Dobrý den,

mám dotaz, jaký šampon na mé vlasy byste mi prosím doporučili. Mám dost suché až krepaté vlasy. Po každém umytí si je foukám, abych si je aspoň trochu natáhla, protože mají tendenci se kroutit. Používala jsem dlouho šampon keratin gold, ale vlasy byly stále horší a horší. Zřejmě vlivem silikonů. Vlasy jsem si je umyla dle vašich rad pomocí jedlé sody a vlasy byly hned lepší. Všimla jsem si, že taky nabízíte přípravky se silikony i bez. Nevím, který tedy zvolit, aby vlasy nebyly opět silikony zabudované. Líbila se mi i sada salerm keratin, která vlasy narovnáná, ale taky obsahuje silikony. Prosím můžete mi poradit.

Děkuji

Dobrý den,

jsme rádi, že po umytí vlasů jedlou sodou se stav vašich vlasů výrazně zlepšil. Nicméně tuto kúru doporučujeme používat pouze nárazově pro odstranění nahromaděných stylingových přípravků a pro revitalizaci velmi mastných vlasů. Jedlá soda mimo účinných mycích účinků také absorbuje přirozenou vlhkost z vlasu a může je nadměrně vysušovat. Pro odstranění silikonů a veškerých nečistot z vlasů doporučujeme v případě suchých vlasů používat speciální čistící šampón.

Předpokládáme, že ve Vašem případě není krepatění vlasů zapříčiněno silikony, ale právě nadměrnou dehydratací. Vlas je mimo jiné tvořen několika propletenými vlákny keratinu. Při dehydrataci se části vláken keratinu s nedostatečnou vlhkostí začnou smršťovat. Díky nepravidelnému smršťování různých částí vláken se vlas začne kroutit – krepatit.

Uvádíte, že máte silně suché vlasy, které ještě každý den vystavujete nadměrným teplotám fénu. Vlasový stonek je silně dehydratován a díky nerovnoměrné vlhkosti a smršťování keratinových vláken dochází právě ke krepatění. Silikony vlasové vlákno zatěžují, čímž je vlas těžší a má tendenci být spíše rovný než zvlněný. Nicméně silikony vlas obalují a brání příjmu přirozené vlhkosti z okolního prostředí.

Doporučujeme vlasy především hloubkově a pravidelně hydratovat. Šampóny jsou určeny převážně k odstranění nečistot a jejich hydratační účinek je minimální. Pro důkladnou hydrataci vlasů doporučujeme pravidelnou aplikaci hydratačního balzámu či masky na vlasy. Vhodnou volbou je Cotril CW Honey&Milk hydratační balzám pro suché vlasy. Balzám obsahuje olivový olej, Aloe vera, med a mléčné proteiny a má silné hydratační účinky. Také Vámi zmíněná maska Salerm Keratin Shot Deep Impact Plus je vhodná pro hydrataci a vyhlazení vlasů.

V případě, že chcete zkusit vlasovou kosmetiku bez obsahu silikonů, doporučujeme vyzkoušet šampón a masku MedaVita Lissublime pro super vyhlazení vlasů. Přírodní výtažky uvolňují napětí vlasového stonku a podporují jeho rovnovážnou vlhkost. Navíc šampón ani maska neobsahují silikony ani parabeny.

Působením nadměrného tepla při žehlení, fénování či kulmování dochází k rychlé a nadměrné ztrátě vlhkosti. V případě každodenního vystavení vlasů vysokým teplotám je nezbytné vlasy chránit před ztrátou vlhkosti vhodnou kosmetikou. Z našeho sortimentu doporučujeme vyzkoušet Cotril Creative Walk HEAT žehlička ve spreji, která dodá vlasům velmi slabou fixaci nebo MedaVita Lissublime Vyhlazující fluid pro žehlení vlasů.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..