Nevzhledné pupínky a akné, nejednotná pleť s červenými místy, mastná a lesklá pleť…to vše jsou neduhy, kterými si snad prošel každý z nás. Někdo to neřeší, pro někoho to ovšem může být velký problém, který může vyústit až do pocitu méněcennosti a značně snížit sebevědomí. Projevy spojené se zanícením pleti jsou typické pro pubertální jedince, nicméně v dnešním uspěchaném životním stylu plným stresu, nevhodné stravy a špatného životního prostředí se stále více lidí potýká s problematickou pletí. Mořská voda a mořské řasy mohou být konečně řešením problému s mastnou a aknózní pletí.

Všeobecně je známo, že pobyt u moře se doporučuje v případě kožních problémů. Mořská voda léčí, tedy alespoň v tom případe, kdy jste nevyrazili na pláž s vyústí kanalizace…, ale co teprve mořská voda z Golfského proudu a mořské řasy? V dnešní recenzi se zaměříme na kosmetiku z moře Osaine, konkrétně na zmatňují s ošetřující denní krém Lamimat pro problematickou pleť.

Když se mazové žlázy bouří

Fungování mazových žláz je ovlivňováno mnoha faktory, například vlivem vysokých hladin hormonů (dospívání), vysoké venkovní teploty, nebo štěpení testosteronu na DHT. Nesprávná funkce mazové žlázy vede ke dvoum důsledkům: za 1. k nadměrné tvorbě mazu (mastná pleť), nebo za 2. k nízké tvorbě mazu (suchá pleť). V případě přebytečného kožního mazu nastává problém s jeho hromaděním na pleti. Pleť ztrácí svou samo-očistnou schopnost a dochází k hromadění mrtvých kožních buněk. Důsledkem toho dochází k množení bakterií, které společně s mastnými kyselinami podporují zanícení kůže. Výsledky jsou bohužel velmi viditelné: lesklý vzhled, černé tečky, rozšířené póry, barevná nesourodost a krátká výdrž make-upu.

Mořská voda z Golfského proudu

Zrozená v teplém Golfském proudu napříč Atlantikem a s domovinou ve francouzském Bréhat. To je mořská voda z Golfského proudu, která je 30 krát více koncentrovanější na minerály oproti běžné mořské vodě. Mořská voda s vysokým obsahem mořských minerálů a oligoelementů obnovuje rovnováhu pleti, redukuje zanícení a podráždění a spouští výživnou relaxační, zklidňující, revitalizační a póry stahující akci. Výsledkem je obnovená pleť v rovnováze.

Mořské řasy

Extrakt z mořské řasy LAMINARGHANE® (čepelatka) s vysokým obsahem florotaninu, minerálů, živin a cukrů bojuje proti množení bakterií v mastné pleti. Když dojde k infekci, tak mikroorganismy jako jsou Staphylococcus a Pityrosporum Ovale spustí enzymy (lipáza a proteáza) které ničí triglyceridy mazu a přeměňují je na volné mastné kyseliny. Tyto kyseliny nastartují proces zánětu a hyperkornifikaci folikulu což vede k tvorbě cyst, pupínků a černých teček. LAMINARGHANE® inhibuje rozklad testosteronu (DHT), který se nachází v kožním mazu a je příčinou nesprávného fungování mazových žláz.

Phycocorail® je extrakt z mořské řasy Corallina (ruducha), která je charakteristická tím, že roste v oblastech s intenzivním slunečním zářením. Z tohoto důvodu si vyvinula silný obranný mechanismus proti ultrafialovému a infračervenému záření a viditelnému světlu, který díky svému extraktu předává také do kosmetických přípravků, ve kterých je obsažená.

Osaine Lamimat matující denní krém

Matující krém-gel vhodný pro základní péči o mastnou pleť, ošetření T-zóny smíšené pleti a pro pleť s akné. Dodává pleti pocit sucha po celý den a matný a sametový vzhled. Reguluje mazovou sekreci, absorbuje nadbytek mazu, stahuje rozšířené póry, brání bakteriálnímu bujení a tvorbě mastných kyselin.“

Barva krému je bílá, konzistence je krémovo-gelová, která se velmi rychle vstřebává do pokožky a zanechává hladký pocit s pudrovým finišem. Krém po vstřebání vytvoří na pleti jemný pudrový film (díky kukuřičnému škrobu), který do jisté míry sjednocuje barevnou nesourodost pleti. Nicméně pudrový efekt je skutečně velmi decentní a určitě nepůsobí dojmem klasického zapudrování obličeje kosmetickým pudrem. Pudrový efekt nastolí zmatnění pleti, která se tak neleskne.  Parfemace krému je nevýrazná, nevtíravá a evokuje kosmetické produkty z lékárny (nemyslíme tím samozřejmě komerční produkty z „lékárny z reklamy“, ale skutečně tradiční lékárenské kosmetické produkty).

Mořský denní krém značky Osaine Lamimat je velmi vhodným pomocníkem pro ošetření problematické mastné pleti s akné a nesourodým zbarvením. Krém se velmi rychle vstřebává, logicky nemastí a snaží se během dne absorbovat přebytečnou tvorbu mazu. Ideální je také jako báze pod make-up, protože prodlužuje jeho trvanlivost. Z dlouhodobého hlediska pak normalizuje činnost mazu, sjednocuje pleť a redukuje zanícení pokožky.

Kompletní program pro ošetření mastné pleti zahrnuje kromě výše zmíněného krému také další produkty ze Zelené řady Osaine, které jsou speciálně určené pro problematickou mastnou pleť. Opět se jedná o produkty, které jsou založené na mořské vodě a mořských řasách.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..