Dnes se zaměříme na fakta o lacích na vlasy. Pojďme zodpovědět ty nejčastější otázky. Může lak na vlasy poškodit vlasy? Je použití laku na vlasy zcela bezpečné? Jaké je složení laku na vlasy? Mezi základní přísady laku na vlasy patří alkohol a polymery, které jsou velmi podobné těm, které můžeme nalézt v běžných lepidlech a barvách. Tyto přísady jsou v lacích na vlasy chemicky upraveny tak, aby byly pružné a rychleschnoucí. Dalšími běžnými látkami v lacích na vlasy jsou hydratační a neutralizační činidla a příměsi. Obecně lze říci, že laky na vlasy ve většině případu nepoškodí vaše vlasy. Bohužel existují i výjimky a vždy se oplatí před nákupem prostudovat informace o složení na obalu.

Alkohol

Do laků na vlasy a kosmetiky obecně se přidává spousta druhů alkoholu. Obzvláště pozorně byste měli vybírat lak na vlasy obsahující etanol. Etanol dráží pokožku hlavy a může poškodit suché vlasy, neboť je nadměrně vysušuje. Ostatní alkoholy, jako jsou Cetearyl Alcohol nebo Stearyl Alcohol jsou neškodné formy alkoholů, které pomáhají vlasy hydratovat.

Zbytky laku na vlasy

Opakovaným používáním laku na vlasy od posledního mytí vlasů dochází k nahromadění a obalením vlasů tuhou vrstvou. Tato vrstva může mít tendence se nevzhledně loupat a vytvářet částice, které připomínají lupy. V žádném případě není zapotřebí propadat panice, neboť se nejedná o lupy nýbrž o zbytky laku na vlasy. V případě častějšího výskytu bílých vloček se doporučuje vyměnit značku laku na vlasy.

Nadměrná aplikace

Lak na vlasy funguje tak, že fixuje vlasy pomocí vrstvy, která obaluje vlasová vlákna. V případě nadměrné aplikace laku na vlasy mohou vlasy vypadat nudně a bez lesku. Laky na vlasy, které obsahují mikrosilikony, sodium PCA, vitamín E nebo Panthenol podporují hydrataci a lesk vlasů. Tyto látky v lacích na vlasy neškodí vlasům a naopak jim dodávají dočasný lesk.

Upozornění

Většina laků na vlasy je ve formě aerosolu pod tlakem a jsou vysoce hořlavé. V žádném případě nikdy nepoužívejte lak na vlasy v blízkosti otevřeného ohně. Vyvarujte se použití laku na vlasy i v blízkosti kuřáků. Může dojít k vážným popáleninám na pokožce hlavy, obličeji a horní části trupu.

Alergie

U některých jedinců se po aplikaci laků na vlasy může, vyskytnou svědivá pokožka, slzení očí, popř. rýma. V takovém případě lak na vlasy přestaňte používat a prostudujte si pečlivě složení, zda neobsahuje alergeny, na které máte alergii. Doporučuje se také změnit výrobce laku na vlasy.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..