Zubní hygiena patří k denním rutinním záležitostem. Pasta je tak nedílnou součástí i pro člověka, který se jinak o kosmetiku nezajímá. Díky pravidelnému a důkladnému čištění se nám netvoří na zubech kazy, zuby jsou pevné, zdravé a nepáchne nám z úst. Také jedním, pro nás někdy i zanedbatelným, vyčištěním zubů zabijeme obrovské množství bakterií, které se v ústech usazují. Zubní pasta je tedy povinnost. Určitě každý má zkušenost s klasickými pastami od značek jako Elmex, Colgate, Signal… Ale co takhle přírodní pasty?

Vyzkoušela jsem rovnou dvě, obě od Weledy. Weleda je kosmetika zakládající si na ekologickém zemědělství a zpracování, kontrolovaném pěstování a krásu hledá v přírodě. Zodpovědný přístup k přírodě, stejně jako netestování na zvířatech a maximální obsah kvalitních rostlinných složek je pro Weledu základ. Už jsem s Weledou měla předchozí pozitivní zkušenosti, tak jsem byla zvědavá na tyto pasty, které pro mě osobně byly jednou velkou neznámou, protože jsem dosud byla zvyklá jen na chemické pasty.

Jako první jsem vyzkoušela Sole, která má svou osobitou svěží, zato ale slanou chuť. Obsahuje malé krystalky soli, které zuby obrušují a čistí. Tyto krystalky tvoří většinu pasty, neboť jsou při čištění v puse opravdu cítit. Což je jeden z největších rozdílů. Dále pasta nepění, což může leckoho zaskočit (já jsem byla zprvu hodně zaskočená). Ale především ta slaná příchuť není nic moc extra příjemného a chce si na tu chuť zvyknout. Má prvotní reakce tedy nebyla moc oslavná. Měla jsem zvláštní pocit v ústech a také jsem se necítila tak svěží, jako tomu vždy bylo u chemických past.

Weleda zubní pasta Sole

Weleda zubní pasta Sole

Abych si dotvořila názor na přírodní pasty, který, abych se přiznala, zatím nebyl moc pozitivní, další den jsem načala druhého kandidátarostlinný zubní gel. Stejně jako Sole nepění a má tmavě červeno-růžovou barvu. Ale oproti Sole je tato pasta (neboli zubní gel, pokud chcete) zázrak! Velmi příjemná svěží vůně, která k běžným „chemickým“ vůním, na které jsme zvyklé, nemá daleko. Přijde mi, že má taktéž lepší čistící účinky. Rozhodně pro ostatní při přechodu na přírodní pasty doporučuji začít s touto opravdu příjemnou pastou, aby změna nebyla tak radikální jako u mě – z pěnivé pasty rovnou na slanou a nepěnící Sole.

Sečteno, podtrženo – přírodní pasty se rozhodně vyplatí vyzkoušet. Už jen pro ten pocit, že poznáte, jak má vypadat pravá pasta, jejíž složky pochází z přírody. Rozdíl certifikovaných past od Weledy, kde se nemusíte bát kvality a dodržování jejich hodnot oproti klasickým pastám je nepopsatelný. Zprvu to bude obrovský rozdílnepěnivost, jiný pocit při i po čištění a také v neposlední řadě cena, která je dvojnásobně vyšší (pohybuje se kolem 130 Kč).

Weleda rostlinný zubní gel

Weleda rostlinný zubní gel

Ale postupem času díky pravidelnějšímu používání jsem se do zubního gelu naprosto zamilovala a teď si již nedokážu představit, že bych tuto pastu nepoužívala. Přiznám se, že ještě stále střídám přírodní zubní gel s normální pastou, ale je to změna, kterou jistě každý rád uvítá. Na Sole jsem si stále ještě moc nezvykla, ale časem se to podle mě také změní.

Pasty někoho nadchnou, někdo se k nim již nevrátí. Ale myslím si, za ten bezstarostný pocit po vyčištění bez chemie to stojí!

Weleda rostlinný zubní gel

Weleda rostlinný zubní gel

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..