K olejům jsem byla vždy nedůvěřivá, alespoň co se kosmetiky týče. Ale postupně jím začínám přicházet na „chuť“, a to především díky firmě Saloos, která je kvalitní českou kosmetickou značkou nabízející spousty přírodních produktů. Dovolím si tvrdit, že jejich specialitkou jsou právě oleje, protože všemožné oleje k účelům, které vás jen napadnou, má Saloos jednoduše v kapse. Tentokrát se blíže podíváme na kokosový olej a koupelový olej na nohy.

Ale popořadě! Kokosový olej jemou stálicí – a to v celé domácnosti. Nejen v kuchyni, ale i v koupelně po něm sahám denně. Proto jsem byla nadšená, když jsem mohla vyzkoušet i Bio kokosový olej v praktickém 250 ml balení. Můžete si říct – kokosové oleje jsou přece všechny stejné, je jedno jaký, hlavně že nějaký mám! Ale jsem si jistá, že kvalita obyčejného kokosového oleje a 100% přírodního od Saloosu, se značně liší. O tom jsem se také přesvědčila na vlastní kůži a mohu potvrdit, že rozdíl mezi bio a nebo je znatelný. Tento pomocník společně s ostatními produkty od Saloosu jsou držiteli certifikátu CPK bio. A i když možná hned nepoznáme ten rozdíl, že kokosový olej je bio, ořechy jsou pro jeho výrobu ručně sbírané a při sběru a následném šetrném zpracování se dbá na standardy a pravidla, minimálně je dobré se nad výrobou zamyslet, a já si raději připlatím a podpořím dobrou věc, než bych dávala peníze nějaké celosvětově úspěšné firmě, pro kterou je zacházení s přírodou naprosto cizí a zajímá se především o zisk. Ale to už se dostávám někam jinam.

Saloos - Blahodárné oleje

Saloos – Blahodárné oleje

V čem že je kokosový olej vlastně tak zázračný? Svými blahodárnými účinky a všestrannou využitelností. Má úžasně nepřekonatelnou vůni (ano, ta je opravdu boží!), která vždy lehce exoticky provoní celý byt. Skoro těžko věřím tomu, že je bez syntetických či vonných látek, ale je to tak. V kuchyni je skvělý jako zdravá alternativa pro smažení, jako zdravější (a hlavně čistě přírodní) tuk do dortů a koláčů, do domácí čokolády, ovesné kaše a celkově se nikdy neztratí při výrobě jakýchkoliv sladkých pokrmů. Značnou zajímavostí je jeho tuhá konzistence, kterou můžete být lehce překvapené, pokud olej ještě neznáte, ale tato vlastnost ke kokosovému oleji prostě patří. Když jsou teplejší dny – hlavně přes léto – to se pak olej přemění do tekuté formy, jelikož nad cca 24°C se mění v tekutinu. Ale v našem používání nás tato jeho zvláštnost v ničem neomezuje. V případě potřeby můžeme ztuhlý kokosový olej jednoduše rozehřát.

A využití v péči o tělo? To je snad ještě širší než v kuchyni! Olej můžete využít jak k hydrataci pokožky, obličeje i celého těla – jako denní nebo i noční výživu.  Je výborný pro suchou, popálenou či podrážděnou pokožku. Skvěle ho snese i citlivá pokožka, jelikož se jedná o čistě přírodní, 100% olej, tudíž se nemusíte obávat žádných chemických látek, které by mohly dráždit. Nejen hydratační, ale i omlazující, vyhlazující a čistící účinky jsou jeho silnou stránkou. Dokáže také usměrnit akné – stačí lehce vmasírovat na noc na postižené oblasti a nechat působit.

Kokosový olej mimo jiné chrání pokožku před vnějšími vlivy (jak mrazy, tak suchem), zvláčňuje ji a dodává potřebnou výživu. Skvěle se hodí také pro masážní účely a doslechla jsem se, že je taktéž schopný vybělit zuby. Ale co na tom je pravdy, to nevím.

Kokosový olej bych mohla vychvalovat do nebes (což už ostatně dělám).  Ale pro mě je jednou z mála stálic, u kterých jsem si jistá, že je jen tak neopustím. Kokosový olej tedy za mě rozhodně ano. Věřte mi, že po jeho zakoupení budete za chvíli potřebovat další balení!

Saloos - Blahodárné oleje

Saloos – Blahodárné oleje

A ještě jeden menší tip na závěr – a to koupelový olej na nohy. Ať už máte unavená chodidla po náročném dnu, ztvrdlou a suchou kůži na patách, nebo jen si chcete dopřát trochu péče, koupelový olej na nohy je tou správnou volbou. Vždy si dělám takovou menší relaxační proceduru – napustím si trochu horké vody, kápnu olejíček (který mimochodem krásně voní různými bylinkami) a lázeň je na světě! Pak si nohy takhle nechám opečovávat několik minut a vše je hotovo! Pokožka je vláčná, jemná, hebká a provoněná. A o suchou kůži a popraskané paty se směs olejů také bez problému postará, takže po pravidelnějším používání budou změny znatelné – pokožka bude dostatečně hydratovaná a vláčná, takže už nebude vysušená jako kdysi. Zároveň tvrdá kůže na patách se také zmírní účinkem blahodárných olejů.

Saloos jen potvrdila své kvality a já bezmezně fandím této české firmě s přírodními produkty! Ještě o to víc, když jsou tak skvěle účinné! Pokud jste ještě nic nezkoušely, rozhodně nic nezkazíte některým z výše zmíněných produktů, jelikož jsou bez chybičky!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..