Hroznový olej se vyrábí lisováním semen hroznů vinné révy (Vitis vinifera). Získaný olej je charakteristický svou světle žlutou až nazelenalou barvou. Olej je velmi lehký. Díky své velmi lehké a nemastné struktuře se v kosmetickém průmyslu běžně využívá jako nosič pro těžké a mastné esenciální oleje, ale může být také použit samostatně. Olej ze semen hroznů uzavírá vlhkost ve vlasovém stonku, podporuje lesk vlasů a zabraňuje jejich poškození. Také bývá používán při léčbě lupů nebo pro posílení růstu vlasů. 

Salerm Biokera Grapelogy

Olej z bobulí

Hrozny jsou považovány za velmi nutričně bohaté a léčivé plody již po celá tisíciletí. Již před 6000 lety staří Egypťané znali účinky hroznů. Také starověcí řečtí filozofové pěli chválu nad silou hroznů – obvykle ve formě vína.  Lidoví léčitelé vyráběli masti z mízy vinné révy pro léčbu kožních a očních onemocnění. Při průletu historií těchto blahodárných bobulí byly používány k léčbě bolesti v krku, zácpy, cholery, onemocnění kůže, ledvin, jater a očí a také jako prevence před rakovinou.

Lehkosti a nemastné textury oleje z jader hroznů se hojně využívá v kosmetickém průmyslu. Olej se okamžitě absorbuje a vstřebává. Na rozdíl od olivového nebo kokosového oleje olej z jader hroznů nezanechává zbytky a nemastí. Olej je bez výraznější parfemace, čehož se využívá v kombinaci s vonnými esenciálními oleji. Olej napomáhá uzavírat kutikulu vlasů, čímž zabraňuje ztrátě přirozené vlhkosti z vlasového stonku, krepatění a třepení.

Olej ze semen hroznů obsahuje vitamín E, který vyniká svými extrémními antioxidačními účinky. Antioxidanty chrání buňky před předčasným stárnutím a poškozením způsobeným volnými radikály. Olej z jader vinných hroznů je významným zdrojem omega-6 mastných kyselin, které pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi a má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin. Dále obsahuje velké množství kyseliny linolové, která podporuje zdraví pokožky a růst vlasů.

Olej z bobulí se také hojně využívá při léčbě seboroické dermatitidy, nadměrné lupovitosti vlasové pokožky a při nadměrném vypadáváním vlasů. Olej udržuje vlasovou pokožku hydratovanou a beze všech zbytků odumřelých buněk. Masáž vlasové pokožky s  hroznovým olejem podporuje prokrvení a výživu vlasové pokožky. Jednou z dosud vědecky neprokázaných výhod je urychlení růstu vlasů a zastavení nadměrné ztráty vlasů. Zda skutečně aktivní složky obsažené v hroznovém oleji blokují produkci dihydrotestosteronu (DHT), hlavního spouštěče androgenní alopecie, je v současné době předmětem bádání a výzkumů.

Další z nesmírných výhod je, že přírodní čistý hroznový olej je hypoalergenní. Olej je tak vhodný i pro jedince s velmi citlivou vlasovou pokožkou.

Salerm Biokera Grapeology

Salerm Cosmetics Biokera Grapeology představuje návrat k tradičnímu použití oleje ze semen hroznů. Již Římané a Řekové si uvědomovali sílu vinné révy, kterou pěstovali nejenom pro výrobu vína, ale také pro svou účinnost v péči o pleť a vlasy. Drcená semena révy používali jako silného antioxidačního pomocníka.

Salerm Biokera Grapeology vlasy hloubkově hydratuje a vyživuje.

Salerm Grapeology hroznový olej na vlasy

Salerm Biokera Grapeology vlasy hloubkově hydratuje a vyživuje. Je bohaté na antioxidanty, které zlepšují lesk a brání poškození vlasů způsobené negativními externími vlivy. Salerm Grapeology bylo vytvořeno tak, aby chránilo a opravovalo přirozeně se vyskytující keratin ve vlasovém vláknu, což výrazně eliminuje únavu a stárnutí vlasového stonku. Olej se rychle vstřebává a nezanechává zbytky. Salerm Biokera Grapeology obsahuje také solární filtry, které vlasy chrání proti agresivním slunečním paprskům, které mohou za dehydrataci a zejména vyšisování barvy barvených vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..