Vlasová kosmetika ALEA patří do skupiny španělského giganta VMV Group, do jehož repertoáru patří také značky Salerm Cosmetics, Lendan, Azalea, Marvi, MySalon, Crioxidil a další.  VMV Group, jehož název se skládá z počátečních písmen zakladatele (pan Victor Martinéz Vicario) působí v oblasti výroby a prezentace profesionálních potřeb kadeřníků více než 50 let. Za tuto dlouhou dobu VMV Group vytvořila vysoce kvalitní, profesionální, účinné, praktické produkty, se kterými boduje na trzích téměř celého světa.

Šampóny Alea Cosmetics pro každý typ vlasů a vlasové pokožky

Vlasová kosmetika ALEA není primárně určena pro profesionální použití v kadeřnických salónech, nýbrž byla speciální vytvořena pro potřeby denní vlasové péče koncovými spotřebiteli v domácím prostředí. Vlasová kosmetika ALEA vychází ze znalostí a požadavků na vysokou kvalitu, které jsou typické pro profesionální produkty vlasové péče v kadeřnických salónech. Skupina VMV Group se vytvořením značky ALEA Cosmetics rozhodla uspokojit požadavky koncových spotřebitelů na produkty profesionální kvality.

Barvení vlasů svépomoci v domácím prostředí

Vlasová kosmetika ALEA nabízí širokou škálu produktů zahrnující vlasovou péči pro různé typy vlasů a také vlasovou péči řešící specifické problémy s vlasovou pokožkou. Zásadní je ovšem nabídka 13 odstínů permanentních barev na vlasy ALEA COLOR.

VMV Group si uvědomuje, že současný uspěchaný životní styl, ekonomická krize a snaha domácností podpořit svůj rozpočet omezením zbytných výdajů klade požadavek na vytvoření produktu, který by byl účinný, cenově přijatelný a aplikací nenáročný na čas. Tato myšlenka vedla společnost VMV Group k vytvoření 13 odstínů barev ALEA COLOR, které jsou kompletně připraveny k domácímu barvení vlasů s kvalitou profesionálních barev.

ALEA COLOR nabízí barvy založené na účincích olejů, které vlasy během barvení hydratují a vyživují. Barvící směs ALEA COLOR obsahuje makadamový olej, arganový olej, olej z mandlí, olej z obilných klíčků, ricinový olej, hydrolyzovaný keratin a extrakty Aloe Vera. Tento mix olejů a přírodních látek vlasy chrání proti agresi chemických látek, které jsou v současnosti pro dokonale nabarvené vlasy nezbytností.

Každá krabička barvy ALEA COLOR obsahuje tubu s barvou o objemu 60 ml, vyvíjecí emulzi v praktickém aplikátoru usnadňující barvení vlasů o objemu 75 ml. Celkem je k dispozici barvící směs o objemu 135 ml, což představuje dostatečné množství pro nabarvení středně dlouhých až dlouhých vlasů.  K dispozici je také šampón a balzám s keratinem a makadamovým olejem o objemu 10 ml. Ochranné rukavice a návod k aplikaci je samozřejmostí.

Permanentní barva na vlasy Alea Color

Vlasová péče na profesionální úrovní ALEA

Pro ošetření vlasů a vlasové pokožky nabízí ALEA celkem osm produktových řad. Z nabídky lze využít ošetření pro mastné vlasy, pro vlasy s lupy, pro uhlazení vlasové struktury, pro podporu loken vlnitých vlasů, pro barvené vlasy, pro vlasy poškozené, pro normální vlasy a pro vlasy slabé a vypadávající. Produkty všech osmi řad neobsahují konzervační látky parabeny a tři šampóny ALEA neobsahují sulfáty, konkrétně šampón pro poškozené vlasy, šampón pro normální vlasy určený pro každodenní použití a šampón pro vlasy barvené.

Ošetření mastných vlasů s citrusovým extraktem

Pro velmi mastící se vlasy je určen šampón ALEA Grasos, který obsahuje sulfáty a extrakty z limety, které efektivně odstraňují přebytečný maz z vlasů a vlasové pokožky. Zároveň napomáhá navrátit vlasové pokožce optimální produkci mazu. Příjemná citrusová vůně šampónů posiluje pocit svěžesti a čistoty. V případě, že je pro poddajnost a vitalitu vlasů nezbytné aplikovat vlasovou masku, je vhodné použít masku ALEA Frecuente pro normální vlasy s hydratačním účinkem.

Alea Grasos šampón na mastné vlasy

Pyrithion zinečnatý řešící problémy s lupy

Alea Dandruff je speciální šampón s obsahem pyrithionu zinku, který je v současnosti považován za nejlepší složku odstraňující z vlasové pokožky lupy, a zároveň zabraňuje jejich opětovnému vzniku. Tento šampón je navíc obohacen o výtažky z Aloe Vera, které zvláčňují, zklidňují a hydratují vlasovou pokožku. Šampón proti lupům Alea Dandruff je vhodný kombinovat s šampónem na normální vlasy Alea Frecuente.

Alea Specific Dandruff  proti lupům

Pro vlasy slabé se sklonem k padání

Posilující šampón ALEA Anti-Caida obsahuje přírodní výtažky z kůry stromu Malabar, které mají schopnost okamžitě zvýšit prokrvení vlasové pokožky. Zvýšit mikrocirkulaci krve ve vlasové pokožce je klíčové, poněvadž pouze tak může být slabý vlas posílen. Slabé a vypadající vlasy si ovšem zaslouží také péči extraktu z hlaviček chmele, které vynikají schopností akcelerace vlasového růstu. A navíc, slabé vlasy je důležité nejen posílit, ale také ochránit proti negativním okolním vlivům. V šampónu ALEA Anti-Caida sehrává tuto ochrannou roli malinový olej. Šampón ALEA Anti-Caida je vhodné kombinovat se šampónem pro normální vlasy ALEA Frecuente.

Alea Anti-Caida šampón proti vypadávání

Krepaté vlasy jsou minulostí

Řada ALEA Lisos zahrnuje šampón a masku a je výhradně určena pro vyhlazení nepoddajných a těžko upravitelných vlasů. Obsahuje přírodní mix keratinu, arganového oleje a výtažků z bambusu. Výjimečností je, že šampón neobsahuje ani kapku silikonů, což je zpravidla u vyhlazujících produktů vlasové péče obvyklé. ALEA sází na kombinaci účinků přírodních složek společně s uměle vytvořenými agenty, kteří zajistí, že šampón a maska ALEA Lisos budou fungovat tak, jak mají.

Alea Lisos  pro hladké vlasy

Podpora loken vlnitých vlasů s palmou Acai

Vlnité vlasy jsou velmi specifické a komplikované. Majitelé vlnitých vlasů rozhodně nemají lehká rána. ALEA ovšem nabízí šampón a masku Rizados, produkty speciálně určené pro podporu vlnitých vlasů. Hlavní ingrediencí řady ALEA Rizados je extrakt z plodů palmy Acai. Šampón a maska chrání vlasy před krepatěním, ale zároveň působí tak, aby vlnité vlasy nepůsobily zplihlým dojmem. Řada ALEA Rizados dodává vlasům pružnost a definuje přirozeně vypadající kadeře.

ALEA Rizados pro vlnité vlasy

Každodenní péče bez sulfátů

Zpravidla není doporučováno každodenní mytí vlasů, ale v ALEA Cosmetics jsou si vědomi, že každodenní mytí vlasů může být pro některé jedince nutností. Pro tyto lidi vytvořila univerzální šampón bez obsahu sulfátů, který je možné používat každý den. Šampón je navíc vhodný kombinovat s ostatními šampóny řady ALEA, které řeší určitý problém. Proč je tento šampón bez sulfátů? Sulfáty jsou soli, které z vlasů odstraňují nadbytečný maz. Každodenní používání šampónů se silnou koncentrací sulfátů u vlasů, které netrpí problémy s maštěním, lupy…, mohou vlasy nadměrně vysušovat. Řada Ale Uso Frecuente je doplněna o kondicionér a masku, které je opět možné aplikovat každý den, aniž by došlo k zatížení vlasů. Přírodní složkou řady ALEA Uso Frecuente je šťáva z limety, která efektivně vlasy čistí, hydratuje, zanechává je lesklé a hebké.

Alea Uso Frecuente pro časté použití

Ochrana barvy s granátovým jablkem

Zachování intenzity barvy barvených vlasů nese požadavky na speciální vlasovou péči. Pro tento účel byla vymyšlena řada ALEA Coloreados zahrnující bez-sulfátový šampón, kondicionér a vlasovou masku. Hlavní přírodní složkou zachovávajíc stálost barvy je extrakt z granátového jablka. Ochranu barvy zajišťuje také extrakt z ořechového dřeva. Absence sulfátů v šampónu ALEA Coloreados zajišťuje zmírněné vymývání barvy během šamponování vlasů. Řada ALEA Coloreados obsahuje pružné, jemné a bez problémové silikony, které na vlasu vytvoří film, který chrání proti vyšisovaní barvy slunečním zářením. Silikony také barvu uzamknou a ochrání proti ztrátě umělých pigmentů. Přípravky obsahují moderní silikony, které jsou z vlasů odstraněny při každém mytí, čímž je odstraněno riziko nabalování silikonů na vlasové vlákno a riziko ucpání pórů vlasové pokožky.

Vlasoví kosmetika Alea Coloreados pro barvené vlasy

Hedvábné proteiny pro poškozené vlasy

Suché a lámavé vlasy značí vysoký stupeň jejich poškození. Je jedno, jestli k poškození vlasů došlo častými chemickými zásahy, žehlením vlasů nebo špatnými genetickými dispozicemi. Řada ALEA Daňados zahrnující bez-sulfátový šampón, kondicionér a masku obsahuje hedvábné proteiny (silk protein), které obnovují poškozenou vlasovou strukturu. Arganový olej pak zvyšuje lesk, hebkost a jemnost vlasů. Díky řadě vlasové kosmetiky ALEA Daňados zamezíte dalšímu poškozování vlasů.

Alea Danados pro poškozené vlasy

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..