Stárnutí pleti se způsobeno mikroskopickými, biochemickými a molekulárními změnami stavby pleti. Vrásky jsou základním projevem stárnutí. Vrásky jsou estetický problém, který vzniká ztrátou pevnosti a pružnosti pokožky.

MySalon Anti Age Krém Proti Stárnutí Diamant

Stárnutí pokožky a vlasů je jednak ovlivněno vnitřními fyziologickými změnami v samotné struktuře, tak také působením vnějších negativních faktorů. Především působení negativních vlivů je zodpovědné za předčasné stárnutí pokožky či vlasů. Vnitřní fyziologické stárnutí je dáno genetickými predispozicemi a snížením činnosti složité buněčného mechanismu samotné pokožky jednotlivců. Mezi nejzávažnější vnější faktory podporující předčasné stárnutí pokožky patří ultrafialové záření a pravidelné kouření cigaret. 

Základní prevencí, jak zabránit předčasném stárnutí buněk je dostatečná ochrana před Sluncem a vyhýbání se cigaretám. Nezbytně důležité je používat kosmetiku se solárními filtry a aktivními látkami s anti-age efektem. Závěrečný, terciální ochrana před stárnutím zahrnuje invazivní kosmetické ošetření, jako je chemický peeling, mikroskopická abraze (odstraněná svrchní části buněk), vyplnění drobných trhlin, laserové ošetření a botulotoxin.

Jak fungují omlazující přísady

Moderní omlazující přípravky obsahují celou řadu účinných složek zabraňující stárnutí pokožky či vlasů. Téměř všechny omlazující přísady jsou založeny na nejnovějších výzkumech, že stárnutí je způsobeno sníženou tvorbou a rozpustností kolagenu. Změny ve struktuře vláken kolagenu vedou ke ztrátě pružnosti a pevnosti pokožky. Faktory okolního prostředí zahrnující buněčný stres a snížení hladiny estrogeny během menopauzy jsou důležitými faktory pro změny kolagenových vláken v samotné pokožce. Buněčný stres je způsoben oxidací buněk, jejich poškozením, destrukcí či stárnutím. Hlavním cílem omlazujících přísad je eliminovat, či alespoň v co největší míře minimalizovat, buněčný stres a normalizovat buněčný metabolismus kolagenu. Regenerační procesy napomáhají stimulovat  produkci kolagenu a elastinu, chrání před ztrátou vody a zlepšují krevní oběh pokožky.

Je všeobecně známo, že dobře hydratovaná pokožka je méně náchylná na buněčnou oxidaci a předčasné stárnutí. Hydratační složky jsou tak nedílnou a nutnou součástí omlazujících krémů.

Současné možnosti klinického a experimentálního vývoje (například testování kmenových buněk) umožňují dostatečně zhodnotit a posoudit účinek a  vliv omlazujících přísad na pokožku. Například účinnost antioxidantů, vpravených lokálně do mikro-části pokožky, je zjišťována pomocí schopnosti zastavit oxidaci buněk ve sledované části. Nejlepšími přírodními antioxidanty je vitamín C a vitamín E.

Přírodní nebo syntetické?

Více než 100 rostlinných výtažků a extraktů je ve velké míře pravidelně obsaženo ve složení produktů určených pro eliminaci známek stárnutí. Mezi nejčastější přírodní složky patří čajovník, sója, granátové jablko, hroznové víno, kaštany, heřmánek, kurkumin, kostival, alantoin a aloe. Všechny tyto a mnoho dalších přírodních složek je používáno při kosmetickém ošetření pleti. Avšak pouze u některých z nich byly klinicky ověřeny účinky eliminující projevy stárnutí.

Kromě přírodních extraktů mají výrobci k dispozici také širokou skálu synteticky vyráběných přísad u nich byla prokázány anti-age účinky.  Existuje nespočet umělé vyrobených přísad, které mají antioxidační účinky nebo které podporují přirozený  metabolismus kolagenu. Nejnovější výzkumy ukázaly, že již existují uměle vytvořené sloučeniny s prokázanými účinky eliminující stárnutí a zastavující tvorbu vrásek.

Máslovník africký

Bambucké máslo KaritéButyrospermum parkii, neboli máslovník africký, je strom z něhož se vyrábí bambucké máslo – karité. Bambucké máslo je výborné nejen pro skvělou hydrataci pleti, ale také pro jeho léčivé a hojivé účinky. Bambucké máslo vytváří na povrchu pokožky bariéru, která chrání před ztrátou vlhkosti z pokožky. Bambucké máslo je využíváno nejen v krémech proti stárnutí, tak také ve vlasové kosmetice pro hloubkovou hydrataci vlasů.

Bambucké máslo navíc posiluje ochrannou lipidovou bariéru pokožky. Napomáhá udržovat mezibuněčnou strukturu pokožky neporušenou a chrání ji před napadení bakteriemi. Bambucké máslo usnadňuje hojení drobných poranění pokožky a zabraňuje jejímu podráždění. Chrání pokožku před Sluncem, neboť přirozeně absorbuje UVB záření.

Krém proti stárnutí MySalon Diamant

Obličejový krém MySalon Diamant Anti-Age  byl speciálně vyvinut pro uvolnění pokožky, odstranění napětí. Krém eliminuje projevy stárnutí a preventivně chrání před vznikem mimických vrásek. Unikátní složení založené na bambuckém máslu, malinového oleje, přírodních extraktů ze stromů mýdlových (Sapindus), přírodní guma tara získaná ze semen peruánského rohovníku (Caesalpinia spinosa), a extrakty z Aloe vera. Krém zabraňuje vzniku volných radikálů, které napadají buňky pokožky a urychlují stárnutí. Pokožka bude hydratovaná, pružná a dlouhodobě chráněná proti vnitřním i vnějším projevům stárnutí.

MySalon Anti Age Krém Proti Stárnutí Diamant

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..