendan Essential Reload prebiotická micelární voda

Dvousložková olejovo-vodová báze v jednom kroku odstraní z pleti veškerý make-up a nečistoty, zároveň pleť zklidňuje, hydratuje a dodává ji kondici. Olejová báze obsahuje složky, které chrání před dehydratací a podrážděním, zatímco vodová báze obsahuje micely, které efektivně a jemně odstraní make-up a jiné nečistoty. Pleť nezatěžuje a nemastí. Doporučeno pro: Vyčištění obličeje, krku, okolí očí a rtů. Micelární voda je vhodná pro všechny typy pleti. Ideální je pro citlivou a mastnou/seboreickou pleť.

Lendan Essential Reload prebiotický micelární olej

Pro perfektní každodenní vyčištění obličeje pomocí suchého oleje. Bez mastného efektu velmi jemně odstraňuje nečistoty a také voděodolný make-up a zároveň obnovuje přirozenou vitalitu pleti. Micelární složení je schopné odstranit jakýkoli druh nečistoty. Udržuje pleť perfektně hydratovanou, zachovává ji hebkou a pružnou bez pocitu nepříjemného pnutí. Nezanechává na pleti nežádoucí mastný film. Doporučeno pro: Vyčištění obličeje a okolí očí a rtů. Vhodné pro všechny typy pleti. Ideální pro suchou pleť.

Lendan Essential Reload prebiotický enzymatický scrub

Dvojitá exfoliační akce, která kombinuje mechanickou exfoliaci pomocí biologicky rozložitelných částeček z celulózy s bio enzymatickou exfoliací, která napodobuje přirozenou buněčnou obnovu pleti. Odstraňuje nečistoty a obnovuje nejsvrchnější vrstvu epidermis. Rozjasňuje a zjemňuje pleť. Jedná se o nezbytný produkt pro očistu, dokonalou hygienu a detoxikaci obličeje. Výsledkem je dokonale čistá pleť, která je schopna maximálně přijmout blahodárné složky následné péče. Dvojitá peelingová akce: Mikro granule (mechanická exfoliace) odstraňují povrchové nečistoty a pleť se tak stává rozjasněnou s mladistvým vzhledem. Enzymatický peeling s neagresivním obnovujícím působením. Doporučeno pro: Všechny typy pleti, dokonce také pro pleť citlivou.

Lendan Essential Reload prebiotická pleťová maska

Prebiotické ošetření pleti v podobě masky s hydratačním a regeneračním působením, se zklidňujícím efektem a s osvěžujícím pocitem. Maska je navržena pro profesionální použití v kosmetickém salónu. Pleť připravuje pro další ošetření v podobě následné intenzivní prebiotické péče Lendan Essential Reload Booster, nebo pomocí jiné speciální péče. Maska byla navržena tak, aby pleť připravila pro maximální vstřebání aktivních složek, které jsou obsažené v dalším kroku péče o pleť. Velmi jednoduchá aplikace díky krémovo-gelové konzistenci. Doporučeno pro: Všechny typy pleti.

Lendan Essential Reload prebiotický Booster (posilovač)

Inovativní aktivní koncentrát, který doslova působí jako super-potravina, která dodává pleti výživu, regeneruje ji a zklidňuje. Posiluje a podporuje přirozený hydratační faktor (NMF) pleti a díky vysokému obsahu prebiotických složek podporuje přirozený obranný systém pokožky pro zajištění její správné rovnováhy. Posiluje a podporuje proces buněčné obnovy pleti. Synergické působení aktivních složek opravuje a obnovuje epidermální bariéru a poskytuje maximální pohodu a komfort již od první aplikace. Dekongestující (potlačení otoků a překrvení) a zklidňující působení je ideální pro okamžitou úlevu od podrážděné a citlivé pleti. Doporučeno pro: Booster je vhodný pro všechny typy pleti všech věkových kategorií.

Lendan Essential Reload prebiotický denní krém

Hydratační krém Lendan Essential Reload je rychle vstřebatelný, nemastný a vhodný pro každodenní použití. Složení je založeno na prebioticích a 24 hodinových hydratačních složkách. Pleť chrání před každodenními agresemi a posiluje její odolnost. Bojuje proti zánětlivosti a předčasnému stárnutí pleti, které je spojeno s oslabeným imunitním systémem, kdy se pleť stává více náchylnou na vznik různých nedokonalostí a není přirozeně obranyschopná. Tento negativní proces rozbíjí kolagenová vlákna, elastin a mezibuněčnou hmotu (ECM – Extracelulární matrix), což vede k zjevnému stárnutí a vzniku vrásek. Krém je obohacen o široké spektrum solárních filtrů SPF 15 a také chrání před modrým světlem (BLPS – Blue Light Protection System). BLPS působí jako štít, který pleť chrání před nepříznivými dopady různých druhů záření, například před modrým světlem. S modrým světlem (vysoce-frekvenční viditelné světlo – HEV) se zpravidla setkáváme u umělého osvětlení typu LED a u obrazovek počítačů, televizí, mobilních telefonů apod. Modré světlo může mít neblahé následky pro naši pleť, protože do epidermis  oproti UVA a UVB daleko snáze proniká. Dlouhodobé vystavování pleti modrému světlu může mít za následek hyperpigmentaci pleti (tmavé skvrny), vznik zánětů a podráždění, oslabení epidermální bariéry, rychlé stárnutí pleti…apod. Doporučeno pro: Krém je vhodný pro všechny typy pleti.

Lendan Essential Reload prebiotický tělový krém

Tělový krém s obnovujícím a hydratačním působením pokožku zklidňuje a hydratuje bez zanechání mastného filmu. Složení krému je založeno na Aloe Vera, prebioticích a na aktivní 24 hodinové hydratační složce. Pokožku celého těla zanechává odpočinutou a v přirozené rovnováze. Krém by vytvořen s cílem bojovat proti suchosti, dehydrataci a dalším nepříjemným pocitům způsobeným ztenčenou a oslabenou pokožkou, a to zejména v období, kdy je pokožka oslabena externími agresemi, stresem apod. Krém pokožku celého těla zpevňuje, vyživuje, obnovuje a regeneruje. Lehká konzistence krému se velmi rychle vstřebává a zanechává pokožku hedvábně hladkou a pružnou. Doporučeno pro: Všechny typy pokožky.

Hlavní aktivní složky komfortní péče Lendan Essential Reload

Aktivní prebiotika. Jsou zejména tvořena hlavní aktivní složkou, kterou jsou bio řasy, a v některých případech (viz tabulka) také prebotickým komplexem, který je založen na inulinu a jogurtovém prášku.

Bio řasy. Tato prebiotická složka je získávána vysoce kontrolovaným procesem ze sladkovodní mikro řasy. Má podstatné vyživující vlastnosti (super-potravina) a díky nezávislým vědeckým studiím bylo zjištěno, že nemá schopnost pouze posilovat mikrobioální rovnováhu (prebiotický efekt), ale také stimuluje buněčnou obnovu na epidermální úrovni pro revitalizaci a omlazení pokožky.

Inulin a jogurtový prášek. Kombinace velmi dobře známé prospěšnosti prebiotické aktivity jogurtu s polysacharidem rostlinného původu (inulin).

Hydraskin 24. Superhydratační komplex s dvojitým krátkodobým a dlouhodobým působením kombinuje různé hydratační složky (například: kyselinu hyaluronovou nebo NMF složky), které zabraňují suchosti a dodávají pokožce až 72 hodinový pocit komfortu a pohodlí.

Aloe Vera 10x. Tato složka je založena na koncentrátu Aloe Vera a zajišťuje maximální zklidnění, účinnou hydrataci a antioxidační působení.

Chia olej (šalvěj hispánská). Je přírodním zdrojem esenciálních mastných kyselin (omega 3) a přírodním antioxidantem, který chrání před předčasným stárnutím pleti.

Skvalen. Derivát skvalenu je hlavní složkou mazu a hydrolipidického pláště naší kůže, který působí jako přirozená ochrana pokožky. Skvalen je získáván z rostlinných zdrojů, například z oliv, a v podstatě nahrazuje přirozenou lipidickou bariéru, kterou jsme ztratili během agresivního mytí, odstraňování make-upu nebo holení. Skvalen zároveň posiluje obranyschopnost kůže.

Bisabolol. Jedná se o aktivní složku získanou z heřmánku, který je velmi dobře znám pro své zklidňující a protizánětlivé vlastnosti.

Kyselina anthranilová. Složka ovsa, která je známá pro své uklidňující schopnosti. Jejím cílem je redukovat podráždění, nepohodlí a zčervenání citlivé pokožky.

Sebulipid. Nemastný lipid, který je podobný přirozenému mazu lidské kůže. Doplňuje pokožce lipidy, které byly odstraněny během čištění pleti. Reguluje tvorbu mazu a hydrataci pokožky.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..