LUSH je jedinečná a osobitá značka, a to do takové míry, že si ji není možné splést s nějakou jinou. U žádné jiné kosmetické společnosti bych toto netvrdila, ale LUSH je skutečně jen jeden. Protože každý, kdo někdy vyzkoušel něco z LUSHE, nebo se procházel v nákupním centru Palladiu a něco voňavého jeho čichových buňkám ne a ne dát pokoj, moc dobře ví, o čem mluvím.
Úžasná, přesto naprosto netypická, ale zato charakteristická „lushácká“ vůně, to je asi hned to první, čím LUSH zaujme. Vedle vůně, o které se budu zmiňovat ještě vícekrát, bych neměla zapomenout na další silné stránky LUSHE – tím je ojedinělý design a ekologické a šetrné obaly, které se snaží být v maximálním souladu s přírodou – a to tak moc, že některé produkty jsou doslova „nahé“ a žádný obal nemají – což je jedině dobře a já tento nápad vítám s otevřenou náručí!
Aby toho nebylo málo, LUSH zaručuje čerstvé a ručně vyráběné produkty, které jsou ke všemu 100% vegetariánské, zčásti bez konzervantů – tzv. samo-konzervační a některé jsou i veganské. Dále se řídí etickými zásadami, spravedlivým obchodem, lidským jednáním, vzhlíží s respektem k přírodě, ve které také hledá inspiraci, a všechny ingredience pocházejí právě z ní. Důležitým faktorem je také kampaň proti jakémukoli testování čehokoli na zvířatech, takže chemické produkty s nejistým původem v LUSHI rozhodně nenajdete.
Zní to vše krásně a třešničkou na dortu už zbývá jen to, aby byli zákazníci spokojení. Jak se níže dozvíte, od LUSHE jsem toho vyzkoušela poměrně již dost a vždy jen kroutím hlavou nad tím, jak to ti lidé z LUSHE dokážou – udělat 100% přírodní, etické produkty s naprosto božskou, výraznou a nezapomenutelnou vůní, která provoní celý byt skrz naskrz, s ohledem na přírodu, zvířata a ke všemu tak účinné! Ani s jedním výrobkem nebyla nespokojená – vždy jsem skutečně moc ráda, že jsem objevila další skvělý produkt, který mohu řadit mezi mé oblíbené (což jsou z LUSHE zatím snad všechny). Opravdu, ani jeden produkt pro mě nebyl zklamáním, nevzpomínám si snad ani na to, že by byl pouze průměrný či dostatečný, ale zatím všechny šampony, masky, koupelové pěny a další vymoženosti, které LUSH nabízí a já jsem vyzkoušela, byly nadprůměrné, voňavé, velice příjemné, a skutečně účinné.
Ale jeden háček to přeci jen má, a tím je vyšší cena. Nebudu se tu moc rozepisovat, zda se vyplatí investovat do kvalitní kosmetiky (toho jsem já zastánkyně), nebo to jiní vidí jakožto zbytečné vyhazování peněz. Já jsem byla zprvu k LUSHI nedůvěřivá a přiznám se, že když jsem u pokladny za „malý“ tuhý šampon dávala necelé tři stovky, málem jsem si to ještě rozmyslela a šampuk vrátila. Ale LUSH mě šampukem (konkrétně to byl Seanik) přesvědčil o svých kvalitách a o tom, že LUSH za tu cenu prostě stojí. Ono když vezmeme v úvahu všechny zásady, které LUSH dodržuje, kvalitní ingredience, ruční výrobu a mnohé další, tak se není ani čemu divit, že cena bude dražší.
A nyní už konečně k vlasové péči, která je hlavním tématem tohoto článku! Začnu rovnou s šamponem, protože těch není nikdy dost a já velmi ráda zkouším nové a porovnávám je s ostatními. Na zoubek se mrknu pivnímu šamponu Cynthia Sylvia Stout. Jedná se o produkt, který je dostupný pouze online přes eshop, takže ho v pražském krámku nenajdete. Šampón by měl především podporovat objem a sílu vlasů, dodat lesk a uhladit nepoddajné lokny, které pořád někde polétávají. Já mám obřího velikána s objemem 500 ml, který seženete za cenu 665,- Kč a po necelém měsíci užívání mi z něj ubylo jen malé množství, takže už teď vím, že mi tento přípravek vydrží bez problému půl roku. Takže tady je ta zpětná vazba, kterou vám LUSH dá, když mu budete důvěřovat a peníze se vám tak mnohonásobně vrátí.
Už při otevření lahvičky s tmavě zabarveným obsahem vás do nosu praští „lushácká“ vůně – ničím nenapodobitelná, jedinečná, nikde neokopírovaná, neobvyklá, ale zároveň návyková a úžasně voňavá. Hlavní ingredience tvoří černé veganské pivo dodávající oslnivý lesk, sílu a objem, čistící citronová šťáva, která vlasy uhladí, bio balzamikový ocet a koňaková silice, díky níž budou vlasy hladké. Tyto vůně mi původně vůbec nešly dohromady, ale LUSH vždy vytvoří něco nečekaného, co je ve spojení naprosto bezchybné. Vůni bohužel neumím moc dobře popsat – je svěží, lze v ní cítit osvěžující citron a směsici všech ingrediencí výše popsaných. Nemusíte se ale obávat nějaké nevábné pivní vůně, to určitě ne. Výsledek je totiž rozhodně velmi příjemný.
Navlhčené vlasy stačí šamponem opláchnout jen jednou, ale já mám raději dvojité opláchnutí, protože tak mám lepší pocit a cítím, že mým vlasům druhé opláchnutí šamponem jedině prospívá a jsou zdravější. Šamponu stačilo použít menší množství, a to i na mé dlouhé vlasy. Pěnu tvoří dostatečnou – není jí málo, ale ani to není bohatá a hustě krémová pěna, pod kterou se vlasy mnohdy úplně ztratí. Vlasy krásně provoní, perfektně umyje, zbaví je přebytečné mastnoty, všech nečistot, načechrá je, dodá jim viditelný lesk i objem, ale také sílu a pružnost. Vůně ve vlasech zůstane až do dalšího umytí, takže si k vlasům neustále musím přičichávat, protože ta vůně je návyková! Myslím, že jsem se už nad šamponem rozplývala dost – doporučuji ho na každý typ i délku vlasů, protože jim dopřeje přesně to, co potřebují. A jak hlásá nápis na obalu: Cynthia Sylvia Stout je šampon doslova opilý vlastní slávou. Já nemohu nic jiného, než souhlasit!
Po tomto šamponu není třeba používat kondicionér či balzám. Cynthia Sylvia Stout se totiž bez problému postará o všechno. Ale kdybyste chtěly ještě výraznější objem a lesk, voňavější vlasy a celkově tak pozvednout vaše kadeře o úroveň výše, můžete sáhnout po tuhém kondicionéru Big . I když se to nezdá, tak kondicionér Big (za 265,- Kč) v tuhém a malém balení má opět obrovskou výdrž. Po několikátém používání vypadá stále jako nový. Troufám si tvrdit, že budu mít co dělat, abych ho vypotřebovala do začátku léta.
Big se vejde tak akorát do ruky, takže se s ním pohodlně manipuluje. U vůně opět platí „lushácké“ pravidlo – tzn. neotřelá a opojná vůně, o jejíž existenci jste dosud neměly ani ponětí, si vás podmaní a okamžitě si ji zamilujete. Mně osobně vůně připomíná krém, za což může určitě přítomnost kokosu ve složení. Vedle hydratujícího a zároveň zklidňujícího kokosového oleje tento tuhý, krémově světlý krasavec obsahuje osvěžující citronovou a limetkovou šťávu, která vlasy oživí a dodá lesk, glycerin, který udržuje ve vlasech přirozenou vlhkost a jemnou mořskou sůl pro hebkost a snadné tvarování vlasů do účesu. Dále obsahuje regenerační vetiverovou silici a mořskou řasu, která zajišťuje lepší poddajnost, posiluje a revitalizuje vlasová vlákna.
Po umytí šamponem stačí Big ve vodě navlhčit a mokré vlasy jím párkrát přetřít od kořínků ke konečkům směrem dolů, nechat chvíli působit a potom smýt. S vlasy si Big dokáže poradit, znatelně jim dodá objem, lesk a lehkost. Samozřejmě je úžasně provoní a ve spojení s šamponem Cynthia Sylvia Stout si nedokážu představit lepší péči o vlasy. Ale i kdybyste použily i nějaký „obyčejný“ šampon, který nedělá s vlasy učiněné zázraky, tak právě Big si s vlasy pohraje a ten zázrak na nich vykouzlí! A pro ty z vás, kdo pochybují nad tím, zda není kondicionér trochu zbytečný, tak odpověď je jasná: NE, kondicionér není zbytečný, měl by být spíše naopak nezbytný, o čemž všechny dokáže spolehlivě přesvědčit právě tuhý Big. Za mě palec nahoru nad tímto malým, ale účinným pomocníkem!
Na závěr tu mám takový bonus – a tím je maska na vlasy Kinky, která je tím pravým pro kudrlinky! Ale i na mé, převážně rovné vlasy s občasnými, sotva patrnými vlnami posloužila skvěle! Jedná se o vegetariánskou rozpustnou olejovou masku, která je na jedno použití. Ale kdyby se vám podařilo nějak přelomit ztuhlou masku napůl, tak hurá do toho, protože na mé dlouhé vlasy by polovina bohatě vystačila. Maska opět obsahuje spoustu zázračných a vyživujících přírodních ingrediencí jako je např. hydratující extra panenský olivový olej a blahodárný ricinový olej. Nezapomenutelnou exotickou vůni, která se mi vryla do mysli a stále na ní vzpomínám (možná vícekrát, než je zdrávo) zajišťuje přítomnost antiseptického růžového dřeva společně se sladkou květinovou ylang ylangovou silicí.
Ať se to může zdát být zprvu složité, tak nanést masku na vlasy není žádná věda. Jde jen o to rozmíchat masku, která je na dřívku, v malém množství horké vody. Horká voda se může přilívat, ale rozpustit masku trvá klidně až deset minut, takže to chce trpělivost. Výsledkem by měla být hustá, bohatě krémová tekutina. Na suché vlasy se aplikuje, dokud je stále ještě teplá. Masku necháme působit cca 20 minut, což je čas tak akorát na to, aby všechny složky udělaly svou práci. Pak už jen klasicky vlasy důkladně opláchneme vodou, čímž vymyjeme masku a umyjeme je šamponem jako obvykle.
Cena masky je 285,- Kč, což se může na jedno použití zdát hodně, ale výsledky jsou ohromující. Maska mé vlasy dokázala pozvednout o úroveň výš, neskutečně je oživila, zregenerovala, hydratovala… Po aplikaci byly mé vlasy skutečně velkou chloubou a zářily životem! Úžasně a intenzivně voněly, a to i po několika dnech a umytí šamponem. S Kinky jsem moc spokojená a jsem přesvědčená, že každé vlasy si jednou za čas zaslouží kvalitní péči, která opravdu funguje.
Podtrženo, sečteno – LUSH si svou slávu rozhodně zaslouží, já ho doporučuji každému (alespoň zavítejte do kouzelně voňavého obchůdku v Palladiu, který si vás podmaní svou neobyčejností) a přísahám, že z LUSHE budete jen zářit nadšením a dobrou náladou. Je to nedávno, co byl vylepšen i jejich eshop, takže online nakupování z pohodlí domova je ještě přehlednější a jednodušší. Také oceňuji přátelský a zábavný přístup, který v LUSHI převládá – ať už se jedná o vtipné popisky produktů, nebo třeba fajn milé prodavače a prodavačky, kteří jsou vždy maximálně ochotní poradit. Nikdy bych nevěřila, že 100% přírodní, pečlivě a s láskou vyráběné výrobky budou tak účinné a absolutně mi budou vyhovovat. Ale skutečně vše mi zatím maximálně sedlo, výsledky byly perfektní a já LUSH vychvaluji do nebes!!!
Leave a Reply