Jsou vaše vlasy bez objemu a života? Závidíte ostatním objem vlasů a plnost účesu? Nezoufejte a navraťte svým vlasům také šmrnc a sílu.

TIP 1: Správná vlasová kosmetika

Ačkoli to zní překvapivě, tak spousta z Vás má od přírody přirozeně objemné vlasy. Nicméně spousta produktů vlasové kosmetiky obsahuje zatěžující silikony (ano, i produkty určené pro objem vlasů), které postupně obalují vlas neviditelnou vrstvou a zvětšují jeho průměr. To působí přirozeně u silných vlasů, které poté vypadají hustě, vitálně a zářivě leskle. Nicméně problém nastává u jemných vlasů, které pod značnou tíhou silikonů vlivem působení gravitace působí ještě chudším, ochablým a plochým dojmem bez objemu.

První pomocí, jak se zbavit nahromaděných nečistot a zbytků silikonů je použití čistícího šampónu. Čistící šampón je speciálně určen pro důkladné mytí a odstranění všech nečistot z vlasového stonku a vlasové pokožky. Čistící šampóny obsahují účinné mycí látky, které jsou schopny z vlasů odstranit i vodou nerozpustitelné silikony. Čistící šampón ovšem není vhodné používat pravidelně a neměl by být používán více než 2 až 3krát za měsíc.

Mnoho z vás právě používá šampóny bez sulfátů s tím, že jsou šetrné a citlivé k vlasům. Nicméně právě tyto sulfáty jsou schopné odstranit z vlasů jinak nesmyvatelné zbytky vlasové kosmetiky, převážně silikonů. Samozřejmostí je používání šampónu bez sulfátů po keratinovém ošetření. V takovém případě totiž sulfáty napomáhají vymývání keratinu z vlasů a značně zkracují efekt keratinového ošetření. Vhodné je používat šampón či balzám speciálně určen pro jemné vlasy bez objemu. Doporučujeme používat produkty profesionální vlasové kosmetiky, neboť jsou k vlasům šetrnější a zároveň obsahují větší procento účinných látek. Italský výrobce profesionální kosmetiky na vlasy představil speciální šampón a balzám Cotril Creative Walk Volume určený pro jemné vlasy. Šampón a balzám hydratuje jemné vlasy a dodává jim lehkost a objem.

Ještě více než šampóny nebo kondicionéry zatěžují vlasy produkty vlasové kosmetiky určené pro konečnou úpravu a dodání lesku vlasům. Produkty poskytující vlasům lesk jsou založené na tom, že vlas obalí a tím ho také zatíží. Odborníci doporučují produkty pro lesk vlasů používat střídmě a s rozvahou. Samozřejmě, že není nutné úplně vyřadit stylingové produkty. Jen je nutné se zaměřit na produkty vlasové kosmetiky určené speciálně pro jemné a ochablé vlasy. Tato vlasová kosmetika je speciálně vyrobena tak, aby nadměrně nezatěžovala vlasy. Jedním z takových produktů je vlasový pudr Cotril Creative Walk Dust.

TIP 2: Délka vlasů

V případě, že netrváte na dlouhých bohatých vlasech je možné vlasy nechat zkrátit. Krátké vlasy se na rozdíl od dlouhých nezatěžují, čímž nemají sklony ochabovat a plihnout. Čím méně vlas váží tím, tím bude působit objemněji. I zastřihnutí konečků o 2 až 3 centimetry může vlasy značně odlehčit a pozdvihnout.

TIP 3: Tvar účesu

Při volbě účesu je vhodné volit tvar účesu o různých délkách. Vrstvené účesy působí vizuálně objemnějším dojmem. Jednotlivé prameny různé délky se od sebe odrážejí, čímž působí plnějším a objemnějším dojmem. Více objemu také získáte použitím laku aplikovaného zespodu vlasů na jednotlivé prameny, např.lak Cotril Creative Walk Volume je speciálně určen pro dodání extra objemu vlasům.

TIP 4: Vlnité či kudrnaté vlasy

Netrvejte v každém případě na rovných a vyžehlených vlasech. Vlny vytvořené kulmou či přímo trvalená dodá vašemu účesu objem a plnost. Vhodnou volbou můžou být také natáčky. Je vhodné ovšem použít větší natáčky. U malých natáček hrozí riziko vzniku loken namísto objemného účesu.

TIP 5: Foukání vlasů

Při foukání vlasů stůjte v hloubce předklonu a vlasy fénujte, čímž vzpřímíte vlasové kořínky, které nazdvihnout vlasy od pokožky hlavy. Takto vyfoukané vlasy mohou mít sklon být nepoddajné a rozcuchané. V takových případech je lepší foukat ze strany pomocí plochého kartáče. Objem vlasů je možné podpořit pěnovým tužidlem, speciálně určeným pro dodání objemu vlasům, např. pěnové tužidlo Young Volume Touch od italského výrobce Edelstein nebo Salerm Pro-line Mousse jemné pěnové tužidlo.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..