Už vás nebaví neustálé obavy z toho, zda odličovač nebude dráždit vaši citlivou pokožku? Zda si s ním v klidu můžete odlíčit i oči, aniž byste se musely bát štípání a podráždění? Sice nemám přecitlivělou pokožku, ale vím, že tento problém dělá vrásky mnohým z nás. Mám pro vás tipy na dva produkty, u kterých si jsem na 100% jistá, že JEMNĚ a důkladně odlíčí veškerý make-up, případně i běžné denní nečistoty, které mají tendenci se na pleti usazovat.  Díky kvalitním a důkladně vybíraným složkám, které Weleda do výrobků používá, zaručuji, že odličovače vám pokožku rozhodně nepodráždí a nevytvoří nechtěné zarudnutí, svědění, suchou kůži nebo vyrážku.

Oba produkty vidím díky jejich skoro stejným účinkům velmi podobné. Je jím mandlový pleťový olej, jehož 50 ml lahvičku seženete za 399,- Kč, což se může zdát už cena poněkud vyšší. Ale jelikož se jedná o přírodní olej, certifikovanou kosmetiku bez barviv, parfemací, konzervantů a dalších chemických látek, myslím si, že na výrobku, který obsahuje pouze mandlový+švestkový olej s výtažkem z trnkových květů (ano, pouze tři ingredience!), se vyplatí nešetřit.

Weleda mandlový pleťový olej a čístící tonikum

Weleda mandlový pleťový olej a čístící tonikum

Vedle důkladného a jemného odlíčení lze olejíček použít také na mnohé další oblasti – regeneruje, vyživuje, hydratuje, vyhlazuje a chrání pokožku, takže jeho využití je maximálně všestranné. Olejíček můžeme rozetřít do vlhkých konečků vlasů, použít jako denní či noční výživu pleti, na vyhlazení a redukci vrásek, na zpevnění pleti, můžeme jím také léčit jizvy, drobná kožní poranění, suchou kůži apod. A protože se jedná o čistě přírodní olej, odvíjí se od toho také jeho velká účinnost. Olejíček je opravdu zázračný balzám, který pomůže vyřešit téměř jakýkoliv problém.

Druhým šetrným odličovačem je Čistící tonikum, které je k dostání již ve větším 100 ml balení za 329,- Kč. Důvod je prostý – nejedná se pouze o čistý olej, kdy stačí pár kapek a je hotovo. Tonikum je totiž „zředěné“ dalšími látkami, a tak se ho vypotřebuje více, než čistého oleje.

Čistící tonikum používám oproti mnohostrannému olejíčku jen na odstranění make-upu a vyčištění a zklidnění pleti. Použití je stejné jako u olejíčku – na navlhčený kosmetický tamponek stačí nakapat pár kapek tonika/oleje, a můžeme se dát směle krouživými pohyby do odličování – a to i obávaného citlivého očního okolí. Obavy ale můžete nechat stranou, žádná prudká reakce nehrozí. Tonikum se jemně stará o pleť, čistí a vyhlazuje póry a posiluje pleť. Větší pocit svěží čistoty ještě zvyšuje lehká citrusová vůně (olejíček má vůni totiž minimální, já osobně necítím skoro nic).

Weleda mandlový pleťový olej a čístící tonikum

Weleda mandlový pleťový olej a čístící tonikum

To jsou mé tipy a já doufám, že budou užitečné a vyřeší tak pro někoho trápení nad výběrem správného, účinného, ale zato šetrného odličovače. Pokud hledáte produkt na odlíčení pleti, sáhněte po toniku. Pokud chcete více experimentovat a investovat do olejíčku, který využijete i na mnoho dalších záležitostí, doporučuji mandlový olej.

A závěrem děkuji přírodní kosmetice Weledě, která stojí za vznikem nejen těchto úžasných výrobků a myslí při tom na přírodu, zvířata, naši planetu a životy všech nás okolo. To jsou totiž věci, které máme jen jednou, jsou neobnovitelné a mají neuvěřitelnou sílu. A na to bychom všichni měli pamatovat, stejně jako Weleda.

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..