Více než 70 % žen si barví vlasy. Barvení vlasů je nejenže spojeno s chemickým narušením vlasů, ale také s nutností vynaložit jistý finanční obnos a obětovat čas návštěvou kadeřnictví. Potřeba častějšího barvení vlasů zvyšuje riziko třepení a poškození vlasů a také dřívější návštěvu kadeřnictví. Správná vlasová péče pomůže prodloužit trvanlivost a zářivost barvy a v konečném důsledku nám pomůže i ušetřit. Případné dobarvení odrostů není zejména u středně dlouhých a dlouhých vlasů tak finančně náročné, jako barvení celých vlasových délek.

Dlouhotrvající efekt nabarvených vlasů permanentními barvami se odvíjí zejména od pórovitosti vlasů. Velmi pórovité vlasy snadněji absorbují a ztrácejí vlhkost. Tyto změny vlhkosti pak vedou k rychlejší ztrátě pigmentů z vlasů. Aby byly vlasy zářivé a krásné po nejdelší čas, je důležité vlasy zachovat ve skvělé kondici.

Věděli jste, že červené pigmenty jsou nejnáchylnější a velmi rychle se z vlasů ztrácí. Barvy na vlasy s červenými pigmenty se rychleji stávají fádnějšími díky jejich velké molekulové hmotnosti, která znesnadňuje proniknutí pigmentu hluboko do vlasu.

Profesionální barvení je základ

K barvení vlasů nepřistupujte svépomocí doma, navíc pokud nejste kadeřnice/kadeřník. Barvením krabičkových drogériových barev, ale také profesionálních barev v rukou laika, nikdy nelze zajistit dobrou kondici vlasů. Vždy je lepší svěřit své vlasy do rukou odborníka. Každé vlasy jsou unikátní ve své pevnosti, pórovitosti, struktuře a odolnosti. Univerzální krabičkové barvy z drogérií a supermarketů v žádném případě nezohledňují skutečný stav vlasů. Jejich agrese pak mnohdy zcela zbytečně narušuje integritu vlasových vláken. Nebojte se v kadeřnictví zeptat, jaké barvy na vlasy používají, zejména ještě předtím, než se objednáte. Na stránkách výrobce pak ověřte, zda barva obsahuje také oleje nebo jiné nutriční složky, které vlasy v průběhu barvení hydratují a chrání.

Young Macadamia & Keratin pro chemicky ošetřované vlasy

Young Macadamia & Keratin pro chemicky ošetřované vlasy

Šamponování vlasů

Časté mytí vlasů přispívá k rychlejšímu blednutí barev. Snížení frekvence mytí vlasů na dvakrát nebo třikrát týdně výrazně prodlouží trvanlivost barvy. Pokud to není nezbytně nutné, nepoužívejte šampóny proti lupům, proti vypadávání nebo proti mastným vlasům, případně jejich používání alespoň omezte na jedenkrát týdně. Jedná se o čistící šampóny, které mají za úkol důkladně vyčistit vlasovou pokožku a daleko rychleji vymývají také pigmenty. Používejte šampóny, které jsou speciálně určené pro barvené vlasy. Zaměřte se na šampóny s obsahem jojobového nebo makadamového oleje. Tyto oleje jsou z chemického hlediska nejvíce podobné lidskému mazu, který přirozeně vlasy hydratuje a zachovává je v dobré kondici. Tyto oleje navíc potáhnou vlasy jemným, lehkým filmem, který vlas uzavře a uzamkne tak pigmenty uvnitř vlasového vlákna. Doporučujeme šampón Young Macadamia & Keratin, který díky obsahu makadamového oleje podporuje a ochraňuje stálost barvy a zároveň vlasy udržuje v dobré kondici.

Pokud je každodenní mytí vlasů nezbytností, doporučujeme mokré mytí vlasů částečně nahradit suchým šampónem. Jeho složení umí absorbovat přebytečný maz a vlasy pak nejsou mastné a zplihlé. Suchý šampón neovlivňuje barvu vlasů.

Po nabarvení vlasů vyčkejte minimálně dva dny, ideálně čtyři dny, do dalšího mytí vlasů. Barvené pigmenty tak získají dostatek času k uchycení uvnitř vlasového vlákna.

Chraňte vlasy před vlhkostí i během očisty zbytku těla. Během sprchování používejte koupací čepici nebo vlasy alespoň sepněte do volného drdolu. Samotná vlhkost během sprchování může zapříčinit blednutí barvy barvených vlasů.

Vlasy myjte vlažnou vodou. Příliš teplá a horká voda otevírá povrch vlasového vlákna a pigmenty tak mají větší šanci uniknout. Totéž platí u fénování vlasů příliš horkým vzduchem nebo během žehlení a kulmování vlasů. Abyste samotné vlasy, ale také jejich barvu ochránili před nadměrným teplem, je vhodné používat ochranné fluidy a spreje. Pár kapek makadamového a keratinového séra Young Macadamia & Keratin dokáže maximálně redukovat negativní vliv tepelného stylingu na intenzitu barvy a kvalitu vlasů.

Young Macadamia & Keratin pro chemicky ošetřované vlasy

Young Macadamia & Keratin pro chemicky ošetřované vlasy

Kondice vlasů

Po každém umytí vlasů šampónem, použijte kondicionér určený pro barvené vlasy. Doporučujeme přípravky s obsahem jojobového nebo makadamového oleje, jejichž výhody jsme si popsali už výše. Barvené vlasy jsou v podstatě již narušené, proto je vhodné, aby kondicionér obsahoval také složky, které dokáží vlasy posílit. Aminokyseliny keratinu jsou pro tento účel velmi vhodným pomocníkem, protože se jedná o přirozenou součást vlasů, která drží vlasová vlákna pohromadě. Doporučujeme masku Young Macadamia & Keratin, která obsahuje makadamový olej pro ochranu barvy a aminokyseliny keratinu pro ošetření chemicky narušených vlasů. Maska na vlasy navíc uzavírá povrch vlasu, což udržuje pigmenty uvnitř.

Environmentální faktory

Sluneční záření, chlór, mořská sůl, smog, okolní vlhkost a další environmentální faktory působí proti stálosti pigmentů. Veškeré tyto faktory nejenže negativně ovlivňují intenzitu a trvanlivost barvy, ale také negativně působí na samotnou kvalitu vlasů. Proto je nutností používat bezoplachové přípravky, které vlasy ochrání proti nepřízni okolních vlivů. Pár kapek fluidu Macadamia & Keratin vytvoří bariéru, která tyto negativní faktory odráží.

Vlasová kosmetika Young Macadamia & Keratin

Profesionální přípravky vlasové kosmetiky italské rodinné společnosti Edelstein řady Young Macadamia & Keratin nabízí ochranu pigmentů a maximální ošetření chemicky narušených vlasů. Jak již název napovídá, přípravky obsahují makadamový olej a keratin. Kompletní program pro zachování intenzity a záře barvy vlasů a pro intenzivní regeneraci vlasů zahrnuje šampón Young Macadamia & Keratin, masku Young Macadamia & Keratin a fluid Young Macadamia & Keratin.

Makadamový olej (macadamia ternifolia seed oil) se získává ze semen jedlých makadamových ořechů. Působí jako kondicionér, vlasy zvláčňuje a hydratuje. Tento olej obsahuje převážně nenasycené mastné kyseliny, palmitoolejové kyseliny a mononenasycené kyseliny. Přirozeně se makadamové ořechy vyskytují v Austrálii. Pro komerční použití jsou pěstovány na Havaji. Makadamový olej je velmi lehký a jeho chemický profil je velmi podobný přirozenému lidskému mazu. Je nemastný, má ochranné vlastnosti a udržuje ve vlasech hydrataci. Aminokyseliny keratinu (keratin amino acids) je směs aminokyselin získávána hydrolýzou keratinu. Aminokyseliny keratinu zvyšují pevnost vlasů a hebkost vlasů a brání před lámáním a třepením vlasů. Aminokyseliny keratinu snižují krepatost vlasů, nepoddajnost a polétavost vlasů. Působí také proti elektrizování vlasů a proti statické elektřině.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..