Dobrý den,

dostala jsem na Vás kontakt od své kamarádky a ráda bych se Vás zeptala na Váš názor na můj problém se svými vlasy, jestli je to možné a jestli mi můžete poradit. Mám vlasy dlouhé po ramena, mám je zničené, hlavně konce, jsou roztřepené, krepaté, hodně jemné a hlavně mám už 3 roky stejnou délku vlasů, která za celou tu dobu vůbec nepokročila.

Dříve jsem si vlasy často žehlila, takže mi možná právě žehlička vlasy poškodila, že se mi konečky nejspíš ulamují. Nepomohlo ani zastřihávání konečků, vlasy ani tak nejsou ani o centimetr delší, jakoby se růst zastavil, nebo jestli mi vlasy rostou, tak konce jsou nejspíš tak zničené, že se mi nejspíš ulamují a upadávají. Od několika kadeřnic jsem se dozvěděla, že by bylo nejlepší se ostříhat nakrátko, ale dle jejich zkušeností není jistota, že by mi vlasy i po ostříhání rostly a že by se mi mohly opět napořád ,zaseknout“ právě na té délce, na kterou bych si vlasy zkrátila. Takže z ostříhání mám obavu, chtěla bych dlouhé vlasy. Zvažuji kvůli tomu i prodloužení vlasů, což ale asi není řešení napořád. Tak jsem se chtěla zeptat na Váš názor a na doporučení, jestli by mi nemohlo pomoci něco z Vašich výrobků.

Mnohokrát děkuji za odpověď a za Váš čas.

Martina

Dobrý den Martino,

děkujeme za Váš dotaz a velmi si ceníme Vaší důvěry. Pro roztřepené vlasy v současné době neexistuje přípravek, který by je uzdravil. Olejíčky a masky roztřepení maskují, popř. zamezí dalšímu třepení vlasů, což je výhodné zejména v těch případech, kdy se zákazník brání razantnímu ostříhání a chce vyčkat do doby, než dorostou nové, zdravé vlasy. Do konečků je možné vtírat tekuté krystaly Young Crystal JAM. Olejíčky ovšem pouze ulomení narušeného vlasu oddálí, bohužel mu ovšem permanentně nezamezí. Pokud jsou vlasy již velmi roztřepené, je určitě výhodnější je zastřihnout a následnou péčí zajistit, aby k třepení do budoucna již nedocházelo.

Životní cyklus vlasů se skládá ze tří fází. V první anagenní fázi vlas roste a je pevně ukotven ve vlasovém váčku. První fáze zpravidla trvá od 3 do 7 let. Aby bylo možné z anagenní fáze „vytěžit“ maximum je nutná důkladná péče o vlasy a zejména pak o vlasovou pokožku. Zde platí, že pouze čistá, hydratovaná a elastická vlasová pokožka může produkovat zdravé vlasy. A o zdravé vlasy je nutno také pečovat, aby nedošlo k jejich ztenčování a ulamování. Druhá fáze se nazývá katagenní fáze představuje stagnaci vlasového růstu, vlas neroste, protože vlasová cibulka se připravuje na začátek růstu nového vlasu. V poslední fázi (telogenní fázi) vlas vypadává.

Jak jsme již uvedli výše. Aby mohla vlasová pokožka vytvářet zdravé vlasy, je nutné zajistit její čistotu, hydrataci a elasticitu. Zákazníkům doporučujeme během mytí vlasů jemně, ale důkladně masírovat vlasovou pokožku, čímž maximálně odstraníte nahromaděné nečistoty. Také je velmi důležité šampón velmi důkladně opláchnout tak, aby na vlasové pokožce nezůstaly zbytky šampónu. Řada renomovaných kadeřníků doporučuje šampón smývat slabým proudem vody a to až pět minut. Velmi se ovšem liší názory v tom, zda vlasy mýt teplou, vlažnou nebo dokonce studenou vodou. My zákazníkům doporučujeme, aby vždy činili tak, co jim je příjemné. Pokud Vám vyhovuje vlažná koupel, nebraňte se ji. Pokud je Vám příjemná, tak Vám jednoduše vyhovuje. Po každém mytí vlasů doporučujeme vždy vlasy profouknout fénem. Zní to paradoxně, ale voda vlasovou pokožku vysušuje. Voda totiž obsahuje vysoké pH, které následně vysušuje. Navíc dlouhodobě vlhká vlasová pokožka vytváří ideální podmínky pro množení bakterií a zanášení vlasových pórů.

Pokud byste zpozorovala velmi silné zanášení vlasové pokožky (například: ihned po umytí je suchá, rychle se mastí, vytváří se šupinky) a žádný šampón by Vám nepomohl, je vhodné používat přípravky pro její vyčištění. Například MedaVita Cutis Pura ve formě emulze nebo tonika. Tyto přípravky zajistí důkladné a velmi intenzivní odstranění nečistot, které podporují okysličování vlasové cibulky.

Na čistou vlasovou pokožku je pak možné aplikovat tonika, popř. séra, která jsou schopna podpořit činnost vlasové cibulky. U našich zákazníků jsou velmi oblíbené placentové ampule Edelstein pro podporu růstu vlasů. Placentární protein, který je v ampulích obsažený, má silné účinky podporující růst vlasů.

Problematika vlasového růstu je velmi individuální a komplikované téma. Pokud by Vám naše rady nepomohly, doporučujeme návštěvu trichologa, který je schopen vyhodnotit Váš konkrétní stav a doporučit správnou péči o vlasovou pokožku.

Děkujeme za dotaz. Pevně věříme, že jsme Vám pomohli alespoň přiblížit problematiku vlasového růstu.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..