Stejně jako muži si i ženy můžou dopřát pivo. Již po několik desetiletí kolují domácí recepty, jak pivo zlepšuje kvalitu vlasů. Ve srovnání s profesionální vlasovou kosmetickou je navíc i levné a nezruinuje nás.

Výhody piva

Pivo se vyrábí ze surovin, které obsahuje proteiny podporující obnovu vlasů. Díky dvou základním složkám, sladu a chmelu, je pivo bohaté  na vitamín B, měď, fosfor, hořčík a železo. Pivo se používá k obnově vlasů poškozených chemickým ošetřením, sluncem a znečištěním životního prostředí. Cukry obsažené v pivu napomáhají uzavírat kutikulu vlasu a navrací vlasům zářivý lesk.

Příprava

Před samotnou aplikací je nutné nejprve pivo odležet. Pivo vytáhněte z ledničky,  otevřete a nechejte odležet při pokojové teplotě. Doporučujeme pivo nechat stát při pokojové teplotě hodinu až dvě.

Mytí a oplach vlasů pivem

Nejdříve vlasy umyjte klasickým šampónem jako obvykle. Po umytí vlasů šampónem a řádném opláchnutí vodou, nalijte malou plechovku piva (cca 300 ml) na vlasy. Pivo opatrně nalijte na vlasy, nikoliv na pokožku. Pivo jemně vmasírujte do délek vlasů a nechejte účinkovat 2 minuty. Následně vlasy řádně umyjte studenou vodou. Pro přebití zápachu můžete použít kondicionér jako obvykle. Následně pokračujte jako obvykle. Vlasy budou zářivě lesklé, plné objemu a vitality.

Upozornění. V případě pádu při oplachování vlasů hrozí nebezpečí rozbití láhve. Doporučujeme předem pivo přelít do plastového kelímku nebo použít pivo v plechovce.

Pivo

Pivní maska pro mastné vlasy

V případě problémů s mastnými vlasy můžete vyzkoušet pivní masku s vejcem. Smíchejte jeden žloutek se 100 ml piva a řádně promíchejte. Vzniklou masku aplikujte nejprve na vlasovou pokožku a poté na délky vlasů. Vlasy si přikryjte koupací čepicí a nechejte účinkovat aspoň 20 minut. Následně masku z vlasů řádně opláchněte.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..