Jaro je konečně tady a snad už se nám nikam zase neschová. Ptáčci zpívají, v lese to štěbetá, louky jsou zelné, stromy rozkvétají, ředkvičky dozrávají a sluníčko svítí. To jsou klasické příznaky jara, mého oblíbeného ročního období – všechno ožívá a probouzí se ze zimního spánku zpět do akce. S jarem ale nepřichází jen klimatické změny, zmíněný šrumec v přírodě a lepší nálada. Tohoto přechodu využívají i kosmetické společnosti, aby na trh uvedly nové produkty či limitované jarní edice. Ujala se toho i Manufaktura, která jaro přivítala v duchu sedmikrásky. A povedlo se jí to v plné parádě!

Součástí této svěží limitky nejsou jen pečující kosmetické produkty, na které se zaměřím o pár řádků dál. Manufaktura totiž nemyslí jen na vnější krásu, ale uvědomuje si, že důležitá je především vnitřní krása, dobrá nálada a spokojenost. A ta jde ve velké míře ovlivnit hned několika faktory. Manufaktura svou pozornost upnula asi na ten nejoblíbenější – a to na jídlo. Kdo by odmítl něco dobrého do pusy, co vám osladí a zpříjemní život? V nabídce je voňavá směs sušeného zeleného čaje a přírodního bylinného sirupu!

Jarní kolekce Manufaktury

Tyto dobroty se nepyšní pouze krásným balením, bio složením a úžasnou jarní vůní. Jde ale hlavně o společnou sílu všech ingrediencí. Zelený čaj je vedle sedmikrásových květů obohacen ještě o citronovou trávu, heřmánek a výtažky z lípy. Je jedno, jestli si do něj hodíte led a necháte si ho vychladit, nebo si ho vychutnáte teplý s medem a citronem. Jeho léčivé účinky vás v každém případě neminou. Cenné látky pomůžou především při nemocech dýchacích a močových cest, nebo jako prevence.

Zelený čaj je obecně velmi přínosný pro lidský organismus, pomáhá s hubnutím a má mnoho dalších výhod. Podobně je na tom i bylinný sirup, jehož konzumací dostanete do těla nenásilnou cestou prospěšné a léčivé látky.

Jarní kolekce Manufaktury

Ale nyní už ke kosmetice! Nejprve představím hydratační sprchový gel a šampón 2v1, protože jsem z něho naprosto vedle. Vážně! Jako sprchový gel funguje naprosto parádně – disponuje povzbuzující a „čistotnou“ svěží vůní, dělá bohatou pěnu a je jednoduše bez chybičky.

 Ale to není zdaleka všechno, až nyní přichází ta hlavní bomba! A to jeho druhá, silnější stránka – funkce šamponu. Nejen, že vlasy perfektně umyje, zbaví je nečistot, odstraní veškerou přebytečnou mastnotu a načechrá je, ale hlavně zaručí, že tento stav vám vydrží mnohem déle, než je zvykem. U mě to bylo neuvěřitelné prodloužení o 2 dny! Jelikož jsou každé vlasy jiné, tak i počet dnů, kdy se vaše vlasy nebudou mastit a jejich stav ještě nebude vyžadovat umytí, bude nejspíš trochu rozdílný od toho mého. Mě ale tato lahvička uchvátila a přesvědčila o tom, že to, co se jeví na první pohled jako něco obyčejného, vám může vyrazit dech. A samozřejmě to neplatí jen u kosmetiky!

Jarní kolekce Manufaktury

A na závěr, jako pomyslnou třešničku na dortu, jsem si nechala hydratační krém na ruce. Jak už je zvykem, i tentokrát jeho hlavní složku tvoří sedmikráska. Vedle ní obsahuje také vyživující bambucké máslo, které je podle mě přímo stvořené pro péči o suchou pokožku rukou. Účinky je směle srovnatelný se svým kolegou – regeneračním krémem na ruce s meruňkou, o kterém jsem již psala v této recenzi. Mohu tedy jenom doporučit, u mě doma je to stálice.

Manufaktura hydratační krém na ruce se sedmikráskou a bambuckým máslem

Manufaktura hydratační krém na ruce se sedmikráskou a bambuckým máslem

Za voňavý sprcháč, který se proměnil v božský šampón, má Manufaktura můj obrovský obdiv! Fakt nechápu, jak dokáže vytvořit něco tak úžasného a účinného – a to za použití čistě přírodních ingrediencí, blahodárných olejíčků, bez násilí a testování na zvířatech. Ještě jednou (a nebojte, v tomto článku už naposledy) si dovolím zajásat nad mimořádně povedenou jarní sedmikrásovou kolekcí. Manufakturo, jen tak dál!

Jarní kolekce Manufaktury

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..