Mnoho z nás jistě nepříjemně překvapilo krepatění vlasů způsobené nadměrnou vlhkostí. Krepatění dokáže i z dokonale upraveného účesu během pár chvil vyčarovat nekontrolovatelnou lví hřívu. Naštěstí dnes již existuje vyhlazující vlasové kosmetika, která eliminuje krepatění vlasů na minimum.

Krepaté vlasy

Příčiny krepatění vlasů

V boji proti krepatění vlasů je důležité nejprve důkladně poznat texturu a stav kutikuly vlasu. Kutikula vlasu je složena z velmi tenkých šupinek. V případě, že jsou šupinky uzavřená a těsně na sebe doléhající jsou vlasy hladké. Při přijímání vlhkosti z okolního prostředí nebo při tření o sebe se šupinky vzpřímí a šupinky jednotlivých vlasových vláken se o sebe začnou zadrhávat a zacuchávat. otevřenou sturkturovu vlasu začne vlasová kůra přijímat vlhkost a bobtnat. Vlas nepravidelně po své délce zvětšuje svůj objem. I dokonale hladké a rovné vlasy se začnou jemně vlnit a krepatět.

Vlasová kosmetika proti krepatění vlasů

Profesionální výrobce italské vlasové kosmetiky Cotril Professional nabízí celou řadu produktů určených pro vyhlazený krepatých vlasů. Vyhlazující šampón a kondicionér Cotril Creative Walk Smoothing napomáhá uhlazovat vlasovou strukturu a chrání před krepatěním vlasů. Vyhlazující šampón i  balzám obsahuje tekuté keratin, který napomáhá regenerovat a uzavírá kutikulu vlasů, a bavlníkový olej, který vlasy hydratuje a podporuje jejich přirozenou elasticititu a hebkost. Vlasy budou po aplikaci  hladké, lesklé a dlouhodobě odolné proti krepatění.

Kromě vyhlazujícího šampónu a balzámu s obsahem tekutého keratinu a bavlníkového oleje nabízí také Cotril Professional celou řadu produktů určených pro konečnou úprava vlasů. Finální sprej proti vlhkosti Cotril Creative Walk Umbrella dělá čest svému názvu. Umbrella, v překladu deštník, dlouhodobě chrání vlasy před krepatěním a slunečním zářením. Směs olivového, bavlníkového, mandlové a makadamiového oleje vytváří na povrchu vlasu neviditelný vodě odolný filtr chránící vlas před vlhkostí okolního prostředí. Pro vyhlazení vlasů se silným stupněm fixace je ideální Cotril Creative Walk Smoothing gel pro vyhlazení vlasů.  Gel je vhodný pro vyhlazení i silně nepoddajných a krepatých vlasů. Navíc chrání vlasy před elektrizováním.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..