Citrus Aurantium dulcis extract je přírodní výtažek z kůry plodů hořkých pomerančů. Hořké pomeranče jsou plody citroníku hořkého (Citrus Aurantium). Citroník hořký je původem z Vietnamu, ale v současné době se pěstuje v celém jižním pásmu. Plody citroníku hořkého jsou vizuálně velmi podobné plodům sladkých pomerančů. Nicméně pro svou hořkou a natrpklou chuť se nekonzumují. Hořký pomeranč dovezený do Francie a Španělska se zde vysazuje jako odolný pouliční strom.

Kůra z plodů hořkých pomerančů je již od nepaměti používána nejen v tradiční čínské a japonské medicíně, ale také k dodání chuti a aroma v potravinářském průmyslu. Extrakt z pomerančové kůry je také charakteristický svým silným aroma vonící po citrusových plodech. Pro své citrusové aroma se také přidává do parfémů. Pomerančová kůra je bohatá na obsah léčivých látek. Pomerančová kůra obsahuje silice, třísloviny, bioflavonoidy a celou řadu esenciálních olejů citronellal, geraniol, limonene a linalool. Pomerančová kůra obsahuje také velké množství vitamínu C a dalších vitamínů. Přítomné bioflavonoidy podporují cévní mikrosystém vlasové pokožky, zlepšuje její prokrvení a pomáhá stimulovat růst vlasů. Extrakty z hořkých pomerančů působí jako přírodní antibiotikum tlumící záněty a podráždění vlasové pokožky.

Kůra hořkých pomerančů byla podrobena důkladných bezpečnostním studiím. Bezpečnostní a hygienické agentury považují olej i extrakty z hořkých pomerančů za bezpečné, neškodné a netoxické.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts