Přestože mám své stálé oblíbence mezi hydratačními krémy a tělovými mléky, které bych za žádnou cenu neměnila, a těžko se jim nějaké nové výrobky mohou rovnat, občas se najde výjimka a já přeci jen narazím na zajímavý krém, který je účinný, příjemný a může se měřit s mými oblíbenými velikány. Tentokrát to byl případ tělového mléka od Eucerinu, které mě překvapilo a upřímně jsem vůbec nečekala, že bude tak dobré, jako je.

Jedná se o tělové mléko vhodné speciálně pro velmi suchou pokožku z řady Dry Skin Urea. Přípravek totiž obsahuje z 10ti % urea složku – neboli močovinu. Ale ničeho se nebojte, moč není močovina a tak krém využívá bohatých a zázračných vlastností močoviny, ne moči. Můžeme se pozastavit rovnou nad tím, proč jednou píšu krém a podruhé mléko. Výrobek se oficiálně považuje za tělové mléko, ale já bych ho nazvala buď velmi hustým mlékem, a nebo rovnou krémem.

Eucerin Complete Repair tělové mléko

Eucerin Complete Repair tělové mléko

A tím se dostáváme ke složení a konzistenci – krém je hutný, má krásnou světlou bílou barvičku, která se při rozetření na pokožce ztratí. A jelikož je krém vyvinut speciálně pro jedince, kteří trpí suchou, loupající se, šupinatou a atopickou pokožkou se sklonem ke svědění, tak obsahuje také další vzácné látky, které nenajdeme v klasických drogérkových tělových mlécích. Na prvním místě je rozhodně urea a kyselina mléčná, které udržují pokožku hydratovanou po delší dobu, dále je zajímavá technologie aquaporin, která zajistí hydrataci i v hlubších vrstvách pokožky a také ceramid-3, který obnovuje ochrannou kožní bariéru.

Když bych srovnala toto tělové mléko od Eucerinu s jakýmkoli (tedy kromě těch dražších) z drogerie, nemohou se vůbec měřit. Klasické vodnaté tělové mléko, které po aplikaci můžete natřít znovu a které ani nehydratuje, se opravdu nedá srovnávatkvalitním a pořádným, hutným a výživným tělovým mlékem od Eucerinu. Vstřebává se tak středně rychle, vůně není téměř žádná, ale především je velmi účinný a vedle toho také vhodný pro všechny typy pokožky – i ty extrémně citlivé.

Eucerin Complete Repair tělové mléko

Eucerin Complete Repair tělové mléko

Můžete ho používat několikrát denně a na cokoliv – na obličej, pokožku celého těla, suché a tvrdé oblasti (lokty, paty), jako výživný krém na ruce, nebo na cokoliv dalšího, co vás jen napadne. Zajistí dlouhodobou a spolehlivou hydrataci se skvělým vyživením pokožky. Co víc chtít od „obyčejného“ tělového mléka?

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..