Více než polovinu mužů i žen trápí citlivá vlasová pokožka. Důvody jsou různorodé. V případě zvýšené citlivosti a podrážděnosti je vlasová pokožka přecitlivělá nebo hyperaktivní a je nutné ji dopřát správnou péči.

Podrážděná citlivá vlasová pokožka

Podrážděná citlivá vlasová pokožka (před léčbou MedaVita Velour)

Citlivá vlasová pokožka přehnaně reaguje na každý vnitřní či vnější vzruch. Vznikem podráždění mohou být jak chemické tak i mechanické vlivy. Stejně tak stres či nespavost na zdraví vlasové pokožce rozhodně nepřidává. Pokožka ztrácí přirozenou schopnost se bránit, čím se otevírají dveře ke vzniku zánětlivým mikro-ložiskům, které jsou velmi často doprovázeny nepříjemným napětím, pnutím, svěděním až bolestivostí.

Citlivá pokožka je charakteristická pálením, brněním, zvýšenou bolestivostí, svěděním a zarudnutím.

Mezi hlavní příznaky citlivé vlasové pokožky patří pálení, brnění, zvýšená bolestivost, svědění a zarudnutí. Vlasová pokožka je velmi napjatá a ve většině případů také zarudlá. V případě rozvinutých příznaků se může také jednat o hyperaktivitu nebo hypersenzitivitu (lechtivost až bolestivost) vlasové pokožky. V každém případě je vždy nutno uvážit vnitřní i vnější faktory, které mohou být příčinou nadměrného podráždění. Nejčastější příčinou podráždění je špatně vymytý šampón. Také vnější klimatické vlivy, smog nebo stres může podpořit podráždění vlasové pokožky.

Nejčastějším problémem je šampón

Šampón je jednou z hlavních příčin podráždění a zarudnutí vlasové pokožky. Běžné šampóny obsahují vysoce účinné aktivní látky, které velmi efektivně rozpouštějí a odstraňují přirozenou ochrannou bariéru vlasové pokožky. Přirozená lipidová bariéra chrání pokožku. Při jejím poškození či odstranění je vlasová pokožka náchylná na dehydrataci či podráždění.

Až 90 % případů svědivosti a podráždění vlasové pokožky bývá způsobeno špatně vymytým šampónem z vlasů. 

Až 90 % případů svědivosti a podráždění vlasové pokožky bývá způsobeno špatně vymytým šampónem z vlasů. Důkladné opláchnutí vlasů je nezbytné pro udržení zdravé vlasové pokožky. Pouze čistá a hydratovaná vlasová pokožka může produkovat zdravé a krásné vlasy. Šampón a další oplachové produkty vlasové kosmetiky je vhodné z vlasů vymývat až 5 minut při slabém proudu vody. Silný proud vody se od vlasů a vlasové pokožky odráží a nespláchne veškeré zbytky šampónu. Správné je oplachování vlasů pod slabým proudem vody, který sklouzne po vlasu a spláchne všechny nečistoty a zbytky produktů vlasové kosmetiky.

Další příčiny citlivé vlasové pokožky

Vlasová pokožka je velmi citlivá a náchylná na poškození v případě kožních onemocnění jako je atopická dermatitida nebo psoriáza. Při porušení ochranné bariéry je pokožka bezbranná proti zánětlivým útokům. Mikro záněty vlasové pokožky jsou způsobeny zanícením kožních buněk.

Dále jsou velmi častou příčinou citlivé vlasové pokožky a podráždění také:

 – Externí klimatické vlivy jako je Slunce, zima, horko, vítr.

Fyzické přepětí či psychický stres.

Agresivní chemické složky v kosmetických či farmaceutických produktech.

Hormonální změny jako je těhotenství, menopauza nebo menstruace.

Alergie či přecitlivělost na potraviny či kosmetické přísady.

Zdravá vlasová pokožka

Zdravá vlasová pokožka (Po léčbě MedaVita Velour)

MedaVita Velour: Péče o citlivou pokožku

Citlivá vlasová pokožka je charakteristická lokální zánětlivostí, dehydratací, ztrátou elasticity a nadměrným odlupováním. MedaVita Velour představuje komplexní ošetření vlasové pokožky pro navrácení přirozené rovnováhy a zmírnění zarudnutí či podráždění.

Uklidňující a revitalizační vlastnosti aktivních látek jsou speciálně kombinovány pro péči o citlivou pokožku. Rostlinné výtažky a aktivní složky jako je levandule, měsíček, řebříček, lípa, bezinky, pšeničné klíčky či Allantoin nebo Panthenol přináší pokožce zklidnění.

Pro dlouhotrvající zklidnění vlasové pokožky je doporučená délka léčby Medavita Velour alespoň po dobu 4 týdnů při frekvenci ošetření každý druhý den (3 krát týdně). Prvním krokem ošetření je vždy vlasy a především vlasovou pokožku důkladně umýt šampónem MedaVita Velour. Rovnoměrně naneste 7 až 15 ml zklidňující šampónu přímo na vlasovou pokožku a jemně vmasírujte. Šampón z vlasů a pokožky řádně opláchněte a mytí ještě jednou opakujte. Následně z vlasů odstraňte ručníkem přebytečnou vodu a aplikujte ampuli nebo cca 40 střiků lociónu MedaVita Velour pro citlivou pokožku. Sérum rovnoměrně naneste po celé ploše vlasové pokožky, zejména v oblastech s největším výskytem podráždění či zarudnutí. Loción jemně vmasírujte do vlasové pokožky. Neoplachujte a pokračujte dále v úpravě vlasů jako obvykle.

V případě, že Vás trápí pouze příležitostné svědění vlasové pokožky, například po technickém či chemickém ošetření, doporučujeme aplikovat ampuli nebo loción MedaVita Velour Dermorelax proti svědění. MedaVita Velour Dermorelax přináší vlasům okamžitou úlevu. Loción uvolňuje napětí a nepříjemné pnutí vlasové pokožky.

MedaVita Velour pro citlivou pokožku

Výsledky klinické studie

Klinická studie účinnosti léčby podrážděné citlivé pokožky byla provedena po aplikaci komplexního ošetření vlasů a vlasové pokožky MedaVita Velour skládající se z šampónu MedaVita Velour a z lociónu MedaVita Velour pro citlivou pokožku. Obsah jedné ampule MedaVita Velour pro citlivou pokožku (6 ml) byl aplikován na vlasovou pokožku 3 týdně po dobu 4 týdnů (celkem 12 ampulí, cca 72 ml). Klinické studie se zúčastnily ženy ve věku 25 až 65 let různých fototypů pokožky (typ I až IV) od velmi bledé až po snědou pleť.  50 % testovaného vzorku si pravidelně vlasy barví.  Níže uvedená tabulka zobrazuje výsledky instrumentálních, dermatologických a senzorických testů léčby citlivé vlasové pokožky pomocí profesionální vlasové kosmetiky MedaVita Velour.Výsledky účinnosti MedaVita Velour pro citlivou pokožku

Tabulka znázorňuje výsledky účinnosti a efektivnosti klinické studie po aplikaci lociónu MedaVita Velour Dermorelax proti svědění alespoň jednou týdně po dobu 4 týdnů.   Klinické studie se zúčastnily ženy ve věku 18 až 65 let různých fototypů pokožky (typ II až IV) od bledé až po snědou pleť.  50 % testovaného vzorku si pravidelně vlasy barví.

Výsledky účinnosti MedaVita Velour proti svědění

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..