Materiál žehlicích ploch, velikost žehlících ploch, možnost regulace teploty žehlících ploch a doba zahřání žehlících ploch jsou základní parametry určující výběr správné žehličky. Na trhu se můžeme zpravidla setkat s keramickými, turmalínovými, teflonovými nebo hliníkovými žehličkami. Keramika a turmalín při zahřívání generuje záporné ionty, které eliminují zelektrizování vlasů, což podporuje styling, lesk a vyhlazení vlasové struktury. Keramika je vhodná při žehlení poškozených vlasů, neboť tento materiál zabraňuje teplotním výkyvům, které zamezují vzniku extrémně žhavých míst.  Turmalínová žehlička zajišťuje dlouhotrvající efekt narovnání vlasů a teflonová žehlička zajišťuje hladký, klouzavý průběh žehlení bez připalování stylingu. Optimální žehlička by měla kombinovat všechny tři výše uvedené materiály. Tedy keramiku, turmalín a teflon. Nedoporučuje se používat žehličky s hliníkovými deskami!

Maximální teploty žehlení

Pro žehlení jemných vlasů jsou vhodné teploty okolo 100 °C, pro silné a pevné vlasy je nutno použít teploty až 230 °C. Žehlete jeden pramen vlasů nejdříve na nejnižším stupni a postupně teplotu přidávejte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Ochranné přípravky před a po žehlení

Před samotným žehlením je doporučeno použít ochranný produkt, který vlas připraví na zatížení teplem, zároveň zrychlí a zefektivní žehlící proceduru. Doporučeným produktem je například Straightening sprej od Společnosti Salerm Cosmetics.  Salerm Straigtening Sprej z rozpustných mikrosilikonů, který usnadňuje vyhlazení vlasů pomocí žehličky a prodlužuje trvanlivost účesu.

Po žehlení vlasů je doporučeno používat ošetřující masky a locióny, které eliminují nežádoucí dopady na zatížení vlasové struktury. Salerm Cosmetics také doporučuje produkt přírodní kosmetiky Biokera Šampón na poškozené vlasy. Makadamský olej a extrakty z ruscusu mají blahodárné účinky, zároveň vlasům dodávají lesk a hebkost.

Pravidelné profesionální ošetření vlasů

Při domácím žehlení vlasů vzniká riziko poškození vlasů z důvodu neprofesionálního přístupu. Proto doporučujeme při pravidelných návštěvách profesionální kadeřnice konzultovat problematiku domácího žehlení na Vaši typickou vlasovou strukturu.  Nezapomínejte, že jednou poškozené vlasy již nikdy nebudou 100% ozdravené. Z tohoto důvodu je nejlepším řešením prevence.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..