V dnešní recenzi se podíváme na zoubek dvou produktům od kosmetiky Hristina. Hristinu jsem objevila nedávno a neznala jsem o ní skoro nic, a tak jsem si nebyla vůbec jistá, co mám čekat. Ale bylo milým překvapením zjistit, že hned dva první přípravky, které jsem vyzkoušela, byly účinné, voňavé, praktické a zařadily se tak mezi mé oblíbence.

Jako první začnu rovnou pomocníkem proti akné, protože to je často hojně diskutované téma. Jak se zbavit pupínků, proč vznikají nepříjemné černé tečky? Co způsobuje mastnou kůži, proč má někdo hebkou a čistou pleť, i když se o ni nestará? A ten, kdo si pleť řádně čistí, důkladně o i pečuje, stále to nepříjemné akné (nejen) na obličeji zůstává? Mohla bych pokračovat do nekonečna. Jsem si jistá, že každý se v životě setkal s vlastí neplechou na obličeji. A pokud má někdo takové štěstí, že se mu nikdy na obličeji neobjevila tato nepříjemnost, tak si myslím, že si dotyčný asi nedokáže představit, jaké má štěstí a o kolik starostí méně.

Přírodní noční anti akné pleťové mléko

Hrstina přírodní noční anti akné pleťové mléko

Nebudu se tu zabývat vznikem akné, mačkáním či nemačkáním pupínků, ale už rovnou tím faktem, že akné máme a co teď s tím. A právě tady přichází na řadu můj nynější miláček zabraňující tvorbě akné: Anti akné pleťové mléko. Já sama mám akné mírné, není to nic hrozného. Ale pleť hebkou rozhodně nemám. Musím se přiznat, že jsem vyzkoušela již desítky produktů, které slibovaly úlevu od akné – zmírnění začervenání pokožky, omezení tvorby nových pupínků, redukci nynějšího akné, odmaštění pokožky a její pročištění. Samozřejmě vím, že vše chce čas, ale ať už se jednalo o levnější drogérkové verze, či nějaké dražší, málokdy jsem byla spokojená, protože výsledek po dlouhodobém používání těchto přípravků byl naprosto minimální.

Osvědčily se mi leda tak masky na obličej: mohu doporučit Mask of Magnaminty z LUSHE či pleťové masky  od Freemana. Jako malý tip ještě doporučuji kouzelnou tyčinku Aknestop od Ryoru, která si hravě poradí s teprve vznikajícími pupínky.

Přírodní noční anti akné pleťové mléko

Hrstina přírodní noční anti akné pleťové mléko

Ale hledáte něco pořádného, co Vám pomůže viditelně zmírnit akné? Já jsem hledala dlouho a jsem ráda, že jsem konečně narazila na toto noční pleťové mléko od Hristiny. Cena je příznivá – 255,- Kč. Mléko má lehce nažloutlou barvu a chce důkladně před použitím protřepat, protože má tendenci se usazovat. Co mě trošku odrazovalo, to byl lehký alkoholový zápach a mírné štípání na kůži při aplikaci. Věřím, že na citlivé pokožce to může způsobit nepříjemnosti, ale pokud máte akné, tak to pleti jedině pomůže. Mléko tedy nanáším na noc, tampónkem na očištěnou pleť. Až na mírné, ale přesto nepříjemné štípání a též ne moc vábivou vůni, ale mléko funguje maximálně a já jsem s ním moc spokojená.

Když rádo pleť vodou opláchnu, a tak smyji zbytky nočního mléka, pleť je pročištěná, vyhlazená, hebká, jaksi více napnutá, ale především je znatelná redukce akné. Redukce černých teček, méně červených míst, prevence před tvorbou nového akné. A s klidným srdcem mohu potvrdit, že mléko je skutečně účinné. Až do takové míry, že při častém používání může způsobit vysušení kůže, proto doporučuji produkt používat opravdu jen v tom případě, že trpíte na akné. Na pár pupínků rozhodně není třeba, to by se kůže jedině vysušila a podráždila. Ale na akné je to hotový zázrak! Pro nejlepší výsledky doporučuji používat dvakrát, třikrát týdně. A uvidíte, že pupínky za chvíli už ani neuvidíte.

Na závěr tu mám vanilkové potěšení. A to doslova. Já sama jsem obrovská milovnice všeho, co obsahuje vanilku – ať už jde o vanilkové muffiny, vanilkový čaj, vanilkový osvěžovač vzduchu, sprchový gel s příchutí vanilky, svíčky s vanilkovým aroma, vanilkový parfém nebo cokoli jiného. Nyní jde o vanilkovou „zmrzlinu“. Přesněji řečeno se jedná o tělový peeling na bázi mořské soli. Peeling úžasně voní – jako pravá vanilková zmrzlina! Ta vůně je opravdu božská! Při kontaktu s navlhčenou pokožkou tvoří lehkou pěnu, zrníčka mořské soli pokožku jemně obrušují a obnovují její pevnost, dodávají jí lesk, hebkost a pružnost. Aplikace je velmi příjemná, a když se peeling z pokožky smyje, máte pocit, jako byste měly novou, vláčnou, čistou a pevnou pokožku. Za mě vanilkový peeling jednoduše ano, i kdyby to bylo jen kvůli opojné vůni!

Přírodní tělový peeling vanilková zmrzlina na bázi mořské soli

Hrstina přírodní tělový peeling vanilková zmrzlina na bázi mořské soli

Co se mi na Hristině líbí, to je určitě viditelné složení – přesný obsah látek je vypsán jak v českém, tak i anglickém jazyce u každého výrobku. Můžete si tak být jisté, z čeho přesně je daný produkt vyroben (což je stále u některých společností značná záhada, rozluštit maličká písmenka na zadní straně obalu). Noční mléko pomáhající proti akné i vanilkový peelingnadchl, a jelikož to byla má první a velmi pozitivní zkušenost s Hristinou, rozhodně to ale nebude poslední. Hristinu vřele doporučuji!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..