Trendem současnosti je bezesporu pudr na vlasy. Stylingový produkt, který díky svým velmi dobrým schopnostem nabízí již řada výrobců profesionální vlasové kosmetiky. Co je to vlasový pudr? Jedná se o přípravek vlasové kosmetiky, který je určen k vytvoření objemného účesu. Jedná se o prášek, zpravidla bílého zabarvení, který je na dotyk poměrně drsný. Vlasový pudr zpravidla není parfemovaný, může se lišit dle pudrů jednotlivých výrobců. Pudr na vlasy se obvykle vyrábí z oxidu křemičitého ve formě prášku.

Pudr na vlasy ovšem není takovou novinkou, jakou se na první pohled může zdát. Alternativu současného pudru na vlasy používala již Marie Antoinetta, která vlasovým práškem stylizovala své krásné a extravagantní paruky. Vlasové prášky se v této době vytvářely z křídy a v královských kruzích byly velmi oblíbené.

Jak vlasový pudr funguje?

Pudr absorbuje z vlasů vlhkost a přebytečný maz. Díky této schopnost se vlasový pudr původně používal jako suchý šampón. Jeho stylizační a objemové vlastnosti se prokázaly až posléze. Důležité je upozornit, že současné vlasové pudry profesionální vlasové kosmetiky jsou vyrobeny tak, aby vlasy nedehydratovaly a zbytečně nevysušovaly. Díky tomu, že vlasový pudr vstřebává nadbytečný maz, nepůsobí vlasy zplihnutým dojmem a získávají objemnost a texturu. Z tohoto důvodu se také před aplikací pudru nedoporučuje používat vlasové oleje.

Jak správně vlasový pudr používat?

Vlasový pudr se aplikuje na umyté a suché vlasy. Pudr nanášíme přímo ke kořínkům, nikoliv do délek vlasů. Pro maximální objem oddělujeme jednotlivé prameny vlasů tak, aby byla pokryta maximální oblast vlasových kořínků. Pudr je ovšem možné použít také na určité partie, které potřebují texturu a objem. Posléze provedeme mírnou masáž vlasové pokožky tak, aby došlo k aktivaci vlasového pudru. Je také vhodné použití hřebenu nebo tupírovacího hřebenu k vytvoření potřebného objemu a stylu účesu. Důležité je upozornit, že nanášíme malé množství přípravku. V opačném případě mohou být vlasy matné a na dotyk drsné.

Pudr se z vlasů odstraňuje vyčesáním nebo umytím klasickým šampónem. Při přehnané aplikaci pudru, může být vyčesání zbytků poněkud těžkopádné.

Z profesionálních produktů vlasové kosmetiky doporučujeme pudr na vlasy Cotril Creative Walk Dust nebo pudr Young Boost Volumy. Pro zakrytí odrostů, lysin a pleší vlasové pokožky doporučujeme barevné volumizační pudry Perfect Hair v deseti různých odstínech.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..