Bio certifikovaná kosmetika netestovaná na zvířatech a celkově návrat k přírodě začíná být stále více populární. Lidé blázní, jestli má tamten produkt takový certifikát, kde byl vyrobený a jestli náhodou neobsahuje škodlivé látky. Já jsem zastánkyní právě této bio přírodní kosmetiky a jejím netestováním na zvířatech a jsem moc ráda, že jsem mohla otestovat jeden (respektive dva) z těchto opravdu čistě přírodních BIO produktů.

A tím jsou balzámy Hurraw!

Balzámy jsou k dostání ve všech obvyklých i neobvyklých příchutích – jako je např. vanilka, skořice, kokos, citrón, višeň, ale třeba i lékořice, čistý (tedy bez jakékoliv příchutě), káva, máta, zelený čaj, ajurvédské trio a mnoho dalších. Už na první pohled je zřejmé, že každý bude mít spíš problém vybrat si jen několik balzámků, protože já bych nejradši vyzkoušela každou příchuť.

Co se složení týče (podrobněji viz odkazy) – složení je čistě přírodní, bez jakýchkoliv umělých látek. Balzám (ani žádné jednotlivé složky) nejsou testovány na zvířatech, na tom si firma zakládá. Stejně jako si zakládá na jejich výrobě – balzámy jsou lisovány za studena a ingredience jsou ručně míchány. Jsou vhodné pro všechny zaryté vegany a vegetariány, protože neobsahují žádné živočišné složky a jsou držiteli přísného certifikátu HCS.

Já jsem si konkrétně vybrala tyto dvě příchutě – skořice  a „Čistý

Bio balzámy Hurraw!

Bio balzámy Hurraw!

Balzámy se mi poštěstilo vyzkoušet opravdu řádně, jelikož jsem s nimi prožila jak mrazivé, ale i parné dny. Používala jsem je jako noční výživnou péči ale i jako klasický balzám – jen tak lehce na přetření rtů pro výživu a dodání lesku. Měla jsem dokonce i možnost si s nimi zachránit rozpraskané rty.

Všechno výše zmíněné a mnohem víc se mnou prožily a staly se tak mými kosmetickými stálicemi a pomocníky, které všude tahám s sebou. A jakmile nemám jeden po ruce, už je zle. Protože tyto balzámy jsou perfektní. Vyzkoušela jsem již mnoho balzámů, jak levné, tak ale i různé takovéhle přírodní s certifikáty, které už tak levné nebyly. A balzámy Hurraw! jsou ty nejlepší, s kterými jsem měla zatím tu čest. Jsou neuvěřitelně variabilní – dodají jak skvělou a potřebnou hydrataci, krásně zvláční rty, že jsou po chvíli neuvěřitelně voňavé a hebké. Nikdy ale nezpůsobí to, že by rty „klamně“ vyživily jen na chvíli a potom bych musela rty stále a stále dokola přetírat další vrstvou balzámu, což se u balzámů bohužel stává často. Tady ale vůbec.

Ano, cena je sice trochu vyšší (119,- Kč), ale rozhodně to za to stojí. Množství balzámu skoro vůbec neubývá (a to ho používám, kdy jen můžu!). Kdybyste mi daly otázku, zda jsem více spokojená s příchutí skořice či s Čistým, řekla bych, že se nemohu rozhodnout (a pochybuji, že bych mohla u jiných příchutí). Protože každý má něco do sebe – skořice má krásnou vůni a červenou barvu, tudíž malinko (ale jen trošku) barví rty do červena. Jediné mínus je to, že když jsem měla lehce poškozené rty (trochu popraskané či podobně narušené), po nanesení této příchutě balzámu mě zpočátku lehce pálil – štípal. Ale to bylo jen zprvu a nebylo to žádné nesnesitelné pálení, jen tak lehké. Určitě za to mohla právě pronikavá skořice, takže skořici nedoporučuji na poškozené rty, jinak ji doporučuji všemi deseti!

Bio balzámy Hurraw!

Bio balzámy Hurraw!

Čistý mě naopak nadchl tím, jak byl čistý – bez zbarvení (tedy průhledný, ale na rtech nezanechává žádný bílý povlak, nic takového) a bez příchutě – čehož jsem se zpočátku obávala a nebyla jsem si tím jistá. Ale bylo povznášející a příjemné se osvobodit od všech klasických sladkých jahodových vůní a na rty si nanést doslova jen hydrataci. Z těchto důvodů Čistý doporučuji především na noční hydrataci, a nebo třeba před nějakým jídlem – abychom nepojídaly oběd společně s višňovým balzámem, ale takhle můžeme pojídat oběd i s balzámem a nemusíme mít strach, že sníme nějaké škodlivé látky, protože Hurraw! jsou jen z přírodních ingrediencí.

Na závěr bych chtěla poděkovat eshopu bangbag.cz za poskytnutí balzámů k recenzi.

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..