A B C D E F G H I L M O P R S T Z
La Li

Linum Usitassimum seed oil je mezinárodní označení pro olej z lněných semínek. Len setý, latinsky Linum Usitassimum, je pradávná kulturní plodina, který se již pěstovala ve starodávném Egyptě a Babylonu v době kolem roku 3000 př. n. l. Dříve byl len seý nejdůležitější přadnou rostlinou v Evropě. Dnes tradiční bavlnu nahrazují syntetické tkaniny a plocha pěstování lnu setého se výrazně snížila. V současnosti je len setý pěstován v podhorských oblastech, podél mezí a cest. Přes metr dorůstající rostlina má střídavé kopinaté listy se světle modře až narůžovělými květy. Plodem je vejcovitá tobolka, která obsahuje přibližně 10 semen. Kromě pěstování pro vlákna se v teplých oblastech len setý pěstuje pro lněný olej.

Semena lnu setého se v široké míře používají v potravinářském, farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Blahodárné složky obsažené v oleji získaném ze semen lnu setého podporují zdraví organismu. Lněný olej je bohatým zdrojem omega-3 a omega-6 esenciálních mastných kyselin, vitamínu B, draslíku, hořčíku, zinku, lecitinu, vlákniny a bílkovin. Díky svým cenným složkám se lněný olej stal posledním hitem zdravého životního stylu a vyvážené výživy. V lékařském průmyslu je výborným pomocníkem k snížení vysokého krevního tlaku. Lněný olej také podporuje zdravý růst vlasů a nehtů.

Studie prokázaly, že deficit omega-3 mastných kyselin, bohatě obsažených ve lněném oleji, je příčinou suchých vlasů a vlasové pokožky. Dehydratovaná a suchá vlasová pokožka se vlivem nedostatku vlhkosti začíná více odlupovat a odlupující fragmenty svrchní vlasové pokožky mohou zvýšit riziko vypadávání vlasů. Lněný olej hydratuje do hloubky, pomáhá uhladit vlasovou strukturu vlasů, eliminuje odlupování kůže, zastavuje řídnutí vlasů a jejich vypadávání. Křehké a často namáhané vlasy také budou méně náchylné na lámání a poškození, protože lněný napomáhá uhlazovat vlasovou strukturu. Při pravidelném používání vlasové kosmetiky s obsahem lněného oleje již po pár použitích budete ohromeni zvýšenou kvalitou vlasové struktury a pokožky vlasů. Vlasy budou oslnivě lesklé, hydratované a hebké na dotek.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts