Moringový olej je získáván ze semen moringy olejodárné, lidově označované jako paličkový strom. Moringový olej se také označuje názvem „benový-olej“ nebo „behenový olej“, protože obsahuje velké množství kyseliny behenové. Blahodárné působení moringového oleje můžeme dohledat ve starých řeckých nebo římských lékařských knihách V současné době nachází moringové olej také velmi široké uplatnění. Je to skvělý olej pro péči o pleť a o vlasy, používá se ovšem také na vaření díky své jemné a přitažlivé chuti.

Strom Moringa olejodárná pochází z himalájského podhůří. Pro tento strom jsou typické dlouhé struky (paličky), které jsou bohaté na semena. Z těchto semen se pak lisuje moringový olej a to buď za studena, nebo chemickou reakcí.

Vlastnosti Moringy

Moringový olej je experty ceněn zejména díky unikátním vyživujícím schopnostem. Jedná se o silný antioxidant, má protizánětlivé účinky, působí proti stárnutí, je antimikrobiální, desinfikuje, má konzervační schopnost, čistí, zvlhčuje pleť a vlasy a pohlcuje vůni esenciálních olejů a vytváří tak ideální parfémovou základnu. Moringový olej má světle žlutou barvu, je bez zápachu s jemnou až střední chutí.

Benefty moringového oleje

1. Excelentně hydratuje

Moringový olej je jedním z nejlepších hydratačních prostředků, proto se velmi často používá během masáží a intenzivních zábalů vlasů. Pokožku a vlasy rozzáří, výborně je hydratuje, ale příliš nezmastí. Olej se velmi dobře vstřebává, což jej předurčuje pro široké uplatnění v kosmetických produktech. Tento skvělý zvlhčující účinek je dán vysokým obsahem mastných kyselin omega-9 (kyselina olejová). Moringový olej pokožku a vlasy také zvláčňuje a zanechává je hladké a hebké díky vysokému obsahu kyseliny behenové. Kyselina behenová  je z tohoto důvodu velmi častou ingrediencí kvalitní pleťové a vlasové kosmetiky. Moringový olej se velmi dobře rozprostírá.

2. Vyživuje pokožku a pleť

Moringový olej pokožku a pleť nejenže perfektně hydratuje, ale navíc zklidňuje suchou a podrážděnou kůži. Je velmi dobrým pomocníkem pro podporu léčby kožních nemocí, jako je ekzém nebo psoriáza. Díky protizánětlivým vlastnostem své uplatnění nachází také v péči o problematickou pleť s akné. Pomáhá minimalizovat drobné jizvičky, ošetřuje modřiny a popáleniny. Moringový olej se dokáže vypořádat s některými plísňovými infekcemi. Moringový olej je velmi dobrý anti-aging pomocník, který redukuje vrásky a zpomaluje stárnutí.

3. Dělá vlasy krásné

Moringový olej je stejně dobrým pomocníkem jak v oblasti péče o pokožku, tak také v oblasti vlasové péče. Má silné kondiční účinky. Ideální je aplikovat rozehřátý moringový olej nejen do délek vlasů, ale také na vlasovou pokožku. Moringový olej dokáže pomoci s širokou paletou problémů, které se týkají vlasů a vlasové pokožky. Léčba pomocí rozehřátého oleje pomáhá při problémech s lupy, eliminuje svědění pokožky, vyživuje vlasové cibulky, omezuje vypadávání vlasů a vlasy velmi dobře hydratuje. Moringový olej je také ideální pro regeneraci poškozených a slabých vlasů, kterým navrací vitalitu. Vlasy se po této kúře stávají ovladatelnými, lépe rozčesatelnými, jsou lesklé, hebké a celkově krásné.  Tento účinek je způsoben díky vysokému obsahu kyseliny behenové.

Moringový olej má skutečně široké uplatnění. Dokonce zlepšuje stav poškozených jater vlivem různých toxinů nebo virů. Moringový olej je také dobrým pomocníkem v případě revmatických problémů. Aplikuje se na bolestivé artritické klouby, snižuje otoky a zánět. Může být také použít u dny. Moringový olej dokonce uklidňuje jedince s hysterickými záchvaty a emoční nestabilitou. Masáž dásní moringovým olejem zmírňuje zánět žaludku a kurděje.

Tipy & DIY

V případě nespavosti doporučujeme moringový olej smíchat se 3-4 kapkami levandulového oleje. Poté proveďte masáž spánků. Tato procedura snižuje nespavost a podrážděnost.

Pro vytvoření exfoliačního přípravku smíchejte stejné množství moringového a olivového oleje. Přidejte krystalový cukr. Takto vytvořená směs je ideální pro peeling pokožky.

Moringovým olejem může také změkčit příliš tvrdé nehty nebo si z něj vytvořit svůj vlastní parfém. Do moringového oleje přidejte pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje a aplikujte 2-3 kapky na krční tepnu nebo za uši.

Zázračný moringový prášek

Zázračný moringový prášek

Průmyslové využití

Blahodárně účinky moringového oleje jsou také velmi dobře známy výrobcům kosmetických produktů. Moringový olej se zpravidla využívá v hydratačních šampónech a balzámech, pleťových krémech určených pro extra hydrataci a pro boj proti stárnutí pleti. Potravinářský průmysl je další oblastí, kde se moringový olej využívá. Moringový olej je bezpečný a nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky.

Doporučujeme vyzkoušet řadu profesionálních přípravků vlasové kosmetiky Lendan Moringa, která je založena právě na blahodárném působení tohoto oleje. Kompletní program pro dokonalou hydrataci a péči zahrnuje šampón Lendan Moringa, masku na vlasy Lendan Moringa a bezoplachový vlasový olej Lendan Moringa.

Lendan Oil Essences Ethernal Moringa

Lendan Oil Essences Ethernal Moringa

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..