Občas se v záplavě všech možných krémů a nových produktů upřímně ztrácím. I když se snažím udržovat si přehled v tom, co je nového na trhu, s jakou limitovanou edicí přišla která značka a být tak neustále ve střehu, občas trochu pozapomínám, že klasika je stejně nejlepší. I když jsou exotické příchutě úžasné a lákavé, nové a jedinečné balení sprchového gelu a šamponu v jednom je absolutní novinka a mám pocit, že to prostě musím mít, tak stejně po těchto experimentech většinou dojdu k tomu, že jednoduchý a obyčejný produkt je ve finále ta nejlepší správná volba.

A tou správnou volbou je arganový olej – společně s arganovým máslem – od Sportique. Oba produkty jsou vlastně jedno a to samé, protože rozdíl spočívá jen ve formě – jedno je tuhé máslo, které je díky malému balení a nemožnému vylití vhodné na cestování, nebo jen tak do kabelky jako první pomoc. Arganový olej je v tekuté olejovité formě a oproti máslu působí větším dojmem, avšak díky balení (malé skleněné lahvičce) zůstává stále roztomilý.

Sportique arganové máslo a olej

Sportique arganové máslo a olej

Hlavní předností je jejich variabilnost a obrovská využitelnost. Dají se totiž použít prakticky na cokoliv – jako hydratační balzám na rty, regenerační maska na vlasy, výživa konečků po umytí vlasů. Skvěle slouží také na jizvy, blahodárně působí i na strie. Dále zvláční a zjemní suchou kůži na rukou či tvrdou pokožku na nohou – patách. Pár kapek arganového oleje je vhodných ke snadnějšímu rozčesávání vlasů. Jelikož se jedná o 100% čisté přírodní produkty – neobsahují nic jiného než přírodní arganový olej, přípravky nejsou dráždivé a uvítají je tak i lidé s přecitlivělou, podrážděnou, namáhanou či jakkoli poškozenou kůží.

A nekončíme! Olej je v malém množství vynikající jako noční či denní krém na obličej i jakožto tělové mléko na kompletní hydrataci celého těla. Pomůže obnovit strukturu lámajících se nehtů či suchou, popraskanou kůži na kloubech, což je častý problém hlavně přes zimní období.

Sportique arganové máslo a olej

Sportique arganové máslo a olej

Další obrovskou výhodu vidím ve vůni. Ta není totiž žádná. A i když se mi nijaká parfemace zpočátku zdála divná (vzhledem k lákavým vůním, které jsou jinak k dostání), zvykla jsem si na tento fakt rychle a stal se jednou z největších předností. Olej/máslo totiž díky tomu bude „vonět“ každému a můžou ho využít i pánové.

Jsem přesvědčená, že po výčtu všech předností by přeci mělo přijít nějaké to mínus. Já jediné mohu nacházet v možná ne tak obvyklém skupenství – přeci jen pro někoho máslo nebo olej může být odrazující oproti klasické krémové struktuře. Já jsem ale neměla problém si na odlišnou konzistenci zvyknout a byla jsem jen mile překvapena. Ale nejdůležitější jsou výsledky! Za mě jedině spokojenostarganové máslo a olej jsem si oblíbila především k hydrataci suchých rukou, revitalizaci nehtů a také jako výživu konečků svých vlasů, kdy si po umytí do ještě vlhkých vlasů jemně vetřu arganový olej.

Takže malá rada na závěr: nebojte se vrátit se k na první pohled možná trochu nudnějším produktům, kterým nedůvěřujete. Uvidíte, že budete nadšeni stejně jako já, jež na tyto přírodní kouzla nedám dopustit!

Sportique arganové máslo

Sportique arganové máslo

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..