Dobrý den,

měla bych zájem o koupi profesionálních přípravků na moje vlasy, zde ve vašem internetovém obchůdku ale potřebuji poradit. Moje kadeřnice mi při návštěvě řekla, že si musím dávat pozor na překyselené šampony (pH), protože pak mám sušší pokožku hlavy a tedy svědivou jenže jsem se zapomněla zeptat, které to jsou. Mám husté hnědé vlasy,po umytí s tendencí ke krepatění a se suššími konečky. A přijdou mi takové nijaké a chtěla bych je oživit. Mohli byste mi prosím doporučit šampon a kondicionér? (Masku mám Bumble and Bumble a nově jsem si koupila i olejíček na konečky od stejné značky).

Dobrý den,

u šampónů je zpravidla žádoucí, aby měly kyselejší pH v rozmezí od 3 do 6. Kyselé pH totiž uzavírá vlasové šupinky, čímž se vlasy stávají lesklejšími a snadněji se rozčesávají. Se zásaditými šampóny, tj pH 7 a výše, se obvykle nesetkáváme, protože ničí přirozené pH vlasové pokožky, což může způsobovat problémy.

Velmi kyselé šampóny (pH 3-4) jsou zpravidla určené pro barvené vlasy, proto se raději vyhněte šampónům označeným jako „Color“, „Colory“.

Z naší široké nabídky šampónů Vám můžeme doporučit obnovující šampón Medavita Refibre s pH 5,8. Jedná se o nejméně kyselý šampón, který nabízíme. Tento šampón navíc obsahuje beta karoten, který je právě vhodný pro vlasy bez lesku a bez života.

Z kondicionérů bychom Vám doporučili obnovující fluid MedaVita Refibre s pH 3,2. Protože se tato emulze nanáší pouze na vlasy, nikoliv na vlasovou pokožku, kyselejší pH tohoto přípravu není na škodu, ale právě naopak. Po šampónování Vám fluid pomůže uzavřít vlasovou kutikulu a tím podpořit lesk, hedvábnost a snadnou rozčesatelnost.

Velmi rádi bychom Vám nabídli i jiné alternativy, ale bohužel ostatní výrobci nám neposkytují konkrétní informace ohledně hodnot pH svých přípravků.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..