Dobrý den,

mám vleklý problém se svými vlasy a potřebuji nutně poradit. Již zhruba dva roky mi hodně padají vlasy. Mám je prořídlé zejména nad čelem a nad ušima. Oproti tomu, co jsem měla na hlavě před tím, je to až k pláči. 

Ale to není zdaleka všechno. Vlasy mám přibližně do poloviny zad,barvím je kvůli šedinám. Ty se ukázali rovněž během těch dvou let. Vše to vzniklo z velkého a vleklého stresu a asi bude mít vliv nyní i klimakterium. Vlasy mám také roztřepené v konečcích,ulamují se a nedají se rozčesat. Ani po mytí,ani speciálními hřebeny a kartáči. Ani během dne. Kdykoliv je chci pročesat,jsou vzadu na krku promotané a místy dělají takové uzlíky i v délce. Někdy musím až vystřihnout. V žádném případě nechci vlasy ostříhat na krátko. No a teď doufám, že si s mými vlasy poradíte vy a mě doporučíte, co dělat, používat. 

Ještě jsem měla podotknout, že mě svědívá pokožka hlavy a občas se mi udělají takové jako buličky,které když rozškrabu,bolí a udělají bílý stroupek a svědí …

Předem děkuji za rady a tipy. Hana

Dobrý den Hano,

vaše symptomy odpovídají zánětu vlasové pokožky, popř. kombinaci zánětu a androgenetické alopecie. Androgenetická alopecie je forma vypadávání vlasů, která je u žen způsobena hormonální změnou, typicky v období menopauzy. Stres navíc androgenetickou alopecii podporuje.

Svědivost a vypadávání vlasů může být také spojeno se seboroickou dermatidou. Jedná se o zánětlivé onemocnění mazové žlázy vlasové pokožky. Tato žláza ve vlasovém váčku (folikulu) produkuje velké množství mazu, které vlasovou cibulku utlačuje. Cibulka není dostatečně vyživena, vlas se ztenčuje, vypadává. Neléčení seboroické dermatitidy může vést k trvalé ztrátě vlasů. Seboroická dermatitida je spojena se vznikem nažloutlých šupinek na vlasové pokožce a specifickým zápachem.

V případě zánětu vlasové pokožky doporučujeme přípravky MedaVita Velour šampón a tonikum. Šampón a tonikum MedaVita Velour pro citlivou pokožku jsou založeny na přírodních složkách s protizánětlivými účinky.

V případě androgenetické alopecie je lepší používat tonikum a šampón MedaVita Lotion Concentreé. Opět se jedná o přípravky, které jsou založeny na přírodních výtažcích bylin, které podporují zdraví vlasové cibulky a růst nových, zdravých vlasů.

MedaVita Lotion Concentree - Proti vypadávání vlasů

MedaVita Lotion Concentree – Proti vypadávání vlasů

Problémy s rozčesáváním vlasů, lámáním a třepením vlasů je nejpravděpodobněji spojeno se slábnoucí tloušťkou vlasu, což podporuje pravděpodobnost seboroické dermatitidy. Píšete, že se razantnímu střihu bráníte, ovšem velmi doporučujeme vlasy zastřihnout. Alespoň ty části, které se třepí a lámou. Navíc, v případě slábnutí, vypadávání vlasů a zánětu vlasové pokožky je silně narušen kotvící systém vlasového kořínku. Dlouhé vlasy jsou těžké a pro již oslabený kotvící systém nejsou ideální. Pro snadnější rozčesávání vlasů Vám doporučíme vlasové přípravky, které se z vlasů neoplachují. Nejlepší volbou jsou vlasové oleje, respektive krystaly. Například Young Jam Crystal Fluid. Ve Vašem případě ovšem doporučujeme nanášet velmi malé množství přípravku, a to pouze do těžko rozčesatelných partií. Přehnaná aplikace krystalů může vlasy zatížit a to by ve Vašem případě nebylo ideální.

V každém případě doporučujeme návštěvu kožního lékaře a trichologa. Trichologie je obor zabývající se nemocemi vlasové pokožky, a dobrý tricholog dokáže mnohdy pomoci lépe, než návštěva kožního lékaře.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..