Článek o přírodních, ale zato nepěnivých pastách už tu jednou byl. Ale co takhle vyzkoušet pěnivou, dokonce třeba bělicí pastu, která stále bude přírodní? Ano, i to už výrobci dokázali vytvořit! Důkazem toho je společnost MEDIBLANC  působící v oblasti dentální hygieny. Jejich výrobky neobsahují klasické chemické složky, které jsou již pravidlem v „obyčejných“ pastách, na které jsme zvyklí. Jedná se o peroxidy, parabeny, fluoridy, syntetická sladidla,konzervanty a další.

Přírodní složení je velmi šetrné a zajišťuje jemné, ale účinné vyčištění a ochranu zubů. A je na výběr hned ze čtyř variant – zubní pasta pro ochranu dásní, pro citlivé zuby, regenerační, a nebo s bělicím účinkem, kterou jsem vyzkoušela v miniaturním balení a byla jsem příjemně překvapena. Obávala jsem se, že se pasta bude od těch klasických velmi lišit, jako jsem byla zvyklá u past od Weledy – že nepění, mají charakteristickou a netypickou vůni, např. Sole obsahuje krystalky soli… tyto přírodní pasty jsou skvělé, ale chvíli mi trvalo, než jsem si na ně zvykla.

Zubní pasta a bio kartáček

Zubní pasta a bio kartáček

Ale ty od MEDIBLANCU? Bělicí pasta šlape na paty těm chemickým, které nám „chutnají“, mají úžasnou svěží vůni a tvoří bohatou pěnu. MEDIBLANC je asi nejlepší možné řešení, pokud chcete vyzkoušet čistou pastu bez zbytečných chemikálií – tento přechod bude velmi jemný a rozdíly pocítíte jen maličké – možná lehce menší pěnivost (stále ale tvoří dostatečnou pěnu) a trochu jinačí vůni, i když stále zůstává svěží a moc příjemná. Nejlepší je ale pocit čistoty, svěžesti a řádného vyčištění po aplikaci, který mi u jiných přírodních past maličko chybí. Bělící účinky jsem žádné nezaznamenala, ale myslím si, že to bude tím, že jsem měla jen miniaturu.

Zubní pasta a bio kartáček

Zubní pasta a bio kartáček

A na závěr ještě malý tip – když jsme u těch přírodních past, tak mohu doporučit vyzkoušet přírodní zubní kartáček z bambusu. Curanatura je značka šetrná k životnímu prostředí a na trh přišla s řadou kartáčků Curanatura Bamboo, které jsou vyrobené z obnovitelných zdrojů, jsou ekologické, bez plastů… jednoduše pocházejí doslova z přírody. Já jsem na kartáček byla velmi zvědavá a neodolala jsem, musela jsem ho vyzkoušet. A jsem si jistá, že se ještě hodně dlouho budu držet právě u Curanatury, protože tyto kartáčky jsou velmi příjemné, měkké a snad ještě lepší než ty plastové!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..