Chladné a mrazivé počasí velmi neblaze působí na kvalitu a stav naší pleti. Nejohroženější jsou zejména obličej, ruce a další obnažené části těla. Pleť vlivem chladu šupinatí, stává se zarudlou, svědí nebo dokonce popraská, což je velmi bolestné. Přední dermatologové radí, jak se správně během zimních měsíců starat o pleť, aby toto nepříznivé období ustála v co nejlepší kondici.

Vlhkost vzduchu

Pokožka je v podstatě bariéra, která udržuje vodu uvnitř našeho těla. Když se stává suchou a studenou, voda se z těla odpařuje snáze a rychleji. Abychom zabránili suchosti pokožky, je vhodné používat zvlhčovače vzduchu. A vždy, když nás přepadne pocit pnutí pleti, napijte se dvou sklenic čisté vody. Dostatečná hydratace není důležitá pouze v létě, ale během celého roku.

Používejte jemné produkty

Čistá pleť je základ její krásy. Čistění pleti by ovšem mělo být vždy jemné, což během zimních měsíců platí dvojnásob. Doporučujeme používat čistící produkty bez obsahu sulfátu SLS nebo SLES. Navíc v zimních měsících je vhodné používat přípravky pro suchou pleť, které vynikají vyššími hydratačními schopnostmi. Vhodné je například čisticí mléko Byotea Moisturizing Cleansing Milk, které díky aloe vera, oleji z bavlny a máslu karité a s obsahem jemných čistících tenzidů pleť krásně dočistí a velmi dobře hydratuje. Díky jemnosti není toto mléko vhodné pro důkladné odstranění make-upu. Pro důkladně odstranění make-upu bez sulfátů doporučujeme před aplikací mléka použít dvousložkový odličovač Byotea Dual-Phase Make-Up Remover.

Zimní péče o pleť

Zimní péče o pleť

Po očištění pleti je důležité pokožku hydratovat. Na trhu máme nepřeberné množství přípravků, nicméně během zimy je obecně vhodné aplikovat produkty, které jsou určeny speciálně pro citlivou pleť, a to i přesto, že normálně citlivá není. Doporučujeme přípravky značky Byotea z řady Fico D’India. Produkty neobsahují agresivní sulfáty a dokonce ani parafín, GMO nebo parabeny. Tato řada je založena na oleji z indického (kaktusového) fíku, který má velmi dobré hydratační a zklidňující schopnosti. Kompletní ošetření pleti se skládá ze třech kroků. V prvním kroku na čistou pleť naneseme pár kapek elixíru Byotea Fico D’India elixír pro citlivou pleť, který opravuje a regeneruje porušené části pokožky. Poté naneseme sérum Byotea Fico D’India Concentrated Repairing sérum pro citlivou pleť pro dokonalou ochranu pleti před nepříznivými klimatickými jevy. A nakonec vše zafixujeme krémem Byotea Fico D’India krém pro citlivou pleť. Takto ošetřená pleť je připravena odolat nástrahám chladného a mrazivého počasí.

Vyhýbejte se horkým koupelím

Zimní období přímo nabádá k dlouhým horkým sprchám nebo návštěvě wellness. Důkladně nehydratovaná pleť ovšem trpí. Horká voda se velmi rychle odpaří a pokud pokožka není hydratovaná, dochází k jejímu nepříjemnému pnutí. Pleť se stává zarudlou, svědící a náchylnou na poškození. Zpravidla také dochází ke vzniku pupínků, šupinek a ekzémů. Během dlouhých horkých koupelí nebo během pobytu ve vířivce si dopřejte hydratační péči v podobě masky Byotea Fico D’India maska pro citlivou pleť. Na posledních deset minut koupele aplikujte masku Byotea Fico D’India maska pro citlivou pleť a nechejte ji pleti dodat ztracenou hydrataci.

Byotea Fico D'India s přírodními výtažky z kaktusových fíků je určená pro citlivou pokožku

Byotea Fico D’India s přírodními výtažky z kaktusových fíků je určená pro citlivou pokožku

Hydratace je základ

V zimně je hydratace skutečně základ pro pevnou, pružnou a lesklou pleť. Vždy po koupeli použijte vysoce hydratační tělový a pleťový krém a poté během dne aplikaci ještě jednou opakujte. Vrstva pleťového oleje před aplikací krému navíc podpoří zachytávání a uzamknutí vlhkosti v pleti. A před samotným koupáním doporučujeme pleť ošetřit tělovým olejem, který na pokožce vytvoří jemný film, který sice během koupání smyjeme, ale i přesto ochrání pokožku před vysušením horkou vodou. Doporučujeme vyzkoušet masážní olej Byotea Olio da Masssagio, který pokožku nejenže ochrání před vysušením, ale zároveň podpoří její hladkost a jemnost.

Je třeba poznamenat, že extrémně hutné produkty, jako je třeba vazelína, jsou vhodné zejména na pokožku těla a nikoliv obličeje. Tyto hutné produkty mohou na jemnější pokožce obličeje ucpávat póry, což vede k nepříjemným problémům s pletí.

Nevycházejte ven s ještě vlhkou pletí

Typickým příkladem je umytí rukou a okamžité opuštění vytápěného prostoru do chladného venkovního prostředí. Toto je nejhorší možný způsob, jak okamžitě pokožku dehydratovat a poškodit ji. Před vstupem do chladného prostředí se vždy ujistěte, že pokožka je dostatečně suchá. Na ruce potom použijte krém, například Byotea vyživující krém na ruce s máslem karité, vitamínem E a heřmánkem.

Zimní péče o pleť

Zimní péče o pleť

Zvažte peeling

Používání peelingu je během zimního období na zvážení. V případě velmi suché pleti je vhodné vynechat exfoliační péči, případně ji omezit. U normální pleti je peeling během zimy bezproblémový.

Exfoliace umožňuje lepší pronikání hydratačních složek dovnitř pleti a urychluje její regeneraci a pleť se stává lépe hydratovanou a ochráněnou před chladným prostředním. Nicméně se jedná o agresivnější zásah, který odstraňuje přirozenou ochrannou bariéru a může již tak velmi suchou a narušenou pokožku podráždit. Pro velmi jemnou exfoliaci pokožky obličeje doporučujeme aplikovat Byotea pleťový peeling s aktivními mikroperličkami a pro peeling zbytku těla pak gelový exfoliační peeling Byotea 100% Organic Argan Oil. Po peelingu ovšem vždy aplikujte tělové mléko a hydratační pleťový krém, který obnoví přirozenou bariéru pokožky celého těla.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..