Jedna z nejlepších a nejoblíbenějších aktivit během parných letních dnů je dovádění v bazénu. Bohužel pro naše vlasy, téměř do všech bazénů je přidáván chlór. Chlór můžeme označit za vraha zdravých, zejména světlých vlasů. Dnes si představíme jak se starat a jak preventivně chránit vlasy před poškozením od chlóru z bazénové vody.

1 Nejúčinnější metodou zcela eliminující působení chlóru na vlasy je nasazení plavecké čepice při koupání v bazénu. Čepice zaručeně ochrání vaše vlasy před agresivní chemikálií ve vodě. Nicméně nošení plavecké čepice na koupališti zrovna na sebevědomí nepřidá a někdy může vypadat dokonce hloupě.

2 Před vstupem do bazénu si vždy namočte vlasy pod sprchou vodou neobsahující chlór. Vaše vlasy absorbují vodu bez chlóru a následně v bazénu již další vodu neabsorbují. Vyhnete se tak působení agresivního chlóru do hloubky vlasové struktury.

3 V případě kontaktu s chlórem můžete následně na vlasy nalít sodu, nebo perlivou minerálku. Soda Účinně zastaví degradační procesy chlóru vašich vlasů.

4 Po koupání si umyjte vlasy speciálním šampónem pro odstranění chlóru z vlasů. Mezi látky odstraňující chlór v šampónech patří např. sodium thiosulfate. V žádném případě nenechejte vlasy s chlórem uschnout. Mnohonásobně zvyšujete riziko poškození a zlomení vlasového vlákna.

5 Po každém mytí vlasů šampónem použijte hydratační kondicionér, který dodá vlasům potřebnou vlhkost. Alespoň jednou týdně použijte hloubkově vyživující a regenerující masku, která působí do hloubky vlasové struktury.

TIP Použitím bezolachových kondicionérů před namočením vlasů do bazénové vody zabráníte absorbci chlorované vody do vlasů.

TIP Vlasy namočené v chlorované vodě spolu s přímým kontaktem slunčního záření urychluje degradaci a poškození vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..