Dobrý den,

chtěl bych poradit. Jsem muž,s krátkými hustými vlasy. Rád nosím rozcuch a doposud jsem používal toto lepidlo Cotril Creative Walk Glue ultra fixační lepidlo na vlasy. Bohužel mi u něho trochu vadí, že po nanesení se účes dá tvarovat velmi krátkou dobu a hned stuhne. Můžete mi poradit co bych měl používat. Jde mi o pevný rozcuch vlasů bez lesklého, nebo mokrého efektu. Koukal jsem na nějaké gumy do vlasů, ale u té mám strach, že vlasy slepí a dá je do mokra.

Prosím tedy o odbornou radu

Patrik

Dobrý den Patriku,

ultra fixační lepidlo na vlasy Cotril Creative Walk GLUE patří mezi nejsilnější stylingové přípravky našeho sortimentu. Modelace účesu musí být velmi rychlá, to je bohužel nevýhoda, která ovšem s extrémní fixací souvisí. Zkuste ovšem vlasy jemně namočit, nejlépe pár kapkami vody rozetřenými v dlaněmi. Vlasy by se měly stát poddajné k poupravení a k další modelaci. S vodou ovšem opatrně! Velké množství vody by mohlo způsobit mokrý efekt, popř. efekt slepených vlasů.

Gumy na vlasy bychom Vám v případě krátkých a hustých vlasů spíše nedoporučili. Rozcuchu byste sice dosáhl i s pomocí vlasových gum, ovšem pro dlouhotrvající efekt je zapotřebí účes zafixovat lakem. Husté vlasy mají tendenci pod tíží gumy slehnout.

Doporučujeme Vám vyzkoušet extra silný gel na vlasy Cotril Creative Walk ABSOLUTE, který je určen pro styling krátkých vlasů a špičatých účesů.  Tento extra silný gel je déle tvarovatelný, než zmiňovaní ultra fixační lepidlo. Gel se hodí na vytvoření rozchuchaného účesu a kohoutů. Složení na bázi vitamínů eliminuje riziko vzniku podráždění a zřervenání vlasové pokožky. Gel dosahuje 5. stupně pevnosti vlasů (Ultra fixační lepidlo dosahuje 6. stupně, tedy maxima na škále pevnosti).

Za vhodnou alternativu Vám můžeme doporučit Salerm Homme fixační gel na vlasy s memory efektem. Fixace ovšem není tak silná jako v případě lepidla Cotril Creative Walk Glue. Gel ovšem nabízí možnost účes tvarovat po delší čas. Abyste nedosáhl mokrého efektu, je gel zapotřebí aplikovat na suché vlasy. Zároveň je důležité poznamenat, že k modelaci rozcuchu postačí velmi malé množství gelu. V případě, že to s gelem přeženete, slepené prameny se bezesporu dostaví.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..