Zeleň a všude rašící květy jsou klasickými projevy jara. Stejně jako květy, tak i krepatění a neovladatelné poletování vlasů je spojováno s koncem zimy a příchodem jara. Dnes si povíme pár zaručených tipů, jak ovládnout vlasy od února do května.

Vlhkost vzduchu

Jarní příliv teplého a vlhkého počasí je nejhorším nepřítelem pro rovné, dokonale uhlazené vlasy. Bez ohledu na strukturu či typ vlasů je vlhký vzduch zodpovědný za krepatění a vlnění vlasů. I velmi rovné vlasy mají tendence se pod dávkou vlhkosti začít lehce vlnit. jako ochranu před vlhkostí doporučujeme použít vhodnou vlasovou kosmetiku určenou pro ochranu vlasů před vlhkostí. Bez-oplachové spreje jsou určené pro dlouhodobou ochranu vlasů před vlhkostí, vlasy tak zůstanou dokonale rovné a hladké.

Vítr

Drsný a suchý vítr je pro jarní počasí typický. Vítr si pohrává s vlasy, které polétávají volně okolo hlavy  a již dávno nepřipomínají účes. Navíc se vlasy o sebe třou, což může podporovat třepení a jejich zacuchání. Třením vlasů také vzniká statická elektřina, která podporuje následné elektrizování vlasů. Jarní větrné počasí si žádá potřebné doplňky. Nedílnou výbavou by měly být čelenky, klipy či gumičky do vlasů. Pro dlouhodobou ochranu účesu doporučujeme vyzkoušet profesionální lak na vlasy Cotril Creative Walk Wind. Lak byl speciálně vyroben pro větrné a vlhké jarní počasí.

Jarní péče o vlasy

Teplo

Jarní teplé počasí vnáší do vlasů zmatek. Proč? Teplý vzduch otevírá šupinky povrchu vlasu, což vede kromě krepatění vlasů také ke třepení a lámání. Otevřené šupiny vlasu neodrážejí dopadající světlo a vlasy musí matným dojmem bez lesku.

Při vysoušení vlasů po mytí doporučujeme na závěr vlasy vyfénovat proudem chladného vzduchu. Chladný vzduch uzavře kutikulu vlasu, chrání před krepatěním a podporuje lesk vlasů. Nebo je možné použít bez-oplachové sérum či krém, který na povrchu vlasu vytvoří neviditelný ochranný filtr.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..