Produkty včely medonosné v podobě medu nebo mateří kašičky nejspíše všichni dobře známe. Tyto dva produkty se velmi často používají nejen v potravinářském, lékařském, ale také v kosmetickém průmyslu. Blahodárné účinky medu a mateří kašičky jsou využívány v široké paletě produktů vlasové, pleťové nebo tělové kosmetiky. Med a mateří kašička jsou bohaté na bílkoviny a vitamíny B1, B2, B6, C, E, dále na niacin, biotin, kyselinu listovou nebo inositol. Všechny tyto prvky revitalizují, posilují, hydratují a zpevňují nejen pleť, ale také vlasové vlákno. Kromě medu a mateří kašičky včely medonosné produkují také jed, který je předmětem našeho článku.

Včelí jed

Včelí jed je doménou včelích dělnic, které ho do těla nepřítele vpravují žihadlem. Bodnutí včely není pro člověka nebezpečné, pokud se ovšem nejedná o alergika. Bodnutí je bolestivé a je zpravidla spojeno s otokem. Pro včelí jed (apitoxin) je charakteristická bezbarvost, specifická vůně a kyselost. Včelí jed obsahuje biogenní aminy: histamin, dopamin, noradrenalin, dále polypeptidy: melitin, apamin, MCD peptid a enzymy: fosfolipáza A i B a hyaluronidáza.

Odběr včelího jedu

Na 1 gram včelího jedu je zapotřebí asi 10 tisíc včelích bodnutí. Proto je včelí jed považován za cennější než zlato. Včelí jed je dle účelu odebírán buď samostatně, nebo společně se žihadlem. Odběr společně se žihadlem je pro včelu smrtelný. V kosmetických produktech je žihadlo postradatelné, a tudíž pro tento účel postačí odběr samotného jedu bez vlivu na život včel. Odběr pouze včelího jedu bez žihadla není pro včelstvo bolestivé. Včely přirozeně díky svému obrannému instinktu bodají do připravené podložky, která generuje elektrický proud. Z podložky se poté špachtlí seškrábne vyschlý včelí jed v podobě bílého prášku. Tento prášek poté putuje do laboratoří, kde je upraven pro konkrétní účely. Zpravidla se zbaví nevhodných toxických složek, které nejsou pro kosmetické účely nikterak žádoucí. Z tohoto důvodu jsou produkty s obsahem včelího jedu vhodné i pro alergiky. Pokud ovšem chceme mít 100% jistotu, že nedojde k alergické reakci, naneseme konkrétní produkt na předloktí a vyčkáme, zda se projeví alergická reakce ve formě otečení, zarudnutí nebo svědění.

Byotea Veleno d'Ape s obsahem včelího jedu je určena pro boj proti známkám stárnutí

Byotea Veleno d’Ape s obsahem včelího jedu je určena pro boj proti známkám stárnutí

Výhody včelího jedu v kosmetice

Se včelím jedem se zpravidla setkáme v pleťové a tělové kosmetice. U vlasové kosmetiky se zpravidla se včelím jedem nesetkáváme, i když poslední studie poukazují na možnosti včelího jedu při boji proti vypadávání vlasů a androgenetické alopecii.

Vědecké studie prokázaly, že včelí jed a jeho kombinace enzymů, peptidů a aminokyselin působí ve všech vrstvách pokožky, kde podporují regeneraci buněk, tvorbu kolagenu a urychlují opravu poškozených kožních buněk. Včelí jed je také příjemnější alternativou k agresivní antibiotické léčbě akné.

Včelí jed je považován na přírodní alternativu k botoxu. Stimuluje svaly obličeje, čímž vyhlazuje jemné výrazové linie a vrásky. S věkem dochází ke ztrátě kolagenu a pleť se tak stává ochablou a postupně vrásčitou. Hlavní složkou včelího jedu je Melittin, protein, který podporuje krevní mikrocirkulaci, což vede ke zvýšené tvorbě kolagenu a elastinu ve vnitřní vrstvě pokožky.

Další velkou výhodou včelího jedu je, že dokáže ztlumit a zesvětlit nevzhledné tmavé skvrny na kůži, jejichž příčinou je sluneční záření.

Byotea Veleno d’Ape pleťová kosmetika se včelím jedem

Pokud Vás stejně jako řadu světových celebrit zaujala pleťová kosmetika s obsahem včelího jedu, doporučujeme vyzkoušet profesionální pleťovou kosmetiku Byotea Veleno d’Ape. Přidanou hodnotou této řady není pouze obsah včelího jedu, ale také fakt, že produkty neobsahují agresivní sulfáty SLS a SLES, geneticky modifikované organismy, parabeny nebo parafín.

Produktovou řadu Veleno d’Ape se včelím jedem je možné používat během celého roku a je vhodná pro jedince starší 25 let (s výjimkou očního krému). Je vhodná jak pro ženy, tak pro muže. Cílem Veleno d’Ape je maximálně podpořit tvorbu kolagenu a elastinu a zároveň utlumit výrazové linie a vrásky. Produkty jsou založeny zejména na pozitivních účincích včelího jedu, který podporují další složky přírodního charakteru.

3 kroky pro bezchybný obličej

  1. Byotea Veleno d’Ape krém na oční okolí se včelím jedem.
  2. Byotea Veleno d’Ape sérum proti vráskám se včelím jedem.
  3. Byotea Veleno d’Ape krém na obličej se včelím jedem.

Nejdříve na oblast očního okolí aplikujeme oční krém, následně celou plochu obličeje ošetříme koncentrovaným sérem a vše podpoříme a zafixujeme pomocí krému.

Krém na oční okolí Byotea Veleno d’Ape obsahuje kromě již zmíněného včelího jedu také retinol, mateří kašičku a kreatin. Retinol podporuje tloušťku typicky tenké pokožky očního okolí. Tím redukuje hloubku vrásek a podporuje vyhlazení očního okolí. Mateří kašička podporuje hydrataci a zářivost očního okolí. Kreatin je přírodní aminokyselina, která brání vzniku a redukuje tmavé kruhy pod očima. Oční krém aplikujeme jemným vklepáním do pleti.

Oční krém je vhodný pro ošetření unavených očí po náročné a zdlouhavé práci před monitorem počítače a také pro ošetření pleti, která je namáhána brýlemi. Krém je vhodný zejména pro jedince starší 18 let a je možné ho aplikovat několikrát za den.

Koncentrované sérum Byotea Veleno d’Ape aplikujeme po očním krému. Sérum zvyšuje účinnost očního a pleťového krému. Kromě včelího jedu obsahuje také mateří kašičku, mořský kolagen a koenzym Q10. Mateří kašička pleť stimuluje a revitalizuje. Mořský kolagen pleť viditelně hydratuje a zjemňuje. Koenzym Q10 pak chrání pleť před působením volných radikálů a před vznikem vrásek. Sérum opět nanášíme jemným vklepáváním do pokožky obličeje, krku a dekoltu.

Posledním krokem celkového ošetření pleti se včelím jedem je aplikace krému Byotea Veleno d’Ape. Krém kromě včelího jedu obsahuje také retinol, mateří kašičku a solární UVB filtry. Jak jsme již uvedli výše, retinol redukuje hloubku vrásek, mateří kašička stimuluje, revitalizuje a hydratuje. Solární filtr pak chrání pleť před poškozením vlivem slunečního záření.

Byotea Veleno d'Ape krém na obličej se včelím jedem

Byotea Veleno d’Ape krém na obličej se včelím jedem

1 krok pro ošetření dekoltu a poprsí

Zpevňující krém na dekolt a poprsí ocení zejména ženy. Na ošetření dekoltu a krku zpravidla zapomínáme a ne nadarmo se říká, že pravý věk nepoznáme podle stavu pleti obličeje, ale podle stavu krku a dekoltu. Tento krém je vhodný také pro těhotné a kojící ženy. Kromě včelího jedu a mateří kašičky obsahuje tento krém také bambucké máslo karité a hroznový olej. Máslo karité má zklidňující a silné hydratační účinky, podporuje hladkost kůže a její elasticitu. Hroznový olej pak podporuje pevnost pleti a chrání před předčasným stárnutím a povadlostí kůže.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..