Chladné a mrazivé počasí má mnoho negativních dopadů na kvalitu a strukturu našich vlasů. Neduhy tohoto počastí vedou ke krepatým a nepoddajným vlasům, ke křehkosti vlasů a ke vzniku statické elektřiny. I když zatím nemůžeme bojovat proti klimatu, můžeme alespoň jeho negativní dopady na naše vlasy co nejvíce snížit. Mráz a studený vítr vlasy oslabuje a doslova na ně působí jako bič! Vlasy se lámou, třepí a vypadávají. Nejhorší jsou ovšem vytápěné až přetopené byty a kanceláře, které vlasy značně vysušují. A pokud často přecházíte mezi chladným a vytopeným prostorem, můžete si být jisti, že negativní následky se velmi rychle dostaví. V hřebenu nebo v kartáči budete nalézat čím dál více vytrhaných vlasů, nepoddajné vlasy půjdou pouze těžko zkrotit a o lesku a hebkosti vlasů si budete moc nechat pouze zdát.

Zamezte statické elektřině škodit. Praskání dřeva v krbu je jistě libozvučné, méně pěkné je ovšem praskání vlasů vlivem statické elektřiny. Statická elektřina vzniká zejména vlivem hromadění iontů ve vlasech, které je znásobeno právě v suchém prostředí, vytopeném bytě. Na trhu je k dispozici řada produktů profesionální vlasové kosmetiky, která eliminuje a redukuje tvorbu statické elektřiny ve vlasech.

TIP Mezi nejzajímavější produkty jednoznačně patří sprej Salerm Straightening. Název sice napovídá, že se jedná o přípravek určený k žehlení vlasů, ovšem jeho jedinečné složení vlasy chrání před negativním teplem vysoušečů a žehliček a zároveň odstraňuje statickou elektřinu z vlasů.

Eliminovat statickou elektřinu ve vlasech lze také pomocí žehliček, fénů nebo kulem, jejichž speciální generátor záporných iontů zamezuje vzniku statické elektřiny. Tyto speciálně vybavené elektro přístroje urychlují a velmi usnadňují konečnou úpravu a styling vlasů. Čím kratší dobu vlasy žehlíte, foukáte nebo kulmujete, tím lépe pro zachování kvality a vitality vlasů.

TIP Italský profesionální fén Line Up značky Ceriotti nabízí redukci statické elektřiny a nabízí rychlé vysoušení za zlomek času běžných fénů. Výkonný fén disponuje váhou pouze 490 gramů a navíc díky systému HPS jej lze během vysoušení uchopit i za přední část.

Kartáčování vlasů. Vlivem mrazivých teplot a častých změn teplého a chladného vzduchu při přecházení z exteriérů do interiérů jsou vlasy oslabené a velmi náchylné. Proto je velmi žádoucí, aby kartáčování vlasů proběhlo bez agrese a síly. Že to nejde? I velmi husté a dlouhé vlasy pohodlně rozčešete pomocí kartáče na vlasy Tangle Teezer. Tento unikátní kartáč byl vytvořen ve Velké Británii a v současné době si jej vynachvaluje tisíce spokojených zákazníků. Unikátní design a řazení kartáčovacích štětin umožní rozčesat jakýkoliv typ vlasů: mokré, suché, vlnité rovné, husté, prodloužené…

Smog, prach a špína vlasům neprospívají.Chladné dny jsou každoročně spojeny s inverzním počasím a vyhlášením smogových stavů. Nejenže tyto dny ohrožují naše zdraví, ale ohrožují i kvalitu a strukturu našich vlasů. Když k tomu přidáte mráz a studený vítr negativní efekty se mnohonásobě znásobují. Abyste vlasy maximálně ochránili, používejte volné pokrývky hlavy a vlasy nenechávejte volně rozpuštěné. Proč volné pokrývky? Protože těsné čepice kumulují na vlasové pokožce teplo, vzduch dostatečně neproudí, což způsobuje přehřívání vlasového stonku. Ten je pak velmi namáhán a trpí. Je dokázáno, že těsné čepice vytvářejí nepříjemné ustupování vlasů, tzv. kouty.

TIP Pro důkladnou očistu vlasů doporučujeme čistící šampón Salerm SPA Purificante s příjemnou vůní jahod. Šampón z vlasů odstraní nahromaděné nečistoty a zbytky stylingových produktů.

Intenzivní hydratační kúra a tonifikace vlasů. Na základě výše zmíněného si vlasy bezesporu zaslouží extrémní dávku podpory v podobě hydratační a oživující kúry. Alespoň jednou měsíčně (záleží na typu a stavu vlasů) dopřejte vlasům intenzivní kúru. Použijte svou oblíbenou masku na vlasy (doporučujeme ovšem používat přípravky, které obsahují alespoň nějaký podíl vyživujících a blahodárných látek. V opačném případě by kúra neměla významnější vliv). Masku na vlasy naneste, přikryjte igelitovým sáčkem a nechejte půl hodiny působit. Igelitový sáček vytváří teplo, které vlas otevře, čímž pohltí více vyživujících látek. Poté důkladně vlasy opláchněte vlažnou vodou, aby se uzavřely a uzamknuly v sobě blahodárné látky.

Tip Maska na vlasy Salerm Deep Impact plus obsahuje hydrolyzovaný keratin, který vlasy vyživuje a hydratuje. Navrací vlasům lesk, sílu a vitalitu.

Nezapomeňte také na potřebnou tonifikaci vlasů pomocí ampulí, sér nebo lociónů. Jejich nárazové ošetření pomáhá stabilizovat a zklidňovat nejen vlasy, ale také vlasovou pokožku. Zároveň podporují mikrocirkulaci krve pokožky hlavy, čímž je podpořen růst nových a silných vlasů.

TIP placentové ampule italské značky Evolution si již zamiloval nejeden zákazník. Vysoký podíl placenty zajišťuje zesílení a akceleraci růstu vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..