Keratin je v oblasti vlasové péče důležitou ingrediencí, která se podílí na obnově popraskaného a poškozeného stonku vlasu. Tekutý keratin s různou molekulovou hmotností je schopen vyplnit drobné, ale i velké trhliny a praskliny ve vlasovém vláknu.

Keratin lze díky svým velmi dobrým účinkům označit v kosmetickém průmyslu za stálici, která již po dlouhou dobu nachází své uplatnění v mnoha přípravcích vlasové kosmetiky. Díky technologickému pokroku, laboratořím, vědě a výzkumu dochází k neustálému zlepšování keratinové formule tak, aby byla zajištěna stálost a efektivita jejího ošetření. Keratin se v produktech vlasové péče nachází zejména pod označením hydrolyzed keratin (hydrolyzovaný keratin), který je získáván z ovčí vlny. Tento keratin se nejvíce podobá tomu našemu, tedy lidskému, a nejlépe se váže na naše vlasy.

Keratinová pěna T.Q. Azalea

Kvalitní keratinové produkty vlasové péče by měly obsahovat velikosti keratinu na mikro a zároveň na makro úrovni. Rozdíl mezi mikro a makro keratinem spočívá v jejich rozdílné molekulové hmotnosti. Zjednodušeně lze mikro keratin definovat jako velmi malý keratin, který je schopen zacelit velmi drobné trhlinky, ale není schopen se udržet ve velkých trhlinách vlasového stonku. Proto by v produktu měl být obsažen i makro keratin, který je právě vhodný pro vyplnění velkých trhlin vlasového vlákna. To, jestli produkt vlasové péče obsahuje oba dva zmíněné keratiny se ovšem ze složení produktu nedozvíme. Případný obsah mikro a makro keratinu je označen pod jednotným názvem „hydrolyzed keratin“, tj. hydrolyzovaný keratin. Bohužel nám v tomto případě nezbývá nic jiného, než výrobci důvěřovat, že popisek produktu odpovídá skutečnému obsahu a že do složení výrobku zakomponoval jak mikro, tak makro keratin.

Tekutý keratin je schopen renegerovat a vyplnit i velmi poškozené vlasy, o tom není pochyb. Problém spočívá v tom, že je velmi těžké zajistit, aby keratin ve vlasu vydržel co nejdéle a aby měl dostatek času na jeho rekonstrukci. Z tohoto důvodu byl vyvinut tzv. termo-keratin. Tento druh keratinu je založen na tepelné aktivaci. Aby byl termo keratin účinný, je důležité jej zahřát, např. pomocí fénu nebo vlasové žehličky. Díky této tepelné aktivaci dochází k roztahování keratinové struktury, která mikro a makro keratin ve vlasové trhlince zafixuje a zajistí jeho dlouhodobé působení. Termo keratin zároveň vlasové vlákno chrání před působením vysokých teplot žehliček a fénů, tím je odstraněn tzv. paradox: „oprava za poškození“. Tento paradox spočívá v tom, že zažehlování keratinu sice přináší jeho zafixování v poškozených partiích vlasu, ovšem zároveň dochází k poškozování dalších, zdravých partií vlasového vlákna. Termo keratin ovšem zajišťuje dokonalou ochranu celé délky vlasu před žhavými destičkami vlasové žehličky.

Španělská společnost AZALEA COSMETICS vyvinula jedinečný produkt s názvem T.Q. (Tratamiento Queratina), který kombinuje všechny tři keratiny, tj. mikro keratin, makro keratin a termo keratin. Společnosti Azalea se podařilo využít potenciál keratinu maximálně opravit poškozené partie vlasu a zároveň ochránit zdravé vlasy před jejich případným poškozováním. Produkt Azalea T.Q. neobsahuje silikony, které by mohly vlasy zatížit, neobsahuje konzervační látky parabeny a formaldehyd, neobsahuje alkoholy a ani barviva. Aplikace keratinového ošetření Azalea T.Q. je velmi jednoduchá a je doprovázena příjemnou vůni vanilky a kokosu s jemným nádechem citrusových plodů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..