Česká kosmetika MOJE nedávno přišla na trh s novinkami. Já jsem měla možnost jich pár vyzkoušet a nyní se s vámi podělím o své dojmy.

Myslím, že není třeba firmu MOJE představovat. Jedná se o ryze českou společnost prodávající především dekorativní kosmetiku za nízké ceny, které jsou všem dostupné. Bohužel MOJE není k dostání ve všech drogeriích, ale s trochou hledání ji jistě někde zahlédnete. A kdyby ne, tak je k dispozici také eshop, kde můžeme pohodlně nakupovat z prostředí domova.

A nyní už k jednotlivým novinkám! Jako první vám přiblížím metalické oční stíny, já mám zkušenost konkrétně s narůžovělým odstínem č. 2   a s blýskavým šedivým odstínem č. 4. Musím uznat, že ačkoliv se stíny pro své četné třpytící se částečky zdají být vhodné leda tak na diskotéku, rozhodně tomu tak není. Jsou i skvěle pigmentované a já jsem tak s oběma barvičkami byla moc spokojená. A to mám ráda přirozené odstíny, které vám oko spíše prosvětlí a upoutají na něj pozornost, nemusím dělat nějaké složité barevné kreatury. Takže když se stín rozetře na oční víčko, jeho barva není již tak sytá jako v balení (což je pro mě výhoda, kterou na těchto stínech miluji).

Metalické oční stíny MOJE

Metalické oční stíny MOJE

Stíny jsou metalické, to ano, ale přesto zůstávají jemnými. To se mi na nich líbí asi nejvíce, protože je můžeme všestranně využít. Buď pro přirozený vzhled můžeme nanést jen tenčí vrstvu a tu štětcem řádně rozetřít (např. až do ztracena pro ještě lepší efekt). Nebo můžeme stín nanést více důkladnými vrstvami, až nám vznikne sytý odstín, takový, jako je k vidění na fotce. Nebo můžeme použít více stínů a vyhrát si s nimi. Tyto metalické stíny jsou určitě i vhodnými kandidáty pro večerní kouřové líčení.

 Aplikace je snadná a bez problémů – buď stín aplikuji rukou (nanesu a rozetřu prstem), nebo použiji speciální štětec k tomu určený. I když je používání štětce lepší, důkladnější a výsledek je určitě i hezčí, já stíny častěji nanáším rukou, protože to je ten nejrychlejší způsob. A výdrž? Po ne moc milé zkušenosti s očním triem stínů právě od MOJE, jsem byla zvědavá na tuto řadu. A voilá, překvapení! S klidem mohu tvrdit, že se výdrž zlepšila o 100%. Bez problému na očích vydrží většinou celý den, aniž by se slévaly do kožních záhybů na očním víčku, či postupně vymizely. Samozřejmě nevydrží vše, takže letošní tropické zářijové vedra stínům daly zabrat. Ale ty si přesto vedly obstojně, jelikož se po celém dnu chození v parných teplotách slily jen málo, stejně jako barva vymizela jen nepatrně. Kromě všeho jiného je na stínech pozitivní i jejich cena, a to 49,- Kč za kus.

Hedvábně jemná růž MOJE

Hedvábně jemná růž MOJE

Dalším zkrášlovačem je tvářenka Hedvábně jemná růž č. 3 . Myslím si, že všechny tři odstíny, které jsou v nabídce, si budou podobné a budou vypadat přirozeně. Tvářenka má krásnou červeno-hnědou barvu s drobnými (až nepatrnými) třpytkami, kterých si nejspíš ani nepovšimnete. Dále to už jistě znáte – tvářenka nám dokreslí obličej, završí náš make-up a doladí ho k dokonalosti, dodá tvářím zdravou barvičku, kterou občas postrádáme. Naše pleť je prozářenější a má svěží nádech. Obávala jsem se, že hnědo-červená barva bude moc tmavá, ale opět je krásně přirozená a když to nepřeženete, tak si ji na pleti nemusíte ani povšimnout, protože s úměrnou aplikací dosáhnete přirozeného looku – a to jen projasnit obličej. A to přesně také od tvářenky požaduji a tahle mé požadavky bez problému splní. Plus je k tomu ještě úžasně lehká, jemná a za cenu 65,- Kč ji určitě doporučuji. Jedinou nevýhodu nalézám v její aplikaci, protože při nanesení štětcem se mi stává, že se obsah balení rozpráší i na oblečení, ale to je spíš už o nešikovnosti a pečlivosti, protože když si dám záležet a nechvátám, tak je vše bez problémů

MOJE balzám na rty hydratační GOJI

MOJE balzám na rty hydratační GOJI

A nakonec malý, avšak nezbytný pomocník – hydratační balzám na rty s příchutí goji. Stojí pouze 29,- Kč, což je jeho velkou předností. Hydratuje dostatečně slušně, má lehce bílé zbarvení (i když podle plodů goji bych tipovala červenou). Barva je ale bílá a po nanesení dělá na rtech lehký voskový film, který je ne všem příjemný, mě však nevadí. Musím uznat, že po natření balzám vydrží poměrně dlouho a rty spolehlivě chrání, i nějaké to občasné napití ho hned nesundá dolů. Ale vůně, ta mi trochu vadí. Teda ne vůně samotná, ta je příjemná s exotickým nádechem. Ale spíše mi vadí, že se rozhodně nepodobá goji – blahodárnému plodu kustovnice čínské. Sama goji znám a jím, proto vím, jak voní (vlastně nijak), a jak plody chutnají (rozhodně odlišně od tohoto balzámu). Ale na druhou stranu balzám slouží tak, jak má, což je hlavní. Bílé balení na mě působí trochu laciným dojmem, ale tak ne vždy se výrobci strefí každému do vkusu. Ale jako klasický balzám do kabelky, který máte vždy po ruce, se určitě neztratí.

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..