Šampon, deodorant a výživný krém – to jsou nezbytnosti, které používáme téměř každodenně. Mrkla jsem se na zoubek konkrétně třem produktům, všechny jsou od švýcarské firmy Weleda, která vyrábí přírodní kosmetiku.

Jako první si přiblížíme Vyživující šampon s prosem (190 ml/249 Kč). Tento šampon je určený pro normální vlasy a je obohacen o BIO olej z makadamových ořechů a výtažek z BIO prosa. Díky tomuto složení je jeho aplikace velmi příjemná a šetrná k vlasům – ať už to jsou vlasy normální, barvené, zničené, či dětské vlásky. Nebála bych se ho použít na jakékoliv vlasy, protože funguje jako klasický šampon pro celou rodinu. Musím uznat, že není ničím výjimečný, ani nikde nezaostává. No, vlastně tím by mohl být výjimečný – ono být nevýjimečný je vlastně také výjimečnost… Má krásnou přírodní vůni, kterou mi chválilo hodně známých. Vlasy krásně umyje, zbaví nečistot, provoní a dodá jim lesk. Jednoznačně doporučuji!

Weleda vyživující šampón s prosem, Weleda výživný krém a Weleda růžový deodorant

Weleda vyživující šampón s prosem, Weleda výživný krém a Weleda růžový deodorant

Druhým produktem je Skin Food – Univerzální výživný krém  (75 ml/249 Kč). Ten z těchto tří produktů je asi nejvíce nepostradatelný, protože se hodí na vše – je to opět každodenní pomocník, kterého se vyplatí mít neustále při ruce. Krém má poměrně hutnou konzistenci a je lehce nažloutlý. Používám ho na celé tělo – na obličej, na nohy, na ztvrdlá místa jako např. chodidla a paty, dále na ruce, na nehty… Je to univerzální krém, který si poradí se vším. Jeho účinky jsou skvělé – dodá potřebnou hydrataci a díky přírodnímu složení je velmi šetrný k pokožce a tvrdím si říct, že i prospěšnější než běžné krémy. Tento krém jsem si zamilovala především v zimním období, ale zůstává u mě napořád.

A jako poslední je deodorant – kdo ho denně nepoužívá? Já jsem vyzkoušela Růžový deodorant (100 ml/379 Kč), který mě bohužel velmi zklamal. Já jsem upřímně ještě nenašla ideální deodorant (pozor na rozdíl mezi antiperspiranty a deodoranty!) a doufala jsem, že by se tím mým TOP mohl stát třeba právě tento od Weledy. Ale to ne.

Weleda vyživující šampón s prosem, Weleda výživný krém a Weleda růžový deodorant

Weleda vyživující šampón s prosem, Weleda výživný krém a Weleda růžový deodorant

Jeho složení je čistě přírodní, neobsahuje žádné syntetické látky proti pocení, syntetickou parfemaci, barviva ani konzervanty. Což je chvályhodné, protože u valné většiny deodorantů je tomu právě naopak. Ze složení jsem nadšená, ale to je tak jediné. Balení je pro mě nepraktické – ve skleněné nádobě, ale dejme tomu – to není zas tak hrozné (ale na cestování se díky tomu moc nehodí). Dostáváme se k tomu nejhoršímu – k účinkům a vůni. Na mě tento stříkací deodorant nijak pozitivně nezapůsobil – vůně růží mi nevoněla (což je individuální), ale na mě deodorant nemá téměř žádné „deo“ účinky (do toho nezapočítávám uvolnění, pro mě nepříjemné, vůně – takže nějaké účinky proti pocení má). Co je příjemné, to je krásný osvěžující pocit při aplikaci, nicméně deodorant účinkuje max. půl dne (pro mě nesympatickou vůní) a postupně tak přestane účinkovat, takže je potřeba stříkat víckrát za den.

Avšak na podobné deodoranty od Weledy jsem slyšela i chválu, tak třeba je ten problém ve mně, protože deodoranty, to je pro mě začarovaný kruh!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..