OObsah vašich talířů významně ovlivňuje kvalitu a zdraví vašich vlasů. Pro vysněné zdravé, lesklé a hebké vlasy je nutné věnovat pozornost tomu, co jíte. Ačkoli dnes již profesionální vlasová kosmetika umí téměř zázraky při nesprávné stravě vlasy chřadnou zevnitř. Pojďme si představit základní potraviny s vysokou nutriční hodnotou pro zdravé a krásné vlasy.

1. Železo a zinek

Dle dermatologů je nezbytné vlasovým folikulům pro jejich růst poskytnout dostatek železa a zinku. Mezi potraviny bohaté na železo i zinek patří libové červené maso (hovězí). Mezi bezmasé potraviny bohaté na železo a zinek patří sojové boby nebo čočka. Konzumace potravin bohatých na železo a zinek se doporučuje alespoň dvakrát za týden. Také je vhodné si dopřát dostatek potravin bohatých na vitamín C, například pomerančů. Vitamín C zvyšuje a urychluje vstřebávání železa v organismu.

2. Vitamín D

Dosavadní studie prokázaly, že vitamín D patří mezi aktivátory vlasového růstu. Nicméně vitamín D patří mezi velmi složité vitamíny a v běžných potravinách se téměř nevyskytuje.  Vitamín D je obsažen v mase lososa, kravském mléce či v některých druzích hub. Tvorbu vitamínu D podpoříte vystavením organismu několika málo minut na slunečním záření. Odborníci ovšem výrazně varují, že dlouhodobé slunění  a vystavení se škodlivému UV záření má neblahý vliv na organismus.  Existuje celá řada dopňků stravy, která doplní organismu hladinu vitamínu D.

3. Bílkoviny

Bílkoviny jsou jedním ze základních kamenů živých buněk. Bílkoviny podporují růst a buněčnou obnovu a významně ovlivňují kvalitu a sílu vlasů. Nedostatek bílkovin v organismu se projevu zvýšeným padáním vlasů. Krutí či kuřecí maso je zdrojem velmi kvalitních bílkovin. Mezi další zdroje bílkovin patří například fazole.

4. Omega-3 mastné kyseliny

Dopřejte si alespoň dvakrát týdně potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Mezi zdroj bohaté na mastné kyseliny patří rybí maso, ořechy či rostlinné oleje (sója, lněná semínka). Nedostatek omega-3 mastných kyselin se projeví dehydratací vlasů a ztrátou jejich lesku.

5. Biotin

Vejce jsou bohaté na vitamín B, který je nezbytný pro růst vlasů. Mimo jiné jsou vejce také výborným zdrojem bílkovin, cholinu a vitamínu D. Biotin známý jako vitamín B7 obnovu růst vlasů a má schopnost oddálit šedivění vlasů. jeho nedostatek se projevuje vypadáváním vlasů nebo seberoickou dermatitidou.

DIY vejce na vlasy

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..