Jojobový olej se získává ze semen keře Jojoba, který se vyskytuje v Arizoně, Kalifornii a Mexiku. Struktura molekul jojobového oleje je velmi podobná struktuře molekul mazu, který produkuje vlasová pokožka a přirozeně vlasy hydratuje. Olej se velmi dobře vstřebává a není tolik mastný oproti jiným blahodárným olejům.

Vlasová pokožka jojobový olej velmi dobře snáší a navíc podporuje přirozenou rovnováhu vlasové pokožky. Tento fakt je dán zejména tím, že jojobový olej je z chemického hlediska velmi podobný přirozenému mazu pokožky. Jojobový olej má antibakteriální vlastnosti. Zklidňuje pokožku hlavy a může být použit pro léčbu suché vlasové pokožky a také pro léčbu suchých lupů. Jojobový olej se z 98 % procent skládá z mononenasycených mastných kyselin a ze 2 % z nasycených mastných kyselin, takže může snadněji proniknout do vlasového folikulu a posílit vlasová vlákna i zevnitř. Jojobový olej hydratuje vlasy také zvenku a působí jako kondicionér, který dodává vlasům lesk, pružnost a hebkost. Jojobový olej vyplňuje trhliny ve vlasovém vláknu a přispívá tak k obnově poškozených vlasů z důvodu tepelného stylingu. Jojobový olej uzavírá kutikulu a vytváří na vlasech velmi jemný neviditelný film, který vlas chrání před působením každodenních agresí. Tato bariéra zároveň chrání pigmenty barvených vlasů před ztrátou a blednutím. Z tohoto důvodu se tento olej přidává do produktů vlasové péče, které je určená pro barvené vlasy.

Trend up Color Relive pro barvené vlasy

Trend up Color Relive pro barvené vlasy

Vlasová kosmetika a jojobový olej

I přesto, že se jedná o relativně suchý olej, který tolik nemastí, nemusí jeho přímá aplikace přinést kýžený výsledek. Jojobový olej je vhodné používat v kombinaci s ostatními přidanými ingrediencemi, které umocní je působení. Proto je lepší se spolehnout na profesionální vlasovou kosmetiku, která kromě jojobového oleje obsahuje i další složky. Vyvážené složení přírodních a syntetických složek, spojení přírody a vědy je v současnosti nejlepší možnou cestou, jak dosáhnout v civilizovaném světe na krásné a vitální vlasy. Obsah jojobového oleje zjistíte ze složení přípravku. Označuje se „simmondsia chinensis seed oil“.

Uplatnění vlasové kosmetiky s jojobovým olejem

Vlasová kosmetika s obsahem jojobového oleje je vhodná zejména pro vlnité nebo suché, chemicky a technicky ošetřené vlasy. Pro vlasy barvené, zesvětlované, melírované, trvalené, tepelně upravované pomocí vlasových žehliček nebo kulem. Vlasy takto upravované trpí a tuto zátěž je vhodné kompenzovat používáním kvalitní vlasové kosmetiky, která dokáže nepříznivé dopady na kvalitu vlasů velmi dobře eliminovat.

Trend up Color Relive pro barvené vlasy

Trend up Color Relive pro barvené vlasy

Trend Up Color Relive – přípravky s obsahem jojobového oleje

Značka Trend Up pochází z díly italské rodinné společnosti Edelstein. Pro všechny produktové řady značky Edelstein je typická příznivá cena vzhledem ke kvalitě používaných surovin. Nejedná se o čistě přírodní produkty. Produkty jsou navrženy tak, aby využily maximální potenciál přírodních složek a složek syntetických. A to vždy s maximálním ohledem na blaho vlasů!

Řada produktů Trend Up Color Relive je určena zejména pro chemicky a technicky narušené vlasy a pro podporu a ochranu barvy barvených vlasů. Kompletní program pro ošetření vlasů zahrnuje šampón Trend Up Color Relive, masku Trend Up Color Relive a tekuté krystaly Trend Up Color Relive.

Společným jmenovatelem všech výše uvedených produktů je obsah jojobového oleje a dalších složek, které vyplývají z podstaty samotného produktu. Maska Color Relive obsahuje navíc extrakt z listů borůvek, který chrání vlasové vlákno před nepříznivými okolními vlivy. Tekuté krystaly Color Relive pak také aminokyseliny keratinu, které se významně podílejí na posílení vlasového vlákna a soudržnosti proteinových vazeb. Výsledkem jsou posílené, vyživené a ochráněné vlasy.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..