Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu při výběru vlasové kosmetiky. Mám mastné vlasy, musím si je mít obden. Z šamponů jsem koukala na Alea Grasos na mastné vlasy nebo Salerm šampón na mastné vlasy. Ale potřebuji něco i na rozčesávání, můžete mi poradit nějaký přípravek, který vlasy nemastí?

Děkuji za odpověď.

Ivana

Dobrý den Ivano,

problém s nadměrnou produkcí mazu je velmi komplikovaný a je vhodné se nejdříve zaměřit na objasnění příčin zvýšené produkce mazu. Nadměrné maštění vlasů může být dáno geneticky a v tomto případě je velmi obtížné se jednou pro vždy nadměrného maštění zbavit. Je vhodné se v rodinných kruzích poptat, zda problém s mastnými vlasy je ve Vaší rodině častý problém. Pokud je maštění vlasů dáno geneticky, je v současné době možné tyto projevy pouze zmírnit používáním přípravků výhradně určených na mastné vlasy.

Maštění vlasů může být ovšem také zapříčiněno konzumací tučných jídel nebo kouřením. V tomto případě je vhodné změnit jídelníček do kterého zakomponovat co nejvíce zeleniny a ovoce. Nadměrná produkce mazu ovšem zpravidla bývá sezónní záležitost způsobena teplotními výkyvy okolního prostředí. S příchodem jara u většiny lidí zpravidla vymizí.

V každém případě bychom Vám doporučili používat šampón Salerm na mastné vlasy, který naši zákazníci objednávají nejvíce a ze zpětných vazeb víme, že funguje. Během mytí vlasů je důležité vlasovou pokožku velmi jemně masírovat. Intenzivnější masáž by totiž mohla podpořit mikrocirkulaci krve vlasové pokožky a tím také činnost mazových žláz. Po napěnění šampónu je nutné veškeré zbytky šampónu důkladně opláchnout, a to mírným proudem vlažné vody.

Co se týče kondicionérů a přípravků na rozčesávání vlasů, doporučili bychom Vám používat ty přípravky, které jsou speciálně určeny na mastné vlasy – Salerm Biokera maska na mastné vlasy nebo Longbeauty bylinný balzám.

Tyto přípravky jsou zpravidla odlehčené a vlasy tolik nezatíží. U mastných vlasů je ovšem nutné používat kondicionér velmi obezřetně. Nanášet pouze na těžko rozčesatelné partie vlasů a minimálně 5 cm od vlasové pokožky. V žádném případě bychom Vám nedoporučili používat ty přípravky, které se z vlasů neoplachují.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..