Výrobků na vlasy je na trhu přehršle a je těžké se v nabídce zorientovat. O tom se přesvědčuji stále častěji, protože poslední dobou, vždy, kdy už jsem přesvědčená, že mám jakž takž přehled v kosmetice a stojím si za svým výběrem favoritů, objeví se něco, co mé prozatímní dojmy úplně změní. A jedním z těchto průlomových produktů se pyšní i Maria Nila, která mě donutila přehodnotit názory a svými účinky si vydobyla čestné místo mezi mými top stálicemi.

Nejprve něco o samotné značce Maria Nila, protože ta je sama o sobě dost zajímavá! Značka má co nabídnout, ať už se jedná o širokou paletu produktů pro každého, více než 40ti letou zkušenost na poli péče o vlasy, úzkou spolupráci s profesionálními kadeřníky, vlastní výrobní závod ve Švédsku (všechny produkty jsou pečlivě vyráběny právě tam a nikde jinde), nebo o samotnou filosofii společnosti. Co mě vždy nadchne, to je hmatatelný důkaz toho, že daná značka o něco usiluje a snaží se své cíle a hodnoty opravdu plnit. Protože mnoho značek má jako lákadlo o sobě napsána krásná slova – jak jsou jejich výrobky šetrné k životnímu prostředí, neobsahují žádné chemické složky, nejsou testované na zvířatech a jsou ručně, s láskou balené jen do recyklovaných obalů, které jsou ještě ke všemu v přírodě rozložitelné. To je neutuchající pohádka. Ale když se pak pídím po nějakém důkazu, abych si byla jistá, že si daná společnost nevymýšlí, často bohužel žádný neexistuje.

Maria Nila Colour Refresh White Mix jemná a vyživující maska

Maria Nila Colour Refresh White Mix jemná a vyživující maska

Ale to není případ Maria Nily, za což jsem moc ráda a o to víc mi přirostla k srdci. Může se pyšnit držením přísných certifikátů, jako je např. PETA, Leaping Bunny a The Vegan Society. A tak si můžeme oddychnout a v klidu se nechat hýčkat jejich výrobky, protože výše jmenované organizace zajišťují, že firma je veganská (produkuje 100% veganské produkty), netestuje na zvířatech – ani jednotlivé složky, je maximálně šetrná k přírodě, vlasům a tělu, zaručuje kvalitní výsledné produkty, při jejichž vzniku se dbá na kontrolu kvality a bezpečnosti a splňuje další přísná kritéria.

A nyní se pojďme podívat blíže na samotný produkt, s kterým jsem měla tu čest! Je jím White Mix – Colour Refresh. Já si vlasy nebarvím, nežehlím a snažím se k nim chovat co nejšetrněji, protože si je chci dlouho udržovat v přirozeném a zdravém stavu, který mi maximálně vyhovuje. Nemohla (tedy spíše nechtěla) jsem proto z řady Colour Refresh vyzkoušet žádné barevné masky, které by mi barvu vlasů jemně zvýraznily, či výrazně změnily. Podstata těchto vyživujících barevných masek spočívá  v tom, že vy si samy určíte, do jaké intenzity a sytosti chcete mít výslednou barvu, protože si ji mícháte samy a necháte působit tak dlouho, jak jen chcete.

Já jsem tedy vyzkoušela White Mix, který je vhodný ke zmírnění a upravení ostatních výrazných odstínů. Zvládne vykouzlit krásné pastelové barvy, nebo ho lze použít k vytvoření světlejších odstínů. Tady je režie ve vašich rukou a tak si dle různých poměrů můžete vytvořit váš jedinečný odstín, který nebude mít nikdo jiný! Ale White Mix je také možné použít „pouze“ jako výživnou masku, která vlasy regeneruje, vyživí a zabrání jejich zbytečnému krepatění. Což byl přesně můj případ využití masky.

Maria Nila Colour Refresh White Mix jemná a vyživující maska

Maria Nila Colour Refresh White Mix jemná a vyživující maska

Aplikace není vůbec složitá – když si umyjeme vlasy šamponem (ten klasicky vymyjeme vodou), následuje vysušení vlasů ručníkem, který vysaje přebytečnou vodu. Pak nastává samotné nanesení masky (či namíchané směsi) do všech vlasů a nebo jen na tu oblast, kde chcete, aby maska působila. Součástí balení jsou i praktické rukavice, které mohou usnadnit nanesení. Pak už nadešel čas, který je ten nejdůležitější – maska nyní má plné ruce práce, protože se pečlivě a svědomitě stará o vaše vlasy! Necháte ji pracovat 3-10 minut – doba opět závisí na požadované výsledné barvě (po 10 minutách budou účinky samozřejmě výraznější). Pak směs řádně opláchnete a můžete na závěr použít svůj oblíbený kondicionér. A je to!

A na co že se můžete těšit? Jak jsem se zmínila – masku jsem použila za účelem vyživení vlasů a nemám zkušenosti s jejím přidáním a následním smícháním s jinou barvou. Hodnotit budu tak masku jen z pohledu masky, ne barvy. A budu chválit a hodnotit jenom pozitivně, protože jsem nenašla žádnou nevýhodu či něco znepokojivého! Použití je jednoduché, voňavé  a poměrně i rychlé. A výsledky? Vlasy jsou krásně provoněné, ale vůni bohužel nedokážu srozumitelně popsat, ale je jedinečná a svým způsobem luxusní – připomíná mi drahé kosmetické/vlasové salony. Dále vlasy budou nadýchané a budou zářit barvou. Ne, nezměnila ani nezesvětlila se mi nijak barva vlasů, ale maska mi vlasy naopak prozářila, prosvětlila a naplnila životem, to budou asi ty nejlepší výrazy.

Maria Nila Colour Refresh White Mix jemná a vyživující maska

Maria Nila Colour Refresh White Mix jemná a vyživující maska

Pokud sháníte trochu jiný kondicionér, pak si nedovedu představit lepší volbu, než právě White Mix od Marii Nily. Už po chvilce poznáte, že výrobek je nesmírně kvalitní, pečlivě zpracován a zjistíte, že bílý hutný obsah je pro vlasy to pravé ořechové. Vyživí (po pravidelném používání jsou výsledky značnější a mohu potvrdit, že se kvalita a vzhled vlasů celkově velmi zlepšil), zregeneruje, působí proti roztřepeným konečkům, zabraňuje krepatění a udržuje vlasy ve skvělé kondici.

Mariu Nilu rozhodně doporučuji a byla bych moc ráda, pokud by o této jedinečné společnosti vědělo více lidí, protože si pozornost, poptávku a obdiv rozhodně zaslouží. Stejně jako si my, lidé, zasloužíme vědět o kvalitních značkách, na jejichž výrobky se můžeme s klidem spolehnout a dopřát svým vlasům kvalitní péči. A to Maria Nila bez problému zajistí, protože patří mezi špičku ve svém obou.

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..